Lifestyle Portal
  •   २३ असार २०७९, बिहीबार

यामाहा एमटी १५ बाइक रिभ्यू

२० भाद्र २०७६, शुक्रबार १६:००

यामाहाले भर्खरै नयाँ बाइक एमटी १५ लन्च गरेको छ, मस्ट बवेटेड बाइक भनी प्रचार गरिएको यस बाइकको प्रयोगकर्ता रिभ्यू आज लाइभमाण्डुमा ।

स्पेसिफिकेसन्स

Displacement                155 cc
Maximum Power        19.30 HP @ 10,000 rpm
Maximum Torque       14.7 Nm @ 8,500 rpm
Number of Cylinders          1
Number of Gears               6
Seat Height                      810 mm
Ground Clearance             155 mm
Kerb/Wet Weight              138 kg
Fuel Tank Capacity             10 litres
Top Speed                        130 kmph

सिगंल च्यानल एबिएस भएको यस बाइक नेकेड भर्सनमा उपलव्ध छ । ४० देखि ४५ प्रतिलिटर माइलेज दिने भनिएको यस बाइकमा टप स्पीड १३० किमी प्रतिघण्टा रहेको छ । बाइकको मुल्य भनें अरु यस श्रेणीका बाइकको तुलनामा धेरै रहेको पाइएको छ, यसको बजार मुल्य ४ लाख २५ हजार बताइएको छ भनें केहि तलमाथि मुल्यमा डुक, यामाहा कै आर ओन सिरिज लगायत बेनेली , होण्डाका थुप्रै बाइकहरु उपलव्ध छन् । उत्पादकका अनुसार यस बाइकमा स्लीपिगं क्लच छ जस्ले गर्दा टप स्पीडमा पनि सहजै गियर क मगर्न र ईन्जिनको धक्का कमगर्न सकिन्छ । हेर्दा यो बाइक निकै आकर्षक देखिन्छ भनें यसको तौल पनि कम भएको पाइन्छ ।

मुल्य र सुविधाका अनुसार यस बाइक दैनिक कम्यूटर सेगमेन्टको भनें नभएको प्रष्ट छ । सिट हाइट ८१० एमएम भएको यस बाइक चालक सिट र पछाडि बस्ने मान्छेको सिट भनें उति सहज नभएको प्रयोगकर्ताहरुको अनुभव रहेको पाइन्छ । बाइकको हर्न अरु बाइकको भन्दा माथि भएको र मुनी साइडलाइटको बटन भएको यस बाइस अलि छुटै भनें देखिन्छ । आरवान फाइभ भर्जन थ्रि को नै ईन्जिन यस बाइकमा प्रयोग भएको हो यद्धपी यस बाइकमा इनिसियल टर्क भनें धेरै छ । १३८ केजी तौल भएको यस बाइकको ईन्धन क्षमता भनें १० लिटर हो, यस बाइक एफ आई टेक्नोलाजीको सिस्टम हो ।

बाइकमा घरि घरि ईन्जिनको कम पावर अनि सिंगल च्यानल एबिएस डबल च्यानलको भए भन्ने विस्मात चाँही चलाँउदा यहाँहरुलाई लाग्न सक्छ । भ्याल्यू फर मनीका दृष्टिले भनें यसै सीसीका श्रेणीका अन्य बाइकहरुको तुलनामा यो बाइक महंगो लाग्नु स्वभाविक हो तथापि स्पेसिफीकेशनका कारणले मुल्य बढेको र उक्त सुविधा आफूलाई कति जरुरी छ भनेंर छान्ने जिम्मा प्रयोगकर्ताहरुको ।
लाइभमाण्डु

यस बाइकको रिभ्यूका केहि भिडियोहरु यहाँ समावेश छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको