Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

मस्जिद प्रार्थना गर्न जानलाई कर तिर्नुपर्ने

३० मंसिर २०७६, सोमबार ०७:०७

लोकप्रिय

भगवानलाई प्रार्थना गर्न जाँदा या दर्शन गर्न जाँदा कर तिर्नु पर्ने या अनिवार्य पैसो तिर्नुपर्ने हुँदा यहाँहरुलाई कस्तो लाग्छ ? यस्तै एउटा घटना घटेको छ र अहिले विश्वभरिका आस्तिक जनसंख्याले यस घटनाको निकै विरोध पनि जनाइरहेका छन् । घटना यमनको हो जहाँ हाउथी आन्दोलनकारीहरुको निकै दबदबा छ । यमनको साना मस्जिद निकै चर्चित र धेरैजना प्रार्थना गर्न जाने मस्जिद हो तर यहाँ अब प्रार्थना गर्न जाँदा हाउथी आन्दोलनकारीहरुलाई रकम तिर्न पर्ने नियम लागेको छ । यस मस्जिदमा बिहान सवेरै प्रार्थना गर्न जानेहरुले १०० यमनी रियाल अर्थात नेपाली लगभग ४० रुपैयाँ एकहप्ताको र हप्ताभरि शुक्रवारको जुम्मा पनि पाठ गर्नेहरुले एकमुष्ठ रुपमा हप्ताको ५० यमनी रियाल लगभग ५५ नेपाली रुपैयाँ तिर्नुपर्ने नियम छ । यस रकम चाँही हाउथी बिद्रोहीहरुले आफ्ना हतियार, बिजुली, खानेपानी र अन्य अभियानका लागि खर्च गर्ने बताएको छ ।

रमादानको महिनाभरि प्रार्थना गरेको पनि १०० यमनी रियाल लाग्ने नियम हाउथी नेतृत्वले गरेका छन् । एकमहिनाका लागि ४००० उमनी रियाल अर्थात नेपाली रुपैंयामा लगभग १७०० रुपैयाँ जति पर्दछ । कोही मृतकको परिवार अन्तेष्ठिका लागि मस्जिद जान चाहन्छ भनें मृतकको आफन्त भएको प्रमण लिएर पुगेको खण्डमा उनीहरुलाई प्रथम पटक निशुल्क जान दिइने पनि हाउथीहरुको विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

यमन सरकार भनें यो पाप भएको र इतिहासमा कहिल्यै मस्जिदमा जान शुल्क तिर्नपर्ने प्रावधान नभएको बताँउदछ यद्धपि हाउथी बिद्रोहीको नियन्त्रणका क्षेत्रमा भनें सरकारको खासै केहि उपस्थिती छैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा