Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

१० लाख करोड मुल्याकंन गरिएको पहिलो भारतीय कम्पनी

३० मंसिर २०७६, सोमबार १७:००

६० दशमलव ७ विलियन सम्पतिका साथ भारतका मुकेश अम्बानी विश्वका १० औं सर्वाधिक धनीको सूचीमा छन् । १२ वर्ष देखि मुकेशको कम्पनी रिलायन्सको कुल मुल्याकंनका आधारमा यिनी विश्वका सर्वाधिक २० जना धनीहरुको सूचीमा रहिरहेका छन् । भारतीय कम्पनीबाट अहिलेसम्म मुकेशको बराबरीमा कोही आइपुग्न सकेका थिएनन तर पछिल्ला दशकहरुमा टेलीकममा रिलायन्सको लगानीले ह्वात्तै रिलायन्सको मुल्याकंन बढाएको छ ।

विश्व बजारमा दशदबा भएका कम्पनीहरु जस्तै नेटफ्लीक्स, बीपी भन्दा पनि अगाडि आएर रिलायन्सले विश्वको ६४ औं महँगो कम्पनीका रुपमा आफ्नो नाम सुरक्षित गरेको छ । ब्लुमवर्गका अनुसार ९ लाख करोड मुल्याकंन भएको यस कम्पनी केवल २५ दिनमा नै १० लाख करोडको एतिहासिक मुल्याकंनको सूचीमा परेको हो ।

भर्खरै रिलायन्स जीओ ले भारतमा आफ्नो सञ्जाल स्थापना गर्दै एकवर्ष भित्र आफ्नो पहुँच १ करोड ५० लाख घरधुरीमा लैजाने लक्ष्य राखेको हो । जीओलाई खुद्रा किराना ब्यापारमा लैजाने र अमेजन र फ्लीपकार्टसंग प्रतिस्पर्धा गर्ने लक्ष्य पनि अम्बानीको छ । विश्वको दोश्रो सर्वाधिक महँगो घर पनि अम्वानीको नै हो, पहिलो महँगो घर चाँही बेलायती राजपरिवारको बकिंग होम महल हो । यिनको घर एन्टेलीयाको मुल्य मात्र १४ हजार करोड भारतिय रुपैयाँ रहेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास