Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

१० लाख करोड मुल्याकंन गरिएको पहिलो भारतीय कम्पनी

३० मंसिर २०७६, सोमबार १७:००

लोकप्रिय

६० दशमलव ७ विलियन सम्पतिका साथ भारतका मुकेश अम्बानी विश्वका १० औं सर्वाधिक धनीको सूचीमा छन् । १२ वर्ष देखि मुकेशको कम्पनी रिलायन्सको कुल मुल्याकंनका आधारमा यिनी विश्वका सर्वाधिक २० जना धनीहरुको सूचीमा रहिरहेका छन् । भारतीय कम्पनीबाट अहिलेसम्म मुकेशको बराबरीमा कोही आइपुग्न सकेका थिएनन तर पछिल्ला दशकहरुमा टेलीकममा रिलायन्सको लगानीले ह्वात्तै रिलायन्सको मुल्याकंन बढाएको छ ।

विश्व बजारमा दशदबा भएका कम्पनीहरु जस्तै नेटफ्लीक्स, बीपी भन्दा पनि अगाडि आएर रिलायन्सले विश्वको ६४ औं महँगो कम्पनीका रुपमा आफ्नो नाम सुरक्षित गरेको छ । ब्लुमवर्गका अनुसार ९ लाख करोड मुल्याकंन भएको यस कम्पनी केवल २५ दिनमा नै १० लाख करोडको एतिहासिक मुल्याकंनको सूचीमा परेको हो ।

भर्खरै रिलायन्स जीओ ले भारतमा आफ्नो सञ्जाल स्थापना गर्दै एकवर्ष भित्र आफ्नो पहुँच १ करोड ५० लाख घरधुरीमा लैजाने लक्ष्य राखेको हो । जीओलाई खुद्रा किराना ब्यापारमा लैजाने र अमेजन र फ्लीपकार्टसंग प्रतिस्पर्धा गर्ने लक्ष्य पनि अम्बानीको छ । विश्वको दोश्रो सर्वाधिक महँगो घर पनि अम्वानीको नै हो, पहिलो महँगो घर चाँही बेलायती राजपरिवारको बकिंग होम महल हो । यिनको घर एन्टेलीयाको मुल्य मात्र १४ हजार करोड भारतिय रुपैयाँ रहेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा