Lifestyle Portal
  •   १ कार्तिक २०७८, सोमबार

नो दोराई : बगंलादेशमा रोक लगाइएको नारीप्रधान चलचित्र

३० मंसिर २०७६, सोमबार १४:०७

बगंलादेशमा भर्खरै एउटा चलचित्र रिलिज गरिएको थियो, एकजना महिला समुन्द्री सर्फरको कथामा आधारित यस चलचित्र निकै चर्चामा रह्यो । तर उक्त चलचित्रले दक्षिणएसियाली क्षेत्रकै धार्मिक आस्थामा प्रश्न चिह्न उठाएको भनेंर बगंलादेशमा ब्याण्ड गरिएको छ ।
सर्फर महिलाले सार्वजनिक स्थानमा पौडी खेलेको सिनहरु भएकाले सप्रिम कोर्टका अधिवक्ता हुजातुल ईस्लामले चलचित्र रोक गर्नका लागि हाइकोर्टम रिट हालेका थिए । नो दोराईको अर्थात न डराएको भन्ने लाग्दछ, सर्फर महिला निडर भएर आफ्नो खेलमा अघि बढेको र बिभिन्न सामाजिक र पारिवारिक लाञ्छनाहरु सहेको कथामा यस चलचित्र आधारित छ ।

चलचित्रका निर्माता महमुद रहमानले चलचित्रलाई रोक लगाइएको बिषयमा सबै जना चलचित्रकर्मीहरु एक हुन पर्ने आव्हान गरेका छन् । उनी चलचित्रको सेन्सर सर्टिफिकेट फिर्ता लिन संघर्षरत छन् । यस चलचित्र नोभेम्बर २० मा बगंलादेशमा रिलिज भएको हो । सर्फर केटी आयशा सानैदेखि समुन्द्रका लहरहरुमा सर्फ गर्न मन पराउने हुन्छिन् तर गरिबीका कारणले यिनले सपना पछ्याउन गाह्रो त हुन्छ नै अनि त्यसका साथै बिवाह पनि छिटै गर्नुपर्ने अवस्था हुन्छ । निर्माता रहमानका अनुसार चलचित्र हेरेपछि मात्र चलचित्र कतिको स्वीकार्य छ र ग्लामर कतिको छ या छैन थाहा हुन्छ ? बगंलादेशमा चलचित्रमा पात्रलाई बिकिनी लगाउन लगाएर हल्ला छ तर यो चलचित्र हेरेपछि मात्र थाहा हुन्छ भनी भनेंका छन् ।

बगंलादेशमा महिलाहरुलाई पौडी खेल्न उत्साहित गरिन्न र त्यहाँ बालबिवाह रोक लागेको भएपनि देशका आधाभन्दा धेरै महिलाहरु १८ वर्ष भन्दा कम उमेरमा बिवाह गरिन बाध्य पारिन्छन् । यस चलचित्रमा आयशा अन्तत सर्फिगंमा फर्के जान्छिन् भन्ने सन्देश छ ।
बगंलादेशमा चलचित्रको रोक प्रति दुई तर्फिय मत हरु पाइएको छ, हेरौं अब आगामी दिनमा नो दोराई ले त्यहाँ कस्तो प्रतिक्रिया पाँउछ या हलमा लाग्न नपाई दराजभित्रै राखिन्छ ?

लाइभमाण्डु

यो पनि पढ्नुहोस्

सगरमाथा चढ्न साइकलमा १३ हजार किमी पर स्वीडेनबाट आएका र साइकलमै फर्किएका एक मान्छे

एमबीबीएस पढ्न चीन र बगंलादेश जानेका लागि नयाँ नियम

यूरोपका फार राइट्सहरुले किन कश्मिरमा भारतको समर्थन गर्दछन्

बंगलादेशमा नोबेल पुरस्कार विजेता मुहम्मद यूनुसलाई धरौटी

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ