Lifestyle Portal
  •   २० फाल्गुन २०७७, बिहीबार
The Voice of Nepal

“द भ्वाइस अफ नेपालमा” आइतबार

१० मंसिर २०७५, सोमबार १०:५६

काठमांडौ मंशिर १० । संगितले जब छुन्छ ,तब संगितको छुवाई निकै अदभुत हुन्छ, छुन्छ न त कुनै चोटको महसुस हुन्छ । भएका केही चोटमा पनि उपचारको काम गर्छ संगितले । संगितबिनाको जिबन सायद अकल्पनीय छ । सांगितिक जगतको सबैभन्दा ठुलो रियालिटि शो द भ्वाइसको नेपाली सस्करण द भ्वाइस अफ नेपाल नेपाली सांगितीक क्षेत्रमा नयाँ पन ल्याउन सफल भएको छ । १२००० डिजिटल अडिसन मध्येबाट १०८ ट्यालेनन्ट ब्लाइन्ड राउन्डमा समावेश भएका थिए ।

आइतबारको २६ औ श्रृखंलामा नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा पछिल्लो समयमा निकै चर्चित युवा संगितकार अर्जुन पोख्रेल अतिथिको रुपमा देखिनुभयो । छोटो समयमै सांगितिक क्षेत्रमा उनको उपल्बधी निकै ठुलो रहेको छ । १५ भन्दा बढि सांगितिक आर्वड समेत प्राप्त गरेका अर्जुनले द भ्वाइस अफ नेपालको मञ्चमा निकै लोकप्रिय गित “म यस्तो गित गाँउछु” प्रस्तुत गर्नुभयो । साथै सम्पुर्ण ट्यालेन्टहरुको खुलेर प्रशंसा पनि गर्नुभयो ।

सांगितिक क्षेत्रको लामो यात्रा तय गर्नुभएको सांगितिक सर्जक कोच दिपको “म त दुर देखि आए” बोलको गितको प्रस्तुति निकै उत्कृष्ट रह्यो, ५० बर्ष लामो सांगितिक क्षेत्रमा उहाँको योगदान निकै अमुल्य रहेको छ । उहाँको यो ५० औ बर्षको सांगितिक सफल यात्रा लाई बधाई तथा शुभकामना ।

आइतबारको श्रृखंलामा टिम दिप र टिम अभायाबाट दुई दुई जना ट्यालेन्टले आफनो प्रस्तुति प्रस्तुत गर्नु भयो । टिम दिप बाट पहिलो प्रस्तुति स्वेच्छा ठकुरीले सशक्त प्रस्तुति प्रस्तुत गर्नु भयो । गुनियो चोलीमा सजिनुभएको स्वेच्छाले “डाँफे झै नाच्ने, हिमाल झै हास्ने नेपाली कि छोरी हू म ” भन्दै सम्पुर्णको मन जित्न सफल हुनु भयो । टिम दिपबाट दोश्रो प्रस्तुति बिबेक बाइबा लामाले आफनो बुबा आमाको लागि आफनो प्रस्तुति सर्मपित गर्नुभयो । Albatross को निकै चर्चित गित “आशु झरेमा पुछि दिउला” को प्रस्तुतिको सम्पुर्ण कोचहरु तथा अतिथिले सकारात्मक प्रतिक्रिया दिनु भयो ।

आफना टिमका ट्यालेन्टहरुको हौसला प्रदान गर्न रककी रानी कोच अभायाले बहुचर्चित गीत सक्दिन अब म प्रस्तुत गर्नुभयो जसले ट्यालेन्टहरुमा उर्जा प्रदान गर्ने सफल रह्यो । टिम अभायाबाट द भ्वाइसकी कान्छी ट्यालेन्ट शेर्या राईले थाहा छैन मलाई को हौ तिमी भन्ने बोलको गित प्रस्तुत गरिन । उनको स्टेजमा देखिने आत्मविश्वासको कोचद्धारा निकै तारिफ गर्नु भयो । आइतबारको अन्तिम प्रस्तुतिको साथ बिबेक लामा देखिए । नौ बर्षको कारागार अनि त्यसपछिको दोस्रो जिबन सांगितिक क्षेत्रमा सर्मपण गरेका बिबेकले स्वर सम्राट नारायण गोपालको केही मिठा बात गर गितले सम्पुर्ण कोच तथा अतिथिको मन जित्न सफ रहे र सम्पुर्ण कोचबाट स्ट्याडिङ्ग अभियसन प्राप्त गरे ।

अघिल्लो शृखंलामा टिम प्रमोद र टिम सनुमबाट दुई दुई जनाले आफ्नो प्रस्तुति दिनुभएको थियो । जसमध्ये दर्शकहरुको भोटिङ्गको आधारमा टिम प्रमोदबाट शुसिल गड्तौला र टिम सनुपबाट सप्तक दुध्रराज सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेका छन भने आशिष गुबाजु र सन्तोष राना मगरको द भ्वाइस अफ नेपालको यात्रा समाप्त भएको छ ।

आफनो मनपर्ने ट्यालेन्टलाई जिताउने मौका अब दर्शकको हातमा छ , त्यसैले भोटिङ्ग गर्नुस अनि आफनो मनपर्ने ट्यालेन्टलाई बनाउन सक्नु हुने छ नेपालको पहिलो स्वर जसको स्वर नै पहिचान बन्ने छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

कन्फेसन पाठकको चेत र पठन स्तरबारे नेपाली बौद्धिक जमातमा बारम्बार चर्चा, परिचर्चा भइरहने गर्छ । नेपाली पाठकको स्तर उठेको छैन

यात्रा मन पराउनेहरू यात्रामा जान्छन् । त्यसरी घुमन्ते हुन मन पराउने यदि लेखक परे भने आफू रमेका, आफू दुखेका, आफू

लडेको मुढो या ढलेको रुख अथवा लाश, यि सबैकुराहरु निर्जिव हुन्छन् तर केहि लाशहरु यस्ता पनि हुन्छन् जो निर्जिव भएर

वरिष्ष्ठ साहित्यकार इन्दिरा प्रसाईज्यूका प्रकाशित केही उपन्यासमध्ये ‘रनमाया’ एउटा बेग्लै ज्ञानका साथै पीडाले भरिएर उपस्थित भएको छ । इन्दिरा प्रसाईका