Lifestyle Portal
  •   १ भाद्र २०७९, बुधबार

नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषा

१ पुष २०७६, मंगलवार १४:३०

लिट्रेचर फेस्टिवलमा निकै रौनक छ, पोखरा नेपालको मेडिटेरिएन क्लाइमेट भएको शहर मात्र नभई नेपालको संगीत, कला र साहित्यको एउटा उर्वर भूमि पनि हो । कुरा गरौं अहिले पोखरामा भइरहेको नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलको, यस फेस्टिवलको मुख्य ब्यानरमा आएमई प्रयोजकका रुपमा लेखिएको छ यद्धपि त्यहाँ कुनै केहि शव्दहरु नेपाली भाषाका चाँही छैनन । अंग्रेजी भाषाका ब्यानरका शव्दहरु र प्रयोजकको पहिचानका साथ नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवल आइएमई लिट्रेचर फेस्टिवलमा नेपाली वर्णमाला चाँही अटाउन सकेको छैन । नेपालमा १२३ भन्दा धेरै भाषाहरु बोलिन्छ, नेपालको राष्ट्रिय भाषाका लिपीहरु अटाउन नसकेको मञ्चमा नेपाली पुस्ता र सर्जकहरु साहित्यको महाकुम्भको आयोजना गर्दै छन् ।

नेपालीहरुको अंग्रेजी मोह हो या एउटा अक्षम्य त्रुटि तर नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषाको अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै चर्चा परिचर्चा पनि भइरहेको छ, तपाँईहरुलाई चाँही यस विषयमा के लाग्छ हामीलाई लेख्न नभुल्नुहोला है ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास