Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषा

१ पुष २०७६, मंगलवार १४:३०

लिट्रेचर फेस्टिवलमा निकै रौनक छ, पोखरा नेपालको मेडिटेरिएन क्लाइमेट भएको शहर मात्र नभई नेपालको संगीत, कला र साहित्यको एउटा उर्वर भूमि पनि हो । कुरा गरौं अहिले पोखरामा भइरहेको नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलको, यस फेस्टिवलको मुख्य ब्यानरमा आएमई प्रयोजकका रुपमा लेखिएको छ यद्धपि त्यहाँ कुनै केहि शव्दहरु नेपाली भाषाका चाँही छैनन । अंग्रेजी भाषाका ब्यानरका शव्दहरु र प्रयोजकको पहिचानका साथ नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवल आइएमई लिट्रेचर फेस्टिवलमा नेपाली वर्णमाला चाँही अटाउन सकेको छैन । नेपालमा १२३ भन्दा धेरै भाषाहरु बोलिन्छ, नेपालको राष्ट्रिय भाषाका लिपीहरु अटाउन नसकेको मञ्चमा नेपाली पुस्ता र सर्जकहरु साहित्यको महाकुम्भको आयोजना गर्दै छन् ।

नेपालीहरुको अंग्रेजी मोह हो या एउटा अक्षम्य त्रुटि तर नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषाको अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै चर्चा परिचर्चा पनि भइरहेको छ, तपाँईहरुलाई चाँही यस विषयमा के लाग्छ हामीलाई लेख्न नभुल्नुहोला है ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्यामन्त्री हृदयेश त्रिपाठीले कोभिड–१९ को रोकथाम, उपचार र नियन्त्रणका लागि नयाँ कदम आवश्यक रहेको बताएका छन्। मन्त्रालयले मंगलबार

काठमाडौं । मौजुदा संकट निवारणका निम्ति जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले सर्वदलीय सरकार गठनको अवधारणा अघि

काठमाडाैं । कोरोना भाइरसको महामारी नियन्त्रण गर्न नेपालमा अन्तर्राष्ट्रिय हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध आउँदो जेठ १७ गते सम्म लम्बिएको छ ।