Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषा

१ पुष २०७६, मंगलवार १४:३०

लिट्रेचर फेस्टिवलमा निकै रौनक छ, पोखरा नेपालको मेडिटेरिएन क्लाइमेट भएको शहर मात्र नभई नेपालको संगीत, कला र साहित्यको एउटा उर्वर भूमि पनि हो । कुरा गरौं अहिले पोखरामा भइरहेको नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलको, यस फेस्टिवलको मुख्य ब्यानरमा आएमई प्रयोजकका रुपमा लेखिएको छ यद्धपि त्यहाँ कुनै केहि शव्दहरु नेपाली भाषाका चाँही छैनन । अंग्रेजी भाषाका ब्यानरका शव्दहरु र प्रयोजकको पहिचानका साथ नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवल आइएमई लिट्रेचर फेस्टिवलमा नेपाली वर्णमाला चाँही अटाउन सकेको छैन । नेपालमा १२३ भन्दा धेरै भाषाहरु बोलिन्छ, नेपालको राष्ट्रिय भाषाका लिपीहरु अटाउन नसकेको मञ्चमा नेपाली पुस्ता र सर्जकहरु साहित्यको महाकुम्भको आयोजना गर्दै छन् ।

नेपालीहरुको अंग्रेजी मोह हो या एउटा अक्षम्य त्रुटि तर नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषाको अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै चर्चा परिचर्चा पनि भइरहेको छ, तपाँईहरुलाई चाँही यस विषयमा के लाग्छ हामीलाई लेख्न नभुल्नुहोला है ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ