Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७९, शनिबार

नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषा

१ पुष २०७६, मंगलवार १४:३०

लोकप्रिय

लिट्रेचर फेस्टिवलमा निकै रौनक छ, पोखरा नेपालको मेडिटेरिएन क्लाइमेट भएको शहर मात्र नभई नेपालको संगीत, कला र साहित्यको एउटा उर्वर भूमि पनि हो । कुरा गरौं अहिले पोखरामा भइरहेको नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलको, यस फेस्टिवलको मुख्य ब्यानरमा आएमई प्रयोजकका रुपमा लेखिएको छ यद्धपि त्यहाँ कुनै केहि शव्दहरु नेपाली भाषाका चाँही छैनन । अंग्रेजी भाषाका ब्यानरका शव्दहरु र प्रयोजकको पहिचानका साथ नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवल आइएमई लिट्रेचर फेस्टिवलमा नेपाली वर्णमाला चाँही अटाउन सकेको छैन । नेपालमा १२३ भन्दा धेरै भाषाहरु बोलिन्छ, नेपालको राष्ट्रिय भाषाका लिपीहरु अटाउन नसकेको मञ्चमा नेपाली पुस्ता र सर्जकहरु साहित्यको महाकुम्भको आयोजना गर्दै छन् ।

नेपालीहरुको अंग्रेजी मोह हो या एउटा अक्षम्य त्रुटि तर नेपाल लिट्रेचर फेस्टिवलमा अटाउन नसकेको नेपाली भाषाको अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै चर्चा परिचर्चा पनि भइरहेको छ, तपाँईहरुलाई चाँही यस विषयमा के लाग्छ हामीलाई लेख्न नभुल्नुहोला है ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा