Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

भारतीय सेनाका नयाँ प्रमुख

३ पुष २०७६, बिहीबार ११:३०

लोकप्रिय

अहिलेका भारतीय सेना कर्मचारीका उप प्रमुख लेफ्टीनेन्ट मनोज मुकुन्द नरावने भारतीय सेनाका नयाँ चिफ हुने भएका छन् । यस महिनाको अन्तमा अहिलेका चिफ जनरल बिपीन रावत ३ वर्षको सेना चिफको सेवा पछि पदमुक्त हुँदैछन् । यस अघि मनोज मुकुन्ट इस्टर्न आर्मीमा भारत र चीनको ४००० किमीको सिमाना रक्षाका मुख्य अफिसर थिए भनें यसै वर्ष सेप्टेम्बरमा यिनलाई उप चिफ निय’क्त गरिएको हो ।

सन् १९८० मा शिख लाइट इन्फान्ट्री रेजिमेन्टमा छिरेका यिनी नेशनल डिफेन्स अकाडमी र इण्डियन नेशनल अकाडमीमा तालिमप्राप्त छन् । श्रिलंकामा अपरशेन पवनका मुख्य योजनाकार यिनले धेरै समय चाँही सिमाहरुमा चीनको सिमा, जम्मु र कश्मिरमा नै बिताएका छन् । यसका साथै म्यानमारमा भारतीय दुतावासका लागि यिनले ३ वर्ष सेवा पनि गरे । भारतले यस पटक सेनामा कुटनिती र रक्षासंयन्त्र दुबै मजाले बुझेको सेना प्रमुख ल्याँउदैछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा