Lifestyle Portal
  •   १५ असार २०७९, बुधबार

भारतीय सेनाका नयाँ प्रमुख

३ पुष २०७६, बिहीबार ११:३०

अहिलेका भारतीय सेना कर्मचारीका उप प्रमुख लेफ्टीनेन्ट मनोज मुकुन्द नरावने भारतीय सेनाका नयाँ चिफ हुने भएका छन् । यस महिनाको अन्तमा अहिलेका चिफ जनरल बिपीन रावत ३ वर्षको सेना चिफको सेवा पछि पदमुक्त हुँदैछन् । यस अघि मनोज मुकुन्ट इस्टर्न आर्मीमा भारत र चीनको ४००० किमीको सिमाना रक्षाका मुख्य अफिसर थिए भनें यसै वर्ष सेप्टेम्बरमा यिनलाई उप चिफ निय’क्त गरिएको हो ।

सन् १९८० मा शिख लाइट इन्फान्ट्री रेजिमेन्टमा छिरेका यिनी नेशनल डिफेन्स अकाडमी र इण्डियन नेशनल अकाडमीमा तालिमप्राप्त छन् । श्रिलंकामा अपरशेन पवनका मुख्य योजनाकार यिनले धेरै समय चाँही सिमाहरुमा चीनको सिमा, जम्मु र कश्मिरमा नै बिताएका छन् । यसका साथै म्यानमारमा भारतीय दुतावासका लागि यिनले ३ वर्ष सेवा पनि गरे । भारतले यस पटक सेनामा कुटनिती र रक्षासंयन्त्र दुबै मजाले बुझेको सेना प्रमुख ल्याँउदैछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको