Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

हवाइजहाजमा जन्मिएकी बालिकाको नाम के राखियो त ?

३ पुष २०७६, बिहीबार १४:०६

३८ वर्षिय गर्भवति आमा नेरिडा अराउजो अमेरिकी नागरीक थिइन, अमेरिकन एयरलाइन्समा यिनी टाम्पा बाट पेन्सीलभेनीया जाँदै थिइन जतिबेला ३८ हप्ताको यिनको गर्भले प्रसव वेदना शुरु गर्यो । केहि महिनाअघि मात्र अमेरिकामा भएको यो घटनाले विश्व बजारमा निकै चर्चा पायो, विश्वप्रसिद्ध अनलाइन पत्रिका लोन्लीप्लानेटले निकै महत्वका साथ यि नवजात बालिकाको हवाइजहाजको जन्म र यिनको नामलाई छापेको छ ।

लेओभरका चालोैटे डग्लस अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा जहाज अवतरण गरेको केहि समयमा नै यि महिलालाई पुत्रि लाभ भयो तर प्रसव वेदनाको शुरुवात संगै जहाजमा निकै हलचल मच्चियो । निकै उचाँईमा रहेको जहाजको कम्प्रेस्ड हावामा यिनलाई श्वाँस लिन असहज पनि भयो तर पछि केहि यात्रु र एयरहोस्टेसले यिनलाई प्रसव वेदनामा सहयोग गरे ।

चार्लोटे विमानस्थलबाट आमा र छोरीलाई तुरुन्त अस्पताल लगियो, आमा नेरिडाले अमेरिकन एयरलान्इसको उक्त फ्लाइटका सबैजनालाई आफ्नो जिवनको हिरो भएको बताइन । यिनकी छोरीको नाम भनें आकाशमा जन्म भएकाले स्काई अर्थात आकाश राखियो । ति शिशुको पुरा नाम लिज्याना स्काई टेलर हुनेछ । अहिले आमा र बच्चा दुबै सकुशल घर फर्किसकेका छन् । स्काई लाई नेपालबाट पनि संझना ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर