Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

हवाइजहाजमा जन्मिएकी बालिकाको नाम के राखियो त ?

३ पुष २०७६, बिहीबार १४:०६

लोकप्रिय

३८ वर्षिय गर्भवति आमा नेरिडा अराउजो अमेरिकी नागरीक थिइन, अमेरिकन एयरलाइन्समा यिनी टाम्पा बाट पेन्सीलभेनीया जाँदै थिइन जतिबेला ३८ हप्ताको यिनको गर्भले प्रसव वेदना शुरु गर्यो । केहि महिनाअघि मात्र अमेरिकामा भएको यो घटनाले विश्व बजारमा निकै चर्चा पायो, विश्वप्रसिद्ध अनलाइन पत्रिका लोन्लीप्लानेटले निकै महत्वका साथ यि नवजात बालिकाको हवाइजहाजको जन्म र यिनको नामलाई छापेको छ ।

लेओभरका चालोैटे डग्लस अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा जहाज अवतरण गरेको केहि समयमा नै यि महिलालाई पुत्रि लाभ भयो तर प्रसव वेदनाको शुरुवात संगै जहाजमा निकै हलचल मच्चियो । निकै उचाँईमा रहेको जहाजको कम्प्रेस्ड हावामा यिनलाई श्वाँस लिन असहज पनि भयो तर पछि केहि यात्रु र एयरहोस्टेसले यिनलाई प्रसव वेदनामा सहयोग गरे ।

चार्लोटे विमानस्थलबाट आमा र छोरीलाई तुरुन्त अस्पताल लगियो, आमा नेरिडाले अमेरिकन एयरलान्इसको उक्त फ्लाइटका सबैजनालाई आफ्नो जिवनको हिरो भएको बताइन । यिनकी छोरीको नाम भनें आकाशमा जन्म भएकाले स्काई अर्थात आकाश राखियो । ति शिशुको पुरा नाम लिज्याना स्काई टेलर हुनेछ । अहिले आमा र बच्चा दुबै सकुशल घर फर्किसकेका छन् । स्काई लाई नेपालबाट पनि संझना ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा