Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

हवाइजहाजमा जन्मिएकी बालिकाको नाम के राखियो त ?

३ पुष २०७६, बिहीबार १४:०६

३८ वर्षिय गर्भवति आमा नेरिडा अराउजो अमेरिकी नागरीक थिइन, अमेरिकन एयरलाइन्समा यिनी टाम्पा बाट पेन्सीलभेनीया जाँदै थिइन जतिबेला ३८ हप्ताको यिनको गर्भले प्रसव वेदना शुरु गर्यो । केहि महिनाअघि मात्र अमेरिकामा भएको यो घटनाले विश्व बजारमा निकै चर्चा पायो, विश्वप्रसिद्ध अनलाइन पत्रिका लोन्लीप्लानेटले निकै महत्वका साथ यि नवजात बालिकाको हवाइजहाजको जन्म र यिनको नामलाई छापेको छ ।

लेओभरका चालोैटे डग्लस अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा जहाज अवतरण गरेको केहि समयमा नै यि महिलालाई पुत्रि लाभ भयो तर प्रसव वेदनाको शुरुवात संगै जहाजमा निकै हलचल मच्चियो । निकै उचाँईमा रहेको जहाजको कम्प्रेस्ड हावामा यिनलाई श्वाँस लिन असहज पनि भयो तर पछि केहि यात्रु र एयरहोस्टेसले यिनलाई प्रसव वेदनामा सहयोग गरे ।

चार्लोटे विमानस्थलबाट आमा र छोरीलाई तुरुन्त अस्पताल लगियो, आमा नेरिडाले अमेरिकन एयरलान्इसको उक्त फ्लाइटका सबैजनालाई आफ्नो जिवनको हिरो भएको बताइन । यिनकी छोरीको नाम भनें आकाशमा जन्म भएकाले स्काई अर्थात आकाश राखियो । ति शिशुको पुरा नाम लिज्याना स्काई टेलर हुनेछ । अहिले आमा र बच्चा दुबै सकुशल घर फर्किसकेका छन् । स्काई लाई नेपालबाट पनि संझना ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले