Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

हवाइजहाजमा जन्मिएकी बालिकाको नाम के राखियो त ?

३ पुष २०७६, बिहीबार १४:०६

३८ वर्षिय गर्भवति आमा नेरिडा अराउजो अमेरिकी नागरीक थिइन, अमेरिकन एयरलाइन्समा यिनी टाम्पा बाट पेन्सीलभेनीया जाँदै थिइन जतिबेला ३८ हप्ताको यिनको गर्भले प्रसव वेदना शुरु गर्यो । केहि महिनाअघि मात्र अमेरिकामा भएको यो घटनाले विश्व बजारमा निकै चर्चा पायो, विश्वप्रसिद्ध अनलाइन पत्रिका लोन्लीप्लानेटले निकै महत्वका साथ यि नवजात बालिकाको हवाइजहाजको जन्म र यिनको नामलाई छापेको छ ।

लेओभरका चालोैटे डग्लस अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा जहाज अवतरण गरेको केहि समयमा नै यि महिलालाई पुत्रि लाभ भयो तर प्रसव वेदनाको शुरुवात संगै जहाजमा निकै हलचल मच्चियो । निकै उचाँईमा रहेको जहाजको कम्प्रेस्ड हावामा यिनलाई श्वाँस लिन असहज पनि भयो तर पछि केहि यात्रु र एयरहोस्टेसले यिनलाई प्रसव वेदनामा सहयोग गरे ।

चार्लोटे विमानस्थलबाट आमा र छोरीलाई तुरुन्त अस्पताल लगियो, आमा नेरिडाले अमेरिकन एयरलान्इसको उक्त फ्लाइटका सबैजनालाई आफ्नो जिवनको हिरो भएको बताइन । यिनकी छोरीको नाम भनें आकाशमा जन्म भएकाले स्काई अर्थात आकाश राखियो । ति शिशुको पुरा नाम लिज्याना स्काई टेलर हुनेछ । अहिले आमा र बच्चा दुबै सकुशल घर फर्किसकेका छन् । स्काई लाई नेपालबाट पनि संझना ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको