Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

प्रहरीलाई गुलाफ दिएर चर्चामा आएकी आन्दोलनकारी

११ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:१०

लोकप्रिय

२१ वर्षकी श्रेया प्रियम रोय अहिले दिल्ली विश्वविधालयमा इतिहासमा मास्टर्स गर्दैछिन् । दिल्लीको जन्तर मन्तर भन्ने ठाँउमा नागरीकता ऐनको बिरुद्ध भएको प्रर्दशनमा दमनकारी प्रहरीहरुलाई गुलाफको फुल दिएकी यिनको तस्वीर इन्टरनेटमा भाइरल होला भन्ने यिनलाई केहि हेक्का थिएन ।

उन्का अनुसार अनुसार उनी केवल एक बिधार्थी र कलाप्रेमी हुन् जस्लाई कुनै नाम या ब्राण्डसंग चासो छैन । बिहिबारको दिन दिल्लीको जन्तर मन्तरमा जवाहरलाल नेहरु विश्वविधालय लगायत अन्य धेरै विश्वविधालयका बिधार्थीहरु नागरीकता बिधेयक बिरुद्धमा उत्रिएका थिए र त्यस भींडमा श्रेया पनि एक्जना थिइन ।

निकै आक्रामक अवस्थामा हतियारले लैस प्रहरीलाई आँट गरेर गुलाफ दिन सक्ने यि महिलाको फोटो इन्टरनेटमा लाखौं अनि करोडौं पटक शेयर भयो । उनी त्यहाँबाट जामीया मिलीया इस्लामीया विश्वविधालयमा प्रहरीको निर्मम दमन भएको खबर पाएपछि त्यहाँ हिँडेकी थिइन ।

हामी बिधार्थीहरु द्धन्द चाहन्नौं र यस शान्तिपूर्ण आन्दोलनमा पनि आक्रमण गर्ने प्रहरीहरुलाई मैले गुलाफको फूल दिएर एउटा प्रतिकका रुपमा बिरोध देखाउन खोजेकी थिँए भनी श्रेयाले द हिन्दुलाई बताएकी छिन् । उनी एउटी स्ट्याण्ड अप कमेडियन पनि हुन्, अहिले आएर म भारतीय जनता पार्टीलाई किन भोट हालेँ भनेंर पछुताइरहेकी छु भन्ने श्रेयाले बताएकी छिन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन