Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

अमेरिकामा हिजाब लगाएकाले कामबाट निकालिएका एक मुसलमान कामदारको कथा

१७ पुष २०७६, बिहीबार १५:५३

मुसलमान सुमदायका महिलाहरु हिजाव लगाँउदछन् र यो विश्वभरिका मुसलमान महिलाहरुको साझा पहिचान र संस्कार हो । यद्धपि पछिल्ला समयमा हिजावलाई महिला अधिकार र स्वतन्त्रतासंग नजोडिएको चाँही हैन । स्वस्फूर्त रुपमा हिजाव लगाउने र ससम्मान आफ्नो संस्कारलाई आत्मसाथ गर्ने मुसलमान महिलाहरुको हिजावको प्रकरणले अहिले विश्वभरि कार्यगत वातावरणमा एउटा अनौठो समस्या ल्याएको छ । भर्खरै अमेरिकामा एउटा घटना घटेको छ जस्लाई विश्वभरिको प्रतिनिधित्व घटनाका रुपमा लिन सकिन्छ ।
डल्लासको फोर्थ वर्थमा चिकन एकप्रेसमा काम गर्ने फोल्काले एदिवोला नामक मुसलमान महिलाले आफूलाई हिजाव लगाएकै कारणले जागिरबाट निकालिएको एउटा छोटो भिडियो ट्वीटर मार्फत शेयर गरेकी छिन् । उन्का अनुसार कार्यगत वातावरणमा धर्म तठस्तता भएर हरेक धर्मलाई अगिंकार गर्न मिल्ने वातावरण हुन जरुरी छ यद्धपि यिनका जागरिदाताका अनुसार हिजावको समबन्ध धर्मसंग पटक्कै छैन र कार्यवातावरणमा हिजावले सेवाग्राहीलाई उति स्वागत उन्मुख प्रभाव जन्माउँदैन ।

https://twitter.com/i/status/1211702462475907072

अन्तत एदिवोलाले हिजाव लगाउने निर्णयलाई नै आत्मसाथ गर्दछिन जस्ले गर्दा यिनले जागिरबाट हात धुनु पर्दछ । एदिवोला भर्खरै ईस्लाम धर्ममा आएकी एक अनुयायाी हुन्, यिनले आफ्नो ट्वीटमा आँफै लेखेकी छिन् । यस भिडियोको ४००० रिट्वीट र २२००० लाइक्स आएको थियो जुन बढ्दो छ ।
वतनमा भएकी कर्मचरीले कार्यलय पोशाक लगाउने र हिजाव लगाउन नपाइने जागिरदाताको मत भएको अर्को भिडियो पनि यिनले शेयर गरेकी छिन् ।

सुयोग ढकाल
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ