Lifestyle Portal
  •   १७ असार २०७९, शुक्रबार

अमेरिकामा हिजाब लगाएकाले कामबाट निकालिएका एक मुसलमान कामदारको कथा

१७ पुष २०७६, बिहीबार १५:५३

मुसलमान सुमदायका महिलाहरु हिजाव लगाँउदछन् र यो विश्वभरिका मुसलमान महिलाहरुको साझा पहिचान र संस्कार हो । यद्धपि पछिल्ला समयमा हिजावलाई महिला अधिकार र स्वतन्त्रतासंग नजोडिएको चाँही हैन । स्वस्फूर्त रुपमा हिजाव लगाउने र ससम्मान आफ्नो संस्कारलाई आत्मसाथ गर्ने मुसलमान महिलाहरुको हिजावको प्रकरणले अहिले विश्वभरि कार्यगत वातावरणमा एउटा अनौठो समस्या ल्याएको छ । भर्खरै अमेरिकामा एउटा घटना घटेको छ जस्लाई विश्वभरिको प्रतिनिधित्व घटनाका रुपमा लिन सकिन्छ ।
डल्लासको फोर्थ वर्थमा चिकन एकप्रेसमा काम गर्ने फोल्काले एदिवोला नामक मुसलमान महिलाले आफूलाई हिजाव लगाएकै कारणले जागिरबाट निकालिएको एउटा छोटो भिडियो ट्वीटर मार्फत शेयर गरेकी छिन् । उन्का अनुसार कार्यगत वातावरणमा धर्म तठस्तता भएर हरेक धर्मलाई अगिंकार गर्न मिल्ने वातावरण हुन जरुरी छ यद्धपि यिनका जागरिदाताका अनुसार हिजावको समबन्ध धर्मसंग पटक्कै छैन र कार्यवातावरणमा हिजावले सेवाग्राहीलाई उति स्वागत उन्मुख प्रभाव जन्माउँदैन ।

https://twitter.com/i/status/1211702462475907072

अन्तत एदिवोलाले हिजाव लगाउने निर्णयलाई नै आत्मसाथ गर्दछिन जस्ले गर्दा यिनले जागिरबाट हात धुनु पर्दछ । एदिवोला भर्खरै ईस्लाम धर्ममा आएकी एक अनुयायाी हुन्, यिनले आफ्नो ट्वीटमा आँफै लेखेकी छिन् । यस भिडियोको ४००० रिट्वीट र २२००० लाइक्स आएको थियो जुन बढ्दो छ ।
वतनमा भएकी कर्मचरीले कार्यलय पोशाक लगाउने र हिजाव लगाउन नपाइने जागिरदाताको मत भएको अर्को भिडियो पनि यिनले शेयर गरेकी छिन् ।

सुयोग ढकाल
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको