Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

अमेरिकामा हिजाब लगाएकाले कामबाट निकालिएका एक मुसलमान कामदारको कथा

१७ पुष २०७६, बिहीबार १५:५३

मुसलमान सुमदायका महिलाहरु हिजाव लगाँउदछन् र यो विश्वभरिका मुसलमान महिलाहरुको साझा पहिचान र संस्कार हो । यद्धपि पछिल्ला समयमा हिजावलाई महिला अधिकार र स्वतन्त्रतासंग नजोडिएको चाँही हैन । स्वस्फूर्त रुपमा हिजाव लगाउने र ससम्मान आफ्नो संस्कारलाई आत्मसाथ गर्ने मुसलमान महिलाहरुको हिजावको प्रकरणले अहिले विश्वभरि कार्यगत वातावरणमा एउटा अनौठो समस्या ल्याएको छ । भर्खरै अमेरिकामा एउटा घटना घटेको छ जस्लाई विश्वभरिको प्रतिनिधित्व घटनाका रुपमा लिन सकिन्छ ।
डल्लासको फोर्थ वर्थमा चिकन एकप्रेसमा काम गर्ने फोल्काले एदिवोला नामक मुसलमान महिलाले आफूलाई हिजाव लगाएकै कारणले जागिरबाट निकालिएको एउटा छोटो भिडियो ट्वीटर मार्फत शेयर गरेकी छिन् । उन्का अनुसार कार्यगत वातावरणमा धर्म तठस्तता भएर हरेक धर्मलाई अगिंकार गर्न मिल्ने वातावरण हुन जरुरी छ यद्धपि यिनका जागरिदाताका अनुसार हिजावको समबन्ध धर्मसंग पटक्कै छैन र कार्यवातावरणमा हिजावले सेवाग्राहीलाई उति स्वागत उन्मुख प्रभाव जन्माउँदैन ।

https://twitter.com/i/status/1211702462475907072

अन्तत एदिवोलाले हिजाव लगाउने निर्णयलाई नै आत्मसाथ गर्दछिन जस्ले गर्दा यिनले जागिरबाट हात धुनु पर्दछ । एदिवोला भर्खरै ईस्लाम धर्ममा आएकी एक अनुयायाी हुन्, यिनले आफ्नो ट्वीटमा आँफै लेखेकी छिन् । यस भिडियोको ४००० रिट्वीट र २२००० लाइक्स आएको थियो जुन बढ्दो छ ।
वतनमा भएकी कर्मचरीले कार्यलय पोशाक लगाउने र हिजाव लगाउन नपाइने जागिरदाताको मत भएको अर्को भिडियो पनि यिनले शेयर गरेकी छिन् ।

सुयोग ढकाल
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर