Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

टेनीस खेलका पहिला बिलियोनयार

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:०७

बिलियोनयार र मिलियोनायरमा फरक छ, मिलियोनायर भन्दा बिलियोनायर झनै धनी हुन्छन्, मिलियन अर्थात दश लाख अनि बिलियन अर्थात एक अरब तसर्थ बिलियोनायरको रुपरेखा मिलियोनायर भन्दा निकै फरक हुन्छ । अब कुरा गरौं टेनीस खेलको इतिहासमा पहिलो बिलियोनायर रोजर फेडेरर को । विश्वभर हरेक कुनामा खेलाडीहरु छन् तर सबै खेलाडीहरुले पैसो र सम्मानको शिखर चुम्न कहाँ सक्दछन र ? रोजर फेडेरर यिनै भाग्यशाली मध्यको एउटा नाम हो जस्ले टेनीस खेलको इतिहास र शानलाई बदलेर राखिदिए ।
४०० मिलियन डलर भन्दा धेरै कमाउने १० जना टेनीस खेलाडीहरुको इतिहासमा नाम दर्ज छ जस्मा रोजर फेडेरर पनि एक भएका छन्, रोभाक नेजेकोभिक र राफेल नाडाल पछि रोजर फेडेरर पनि सर्वाधिक कमाउने बिलियोनायर टेनीस खेलाडीको सूचीमा दर्ज भएका छन् ।
उन्ले २० पटक ग्राण्ड स्लाम जितेका छन्, उन्को सम्पति कूल ६४० मिलियन भएको र निकै द्रुत गतीमा बढिरहेको बताइन्छ । बिज्ञापन र ब्राण्ड इन्डोर्समेन्ट पनि उन्को आयका मुख्य श्रोत हुन्, अहिले मेस्सी, क्रिस्टियानो रो्नाल्डो, लिव्रोन जेम्स र फ्लोड मेवेदरजस्ता खेलाडीहरु मात्र यिनी भन्दा धनी छन् ।
सन् २०१९ मा मात्र फेडररले कूल ९३ दशमलव ४ मिलियन कमाए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर