Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७८, शुक्रबार

टेनीस खेलका पहिला बिलियोनयार

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:०७

बिलियोनयार र मिलियोनायरमा फरक छ, मिलियोनायर भन्दा बिलियोनायर झनै धनी हुन्छन्, मिलियन अर्थात दश लाख अनि बिलियन अर्थात एक अरब तसर्थ बिलियोनायरको रुपरेखा मिलियोनायर भन्दा निकै फरक हुन्छ । अब कुरा गरौं टेनीस खेलको इतिहासमा पहिलो बिलियोनायर रोजर फेडेरर को । विश्वभर हरेक कुनामा खेलाडीहरु छन् तर सबै खेलाडीहरुले पैसो र सम्मानको शिखर चुम्न कहाँ सक्दछन र ? रोजर फेडेरर यिनै भाग्यशाली मध्यको एउटा नाम हो जस्ले टेनीस खेलको इतिहास र शानलाई बदलेर राखिदिए ।
४०० मिलियन डलर भन्दा धेरै कमाउने १० जना टेनीस खेलाडीहरुको इतिहासमा नाम दर्ज छ जस्मा रोजर फेडेरर पनि एक भएका छन्, रोभाक नेजेकोभिक र राफेल नाडाल पछि रोजर फेडेरर पनि सर्वाधिक कमाउने बिलियोनायर टेनीस खेलाडीको सूचीमा दर्ज भएका छन् ।
उन्ले २० पटक ग्राण्ड स्लाम जितेका छन्, उन्को सम्पति कूल ६४० मिलियन भएको र निकै द्रुत गतीमा बढिरहेको बताइन्छ । बिज्ञापन र ब्राण्ड इन्डोर्समेन्ट पनि उन्को आयका मुख्य श्रोत हुन्, अहिले मेस्सी, क्रिस्टियानो रो्नाल्डो, लिव्रोन जेम्स र फ्लोड मेवेदरजस्ता खेलाडीहरु मात्र यिनी भन्दा धनी छन् ।
सन् २०१९ मा मात्र फेडररले कूल ९३ दशमलव ४ मिलियन कमाए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

कामाडौं । नगर विकास कोषले उत्कृष्ट सेवाग्राहीलाई पुरस्कृत गर्ने भएको छ । कोषले एक सूचना प्रकाशित गदै आफ्नो ३४ औ

भारतको ७३ औं गणतन्त्र दिवसको अवसरमा भारतीय राजदूतावासको रक्षा प्रभागले ‘स्वतन्त्रताको अमृत महोत्सव – Azadi ka Amrit Mahotsav’ अन्तर्गतको कार्यक्रमको

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले मिति २०७८ पौष २६ गतेका दिन होटल र्‍याडिसनमा विश्व हिन्दी दिवसको आयोजना गर्यो । सन् १९७५ जनवरी

नेपाल विश्वकर्मा सेवा समितिको ५औँ राष्ट्रिय सम्मेलन सप्तरीमा सम्पन्न भएको छ। कार्यक्रममा लोहार जातीको इतिहास, सामाजिक उत्पिडन र लोहार जातिको