Lifestyle Portal
  •   १८ श्रावण २०७९, बुधबार

टेनीस खेलका पहिला बिलियोनयार

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:०७

बिलियोनयार र मिलियोनायरमा फरक छ, मिलियोनायर भन्दा बिलियोनायर झनै धनी हुन्छन्, मिलियन अर्थात दश लाख अनि बिलियन अर्थात एक अरब तसर्थ बिलियोनायरको रुपरेखा मिलियोनायर भन्दा निकै फरक हुन्छ । अब कुरा गरौं टेनीस खेलको इतिहासमा पहिलो बिलियोनायर रोजर फेडेरर को । विश्वभर हरेक कुनामा खेलाडीहरु छन् तर सबै खेलाडीहरुले पैसो र सम्मानको शिखर चुम्न कहाँ सक्दछन र ? रोजर फेडेरर यिनै भाग्यशाली मध्यको एउटा नाम हो जस्ले टेनीस खेलको इतिहास र शानलाई बदलेर राखिदिए ।
४०० मिलियन डलर भन्दा धेरै कमाउने १० जना टेनीस खेलाडीहरुको इतिहासमा नाम दर्ज छ जस्मा रोजर फेडेरर पनि एक भएका छन्, रोभाक नेजेकोभिक र राफेल नाडाल पछि रोजर फेडेरर पनि सर्वाधिक कमाउने बिलियोनायर टेनीस खेलाडीको सूचीमा दर्ज भएका छन् ।
उन्ले २० पटक ग्राण्ड स्लाम जितेका छन्, उन्को सम्पति कूल ६४० मिलियन भएको र निकै द्रुत गतीमा बढिरहेको बताइन्छ । बिज्ञापन र ब्राण्ड इन्डोर्समेन्ट पनि उन्को आयका मुख्य श्रोत हुन्, अहिले मेस्सी, क्रिस्टियानो रो्नाल्डो, लिव्रोन जेम्स र फ्लोड मेवेदरजस्ता खेलाडीहरु मात्र यिनी भन्दा धनी छन् ।
सन् २०१९ मा मात्र फेडररले कूल ९३ दशमलव ४ मिलियन कमाए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास