Lifestyle Portal
  •   ७ आश्विन २०७८, बिहीबार

धनुषाका दिलीपका परिवारलाई प्रदेश सरकारले ५ लाख दिने

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:४२

मिथिला नगरपालिका ५ स्थित औरही खोलामा वर्षौदेखि वालुवा, गिट्टी वडो लापरवाहीका साथमा उत्खनन भइरहेको थियो, त्यसको विरोधमा केहि पनि उठेका थिएनन । तर स्थानीय यूवा दिलीप महतोले यस कुराको विरोध गरे, भारतबाट इन्जीनीयर पढ्दै गर्दा बिदामा आएका दिलीप कहिल्यै फेरि आफ्नो पढाई पूरा गर्न भारत नफर्कने भए । दिलीपलाई निर्ममतापूर्वक वालुवा र गिट्टी दोहन गर्ने समुहले मारिदिए । सुन्दा यो कुनै भारतीय चलचित्रको प्लट झैं सुनिन्छ तर यो यर्थाथ हो जुन गत हप्ता नेपालमा घटेको हो । तर मिथिला नगरपालिका श्रीपुरका २४ वर्षे महतोलाई शुक्रबार बिहान टिपरले कुल्चेर मारिएको थियो र पछिल्ला अनुसन्धानमा यिनलाई टिपरले कुल्चन अगाडि शरीरमा रडले घोचिएको र अन्य धेरै यातना दिइएको सम्म पाइयो ।

प्रदेश सरकारको सोमबार बिहान बसेको मन्त्रीपरिषदको बैठकले दिलीपको परिवारलाई रु ५ लाख क्षतीपूर्ति दिने निर्णय गरेको छ । यस कुरा आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री ज्ञानेन्द्र कुमार यादवले बताएका हुन् । दिलीपको न्यायका लागि संघीय स्तरमा अनि अन्य प्रादेशिक स्तरमा पनि बिभिन्न शोकसभा, र्याली अनि धर्नाहरु भइरहेका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र