Lifestyle Portal
  •   १ भाद्र २०७९, बुधबार

धनुषाका दिलीपका परिवारलाई प्रदेश सरकारले ५ लाख दिने

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:४२

मिथिला नगरपालिका ५ स्थित औरही खोलामा वर्षौदेखि वालुवा, गिट्टी वडो लापरवाहीका साथमा उत्खनन भइरहेको थियो, त्यसको विरोधमा केहि पनि उठेका थिएनन । तर स्थानीय यूवा दिलीप महतोले यस कुराको विरोध गरे, भारतबाट इन्जीनीयर पढ्दै गर्दा बिदामा आएका दिलीप कहिल्यै फेरि आफ्नो पढाई पूरा गर्न भारत नफर्कने भए । दिलीपलाई निर्ममतापूर्वक वालुवा र गिट्टी दोहन गर्ने समुहले मारिदिए । सुन्दा यो कुनै भारतीय चलचित्रको प्लट झैं सुनिन्छ तर यो यर्थाथ हो जुन गत हप्ता नेपालमा घटेको हो । तर मिथिला नगरपालिका श्रीपुरका २४ वर्षे महतोलाई शुक्रबार बिहान टिपरले कुल्चेर मारिएको थियो र पछिल्ला अनुसन्धानमा यिनलाई टिपरले कुल्चन अगाडि शरीरमा रडले घोचिएको र अन्य धेरै यातना दिइएको सम्म पाइयो ।

प्रदेश सरकारको सोमबार बिहान बसेको मन्त्रीपरिषदको बैठकले दिलीपको परिवारलाई रु ५ लाख क्षतीपूर्ति दिने निर्णय गरेको छ । यस कुरा आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री ज्ञानेन्द्र कुमार यादवले बताएका हुन् । दिलीपको न्यायका लागि संघीय स्तरमा अनि अन्य प्रादेशिक स्तरमा पनि बिभिन्न शोकसभा, र्याली अनि धर्नाहरु भइरहेका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास