Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७९, शनिबार

धनुषाका दिलीपका परिवारलाई प्रदेश सरकारले ५ लाख दिने

२८ पुष २०७६, सोमबार १७:४२

लोकप्रिय

मिथिला नगरपालिका ५ स्थित औरही खोलामा वर्षौदेखि वालुवा, गिट्टी वडो लापरवाहीका साथमा उत्खनन भइरहेको थियो, त्यसको विरोधमा केहि पनि उठेका थिएनन । तर स्थानीय यूवा दिलीप महतोले यस कुराको विरोध गरे, भारतबाट इन्जीनीयर पढ्दै गर्दा बिदामा आएका दिलीप कहिल्यै फेरि आफ्नो पढाई पूरा गर्न भारत नफर्कने भए । दिलीपलाई निर्ममतापूर्वक वालुवा र गिट्टी दोहन गर्ने समुहले मारिदिए । सुन्दा यो कुनै भारतीय चलचित्रको प्लट झैं सुनिन्छ तर यो यर्थाथ हो जुन गत हप्ता नेपालमा घटेको हो । तर मिथिला नगरपालिका श्रीपुरका २४ वर्षे महतोलाई शुक्रबार बिहान टिपरले कुल्चेर मारिएको थियो र पछिल्ला अनुसन्धानमा यिनलाई टिपरले कुल्चन अगाडि शरीरमा रडले घोचिएको र अन्य धेरै यातना दिइएको सम्म पाइयो ।

प्रदेश सरकारको सोमबार बिहान बसेको मन्त्रीपरिषदको बैठकले दिलीपको परिवारलाई रु ५ लाख क्षतीपूर्ति दिने निर्णय गरेको छ । यस कुरा आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री ज्ञानेन्द्र कुमार यादवले बताएका हुन् । दिलीपको न्यायका लागि संघीय स्तरमा अनि अन्य प्रादेशिक स्तरमा पनि बिभिन्न शोकसभा, र्याली अनि धर्नाहरु भइरहेका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा