Lifestyle Portal
  •   २३ बैशाख २०७८, बिहीबार

ईज्रेलको कृतिम बाढी

२९ पुष २०७६, मंगलवार १०:००

एउटा अचम्मको अनि दर्दनाक खबर आएको छ, ईज्रेलको गाजा क्षेत्रमा भएको हस्तक्षेपका बारे यो अचम्मको खबर सामने आएको छ । शनिवारको दिन गाजा क्षेत्रमा ईज्रेली सेनाले भारी मात्रामा पानी पम्प गरेर खेतीयोग्य जमिनमा पठाएको छ , यसरी पम्प गरिएको पानीमा बिष हालेर खेतीयोग्य जमिनको उब्जालाई असर गर्ने गरि पठाइएको छ ।

प्यालीस्टाइनीहरुको आधिकारिक न्यूज एजेन्सी वाफामा यो समाचार छापिएको छ जस्का अनुसार पूर्वि तटमा ईज्रेली सेनाहरु बिष सहितको पानी गाजाका खेतहरुमा पठाएका हुन् । गहुँ, जौ, बन्दाकोभी, फूलकोभी लगायतका अन्नहरु खानै नहुने गरि बारीमै बिग्रेका छन् । गाजा क्षेत्रमा यसअघि बाट नै ईज्रेली सेनाले यसो गरेको खबर आएको हो, स्मरण रहोस् यस गाजा क्षेत्र पहिल्यैदेखि भोकमरीको चपेटामा छ । पश्चिमी किनारालाई ईज्रेली सेनाले सन् १९६७ मा अधिनमा लिएपछि पूर्वि तटमा कहिले जनावर मार्ने बिशादि छाड्ने त कहिले अन्न बिगार्ने गरि बाढी पठाइदिने काम ईज्रेली सेनाहरुले गर्दै आएका छन् । सन् २००७ मा त ईज्रेलले समुन्द्र छेउको जमिनको एक टुक्रा र केहि समुन्द्रको भूभाग नै अधिनमा लिएको थियो । पछि उनीहरुले त्यस भूभागलाई खुल्ला आकाशमुनीको बन्दीगृह बनाए भनी स्थानीयहरुको भनाई छ ।

गाजा क्षेत्रका ७० प्रतिशत भन्दा धेरै वासिन्दाहरुमा खाधान्नको अभाव छ, ईज्रेलले बेलाबखतमा यस अभावमा झनै समस्या खडा गरिदिने गरेको पाइन्छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञाका क्रममा घरबाहिर निस्कनुपर्ने भएमा त्यसमा सहजीकरण गर्न थप व्यवस्था गरेको छ

काठमाडौँ– पूर्वरानी कोमलराज्य लक्ष्मी शाहलाई आईसीयूबाट वार्डमा सारिएको छ। कोरोनाभाइरसको संक्रमण भएपछि पूर्वरानी शाहलाई थापाथलीस्थित नर्भिक अस्पताल उपचार भइरहेको छ

काठमाडौँ– कोभिड–१९ महामारी नियन्त्रणका लागि सरकारले यही वैशाख २० गते रातिदेखि मुलुकको आन्तरिक हवाई उडान स्थगन गरेको छ । यस

काठमाडौं । कोरोना संक्रमणको ‘चेन ब्रेक’ गर्न भन्दै काठमाडौंसहित ५२ जिल्लामा निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । बुधबार (आज) बिहानसम्म ५२