Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

बंगलादेशमा सुफी गायक गिरफ्तार

२९ पुष २०७६, मंगलवार १०:४७

ईस्लामबिरुद्ध कुनै प्रतिक्रिया दिन नपाइने बंगलादेशी कानुनको तहत त्यहाँका चर्चित् सुफी तथा लोक गायक शरियात सरकारलाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । अहिले यस विषयको बंगलादेशमा निकै बिरोध र आलोचना र सर्मथन सम्म पनि भइरहेको छ ।

शारियात सरकारलाई डिजीटल सेक्यूरिटी एक्ट अन्तर्गत पक्राउ गरिएको हो, ४० वर्षिय सुफी गायकलाई मिर्जापुर क्षेत्रमा ईस्लाम बिरुद्ध भड्काउने प्रतिक्रिया दिएको आरोप छ ।


डिसेम्बर महिनामा मिर्जापुरमा भएको एउटा कार्यक्तममा स्टेजबाटै ईस्लाम बिरुद्धमा बोलेको आरोपमा शरियात सरकार बिरुद्ध एकजना ईस्लामीक अध्यनकर्ताले मुद्धा हालेका थिए । गतहप्ता धेरै जना नागरीकहरुले मिर्जापुर क्षेत्र र मेयमसिंह क्षेत्रमा गायक शारियातका बिरुद्ध प्रदर्शन पनि गरेका थिए । उन्को पक्राउका लागि रहमान नामक व्यक्तिले यूट्यूबमा एउटा ५९ मिनटको भिडियो हालेका थिए, भाइरल भएको यस भिडियोलाई पछि हटाइयो । शारियातलाई यदि दोषी पाइएमा उनलाई १५ वर्षसम्म कारावास हुन सक्नेछ । १६८ मिलियन मान्छे बस्ने बगंलादेशमा सन् २०१८ मा पास गरिएको सूचना ऐनले सबैको डिजीटल स्वतन्त्रताको हक कटौति गरेको पनि एक थरिको तर्क छ । गतवर्ष कवी हेनरी स्वपनलाई पनि यसै बिधेयक प्रयोग गरि समातिएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

चर्चित भारतीय गायक केके-KK अर्थात कृष्ण कुमार कुन्नथको निधन भएको छ । उनी कोलकातामा साङ्गीतिक कन्सर्टमा भाग लिन गएका थिए

काठमाडौँ । चर्चित गायक प्रमोद खरेलको आवाजमा नयाँ गीत ‘चुपचाप मन पराए’ रिलिज भएको छ।प्रमोद भट्टराई ‘प्रतीक’को शब्द रचना रहेको

मोरङ जिल्ला विराटनगर महानगरपालिकाका नगर प्रमुख भीम पराजुली र काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासका द्वितीय सचिव प्रशान्तकुमार सोनाले आज शिक्षा–संस्कृति क्षेत्रमा भारत

दिनाकर दहाल – कुनै पनि साहित्य, रचना वा कलालाई तत्कालिन परिवेश अथवा देश, काल र परिस्थितिको नजरमा हेरिनु जायज हुन्छ