Lifestyle Portal
  •   २२ माघ २०७९, आईतवार

छाउपडी प्रथा विरुद्ध प्रहरीको सचेतना, पूर्वमिस नेपाल श्रृंखलाको साथ

८ माघ २०७६, बुधबार १७:०८

लोकप्रिय

सुर्खेत, ८ माघ । कर्णाली प्रदेश प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका प्रमुख प्रहरी नायव महानिरीक्षक पुर्णचन्द्र जोशीको प्रमुख आतिथ्यमा समुदाय-प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत पञ्चपुरी नगरपालिका-७ पैसारास्थित मालिका माविको प्राङ्गणमा छाउपडी प्रथा सम्बन्धी सचेतनामूलक कार्यक्रम सोमबार सम्पन्न भएको छ ।

छाउपडी प्रथा सम्बन्धी सो सचेतनामूलक कार्यक्रममा पञ्चपुरी नगरपालिका-७ का वडा अध्यक्ष, वडा सदस्य, विद्यालयका प्रध्यानाध्यापक, शिक्षक, शिक्षिका, विद्यार्थीहरु लगायत स्थानीय बासिन्दाहरुको सहभागिता रहेको थियो । उक्त अवसरमा सो विद्यालयका विद्यार्थी लगायत स्थानीय महिलाहरुलाई रजस्वला हुँदा प्रयोग गर्ने विभिन्न सामाग्रीहरु राखिएको १७० थान Dignity Kit Bag समेत प्रदान गरिएको थियो ।

सो अवसरमा समुदाय-प्रहरी साझेदारी अन्तर्गत स्थानीय तहको समन्वय र प्रहरी तथा स्थानीय बासिन्दाको सहभागितामा पञ्चपुरी नगरपालिका-७ पैसारास्थित चार घरले प्रयोग गर्ने गरी बनाइएको छाउगोठ समेत भत्काइएको छ ।

कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक दिल्ली राज पन्त, प्रहरी प्रधान कार्यालयका प्रहरी उपरीक्षक शेखर खनाल, पूर्वमिस नेपाल श्रृंखला खतिवडा लगायत स्थानीय बासिन्दाको उपस्थिति रहेको थियो ।

नेपाल प्रहरीले स्थानीय तहको समन्वयमा हालसम्म प्रदेश नम्बर ६ मा १ हजार ४ सय ७२ वटा र प्रदेश नम्बर ७ मा ३ हजार ५ सय ९३ गरी जम्मा ५ हजार ६५ वटा छाउगोठ तथा टहराहरु भत्काइएको छ । नेपालको सुदूरपश्चिम र कर्णाली प्रदेशमा नेपाल प्रहरीले छाउपडी प्रथा नियन्त्रणका लागि बिशेष अभियान संचालन गरिरहेको छ ।

सबै तस्वीर तथा सामाग्रीः नेपाल प्रहरी

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा