Lifestyle Portal
  •   २० असार २०७९, सोमबार

साउदी अरबमा कार्यरत भारतीय नर्सलाई कोरोना भाइरसको संक्रमण

१० माघ २०७६, शुक्रबार ०७:५५

भारतीय बिदेश मन्त्रालयको बिज्ञप्ती अनुसार साउदीमा कार्यरत भारतीय नर्सको शरीरमा चीनमा महामारीका रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको संक्रमण फेला परेको छ । एकजना फिलीपीनो साथीसंग भर्खरै यात्रा गरेकी यि नर्सलाई तिनै फिलीपीनो साथीको संक्रमण सरेको पाइएको हो, तिनी फिलीपीनोलाई पनि कोरोना भाइरस संक्रमण रहेको पाइएको हो ।

यद्धपी अहिलेसम्म रियाद र दिल्ली दुबैले आफ्नो देशमा यस संक्रमणको प्रमाण भने फेला पार्न पाएका छैनन । अल हायात अस्पताल साउदी अरबमा १०० भन्दा धेरै भारतीय नर्सहरु कार्यरत छन् र अरु कसैमा यस संक्रमण नपाइएको र केवल ति एकजना नर्सम मात्र पाइएको भारतीय केन्द्रिय सरकारका बैदेशिक मामीला मन्त्री भी मुरलीधरणले ट्वीट गरेका पनि छन् ।

जापान, कमाउ, हगंकगं, दक्षिण कोरिया, ताइवान, थाइल्याण्ड, भियतनाम, सिंगापुरमा र अमेरिकामा पनि यस भाइरसको संक्रमण फेला परिसकेको छ ।

चीनबाट आउने हरेक यात्रुलाई दुबई बिमानस्थलमा स्वास्थ जाँच अनिवार्य गरिएको छ । सन् २०१९ मा मात्र ३६ लाख चीनका नागरीकहरुले दुबईको बिमानस्थल प्रयोग गरेर यात्रा गरेको तथ्याकं छ । टर्कीले बिमानस्थलमा थर्मल क्यामरा नै जडान गरेको छ भने बेइजिगं स्वयमले पनि सबैलाई यात्राका दौरान संक्रमणबाट जोगिन अनुरोध गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ- सरकारले भारतमा कोभिड-१९ संक्रमणदर बढेकाले रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि प्रभावकारी संवेदनशील बनी जिम्मेवारी भूमिका निर्वाह गर्न आग्रह गरेको छ

काठमाडौँ – विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ)का महानिर्देशक डा. टेड्रोस अधानोम गेब्रेयसस काठमाडौँ आइपुगेका छन् । बिहीबार दिउँसो डा. टेड्रोस अधानोम

काठमाडौं । नेपालमा झन्डै ३० लाख जनसंख्यामा कुनै न कुनै रूपको मिर्गौलाको समस्या रहेको तथ्यांक छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

टाइफाइड रोगबाट बचाउन यहि चैत्र २५ गतेदेखि बैशाख १८ गतेसम्म १५ महिना देखि १५ वर्षमुनिका सबै बालबालिकाका लागि खोप अभियान