Lifestyle Portal
  •   १६ असार २०७९, बिहीबार

सैयौं कर्मचारीहरुलाई हटाउँदै बिबिसी

१६ माघ २०७६, बिहीबार २३:३८

बिबिसीले आफ्नो न्यूजरुमलाई आधूनिकिकरण गर्ने भएको छ, यसका कारण बिबिसीले चार सय पचासभन्दा बढी कर्मचारीहरुलाई घर फर्काउने निर्णय लिएको छ । बेलायतमा आधारित पव्लीक सर्भिस ब्रोडकास्टरले लागत घटाउन अनि आधूनिक संरचनाहरु न्यूजरुममा लागू गर्न यो निर्णय लिन लागेको बताइन्छ । न्यूज नाइट, रेडियो ५ लाइभ अनि न्यूज आउटपुटमा गरि ४५० कार्यरत कर्मचारीहरु अब घर फर्किने छन् । यसका अलावा भावी दिनमा प्रस्तोताहरुको पनि पूनरावोलोकन गरिने बताइएको छ, फ्रान अनवर्थस बिबिसीका न्यूज र करेन्ट अफेयरर्सका निर्देशकले बताएका हुन् ।


बिबिसी पछिल्ला दिनमा पाका पुस्ताको मात्र रोजाईमा पर्दै गएकाले बिबिसीले सन् २०१६ मा बिबिसी ३ भनेर यूवाहरु केन्द्रित च्यानल अनि डिजिटल इन्टरचेन्सनमा प्रसारण केन्द्रित गरेको थियो । अनवर्थसका अनुसार अब बिबिसी हरेक पुस्ताहरुको मुखपत्र बन्न चाहन्छ । विश्व राजनितीमा नयाँ नयाँ मुद्दाहरु अनि तर्कहरु पैदा गर्ने बिबिसीको न्यूज नाइट कार्यक्रममा पनि अब कभर गरिने कथाहरु अनि अन्तरवार्ताका श्रृंखलाहरु कम हुनेछन् ।

खेलकूदमा आधारित कार्यक्रमहरु प्रसारण गर्ने ‘रेडियो ५’ अनि ‘रेडियो ४’ को टुडे कार्यक्रम पनि अब प्रभावित हुनेछन् । भर्खरै बिबिसीको लाइसेन्स शुल्क व्यवस्थापनमा बिबिसीले ८० मिलियन पाउण्ड जोगाएको छ यद्धपी बिबिसी अहिले किन लागत घटाउने र सामाग्रीहरुमा सम्झौता गर्ने निर्णयमा पुगेको हो भन्ने चाँही बुझ्न सकिएको छैन ।

अब विश्व अंग्रेजी सर्भिसमा वर्ल्ड अपडेट श्रृंखलाहरु पनि हट्नेछ । अब हेरौं बिबिसी केन्द्रको यस निर्णयले विश्वभर छरिएका बिबिसीका रिजनल कार्यालयहरुमा कस्तो प्रभाव पार्नेछ ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको