Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिवाद

१९ माघ २०७६, आईतवार १५:००

लोकप्रिय

राष्ट्रपति बरहाम सालिहले ईराकमा नयाँ प्रधनमन्त्री नियूक्त गरेका छन्, मोहम्मद तफिक अलावीलाई ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्ति गरेसंगै फेरि ईराकी जनताहरुले नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिरोध गरेका छन् ।

जनताहरु नयाँ प्रधनमन्त्रीको नियूक्तिका बिरोधमा सडकमा उत्रिएका छन्, बिशेषत दक्षिणी शहर नसिरिया र वग्दादमा यस्ता प्रर्दशन भइरहेका थिए । नयाँ प्रधनमन्त्रीलाई पुराना नेतृत्व झैं उहि अपराधी र सामन्ती प्रवृतिको मान्छे भनी बिरोध गरिएको छ । पूर्व प्रधानमन्त्री अव्देल अव्दुल मेहेन्दीले नोभेम्बर ३० मा राजिनामा गरेका हुन्, अर्को प्रधनमन्त्री नियूक्त नहुन्जेलसम्मका लागि अभिभावकत्व निर्वाह गर्ने मेहेन्दीको योजना र वाचा वमोजिक उन्लाई पछिल्ला ईराकी राजनैतिक घटनाक्रमले साथ दिन भनें सकेनन । बरु नोभेम्बर पछि त झनै पोलीटिकल ईलाइटका बिरुद्ध ईराकी यूवाहरुले प्रदर्शन शुरु गरे, सरकारको लाखौं दमनका बाबजुद पनि यि बिरोधहरु कम भएनन ।
ईराकी संविधान अनुसार प्रधानमन्त्री पद १५ दिन भन्दा धेरै रिक्त हुन हुँदैन तर महिनौंसम्म पदरिक्तता छाइरहेको अवस्थामा राष्ट्रपतिले नियूक्त गरेका प्रधनमन्त्री तफिकको पनि बहिर्गमन हुने हो भनें ईराकी संसद र क्याबीनेटको नेतृत्व भनें थप प्रश्नमा रहने स्पष्ट छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा