Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिवाद

१९ माघ २०७६, आईतवार १५:००

राष्ट्रपति बरहाम सालिहले ईराकमा नयाँ प्रधनमन्त्री नियूक्त गरेका छन्, मोहम्मद तफिक अलावीलाई ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्ति गरेसंगै फेरि ईराकी जनताहरुले नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिरोध गरेका छन् ।

जनताहरु नयाँ प्रधनमन्त्रीको नियूक्तिका बिरोधमा सडकमा उत्रिएका छन्, बिशेषत दक्षिणी शहर नसिरिया र वग्दादमा यस्ता प्रर्दशन भइरहेका थिए । नयाँ प्रधनमन्त्रीलाई पुराना नेतृत्व झैं उहि अपराधी र सामन्ती प्रवृतिको मान्छे भनी बिरोध गरिएको छ । पूर्व प्रधानमन्त्री अव्देल अव्दुल मेहेन्दीले नोभेम्बर ३० मा राजिनामा गरेका हुन्, अर्को प्रधनमन्त्री नियूक्त नहुन्जेलसम्मका लागि अभिभावकत्व निर्वाह गर्ने मेहेन्दीको योजना र वाचा वमोजिक उन्लाई पछिल्ला ईराकी राजनैतिक घटनाक्रमले साथ दिन भनें सकेनन । बरु नोभेम्बर पछि त झनै पोलीटिकल ईलाइटका बिरुद्ध ईराकी यूवाहरुले प्रदर्शन शुरु गरे, सरकारको लाखौं दमनका बाबजुद पनि यि बिरोधहरु कम भएनन ।
ईराकी संविधान अनुसार प्रधानमन्त्री पद १५ दिन भन्दा धेरै रिक्त हुन हुँदैन तर महिनौंसम्म पदरिक्तता छाइरहेको अवस्थामा राष्ट्रपतिले नियूक्त गरेका प्रधनमन्त्री तफिकको पनि बहिर्गमन हुने हो भनें ईराकी संसद र क्याबीनेटको नेतृत्व भनें थप प्रश्नमा रहने स्पष्ट छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको