Lifestyle Portal
  •   १२ श्रावण २०७८, मंगलवार

ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिवाद

१९ माघ २०७६, आईतवार १५:००

राष्ट्रपति बरहाम सालिहले ईराकमा नयाँ प्रधनमन्त्री नियूक्त गरेका छन्, मोहम्मद तफिक अलावीलाई ईराकका नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्ति गरेसंगै फेरि ईराकी जनताहरुले नयाँ प्रधानमन्त्री नियूक्तिको बिरोध गरेका छन् ।

जनताहरु नयाँ प्रधनमन्त्रीको नियूक्तिका बिरोधमा सडकमा उत्रिएका छन्, बिशेषत दक्षिणी शहर नसिरिया र वग्दादमा यस्ता प्रर्दशन भइरहेका थिए । नयाँ प्रधनमन्त्रीलाई पुराना नेतृत्व झैं उहि अपराधी र सामन्ती प्रवृतिको मान्छे भनी बिरोध गरिएको छ । पूर्व प्रधानमन्त्री अव्देल अव्दुल मेहेन्दीले नोभेम्बर ३० मा राजिनामा गरेका हुन्, अर्को प्रधनमन्त्री नियूक्त नहुन्जेलसम्मका लागि अभिभावकत्व निर्वाह गर्ने मेहेन्दीको योजना र वाचा वमोजिक उन्लाई पछिल्ला ईराकी राजनैतिक घटनाक्रमले साथ दिन भनें सकेनन । बरु नोभेम्बर पछि त झनै पोलीटिकल ईलाइटका बिरुद्ध ईराकी यूवाहरुले प्रदर्शन शुरु गरे, सरकारको लाखौं दमनका बाबजुद पनि यि बिरोधहरु कम भएनन ।
ईराकी संविधान अनुसार प्रधानमन्त्री पद १५ दिन भन्दा धेरै रिक्त हुन हुँदैन तर महिनौंसम्म पदरिक्तता छाइरहेको अवस्थामा राष्ट्रपतिले नियूक्त गरेका प्रधनमन्त्री तफिकको पनि बहिर्गमन हुने हो भनें ईराकी संसद र क्याबीनेटको नेतृत्व भनें थप प्रश्नमा रहने स्पष्ट छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ– पछिल्लो २४ घण्टामा सबैभन्दा धेरै २१ देखि ३० वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिहरुमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

विवेकशील साझा युवा संगठनका सचिव तथा पार्टीका केन्द्रीय समिति सदस्य अमित पाठकले सर्वोच्च अदालतको फैसलाले प्रतिगमनलाई परास्त गरेको बताएका छन्।

काठमाडौं। नेकपा एमालेको आन्तरिक विवाद समाधान गर्न गठन गरिएको सँयुक्त कार्यदलले आइतबार राति सहमति जुटाएको छ। कार्यदलले १० बुँदे सहमति

काठमाडौं । वर्षासँगै बाढी–पहिरोले देशका विभिन्न ठाउँमा सडकखण्ड अवरुद्ध भएको छ । सडक विभागका अनुसार शुक्रबार बिहान सवा ७ बजेसम्म