Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

बिराटनगरका उदाहरणिय युवा इराकीले पाए प्रतिष्ठित नोबेल सिटिजन अवार्ड ।

२० माघ २०७६, सोमबार १४:०७

लोकप्रिय

प्रतिष्ठित नोबेल सिटिजन फाउन्डेसन द्वारा भारत को राजधानी नयाँ दिल्लीमा आयोजित नोबेल सिटिजन अवार्ड प्राप्त गर्न सफल भएका छन बिराटनगर का युवा चाद बाबू इराकी । भारत को नयाँ दिल्ली मा एक विशेष समारोह बिच इराकी सम्मानित भएका हुन

यस अघि पनि साङघाइ युथ लिडरसीप अवार्ड ,कलाम युथ अवार्ड , बिबेकानन्द लिडरसीप अवार्ड ,ग्लोबल पिस एमबास्डर अवार्ड लगायत का अन्तर्राष्ट्रिय अवार्ड का साथै दर्जनभन्दा बढी राष्ट्रिय अवार्ड द्वारा सम्मानित भैसकेका छन युवा अभियान्ता इराकी ।

नेपाल भारत श्रीलंका मौरिसियस घाना भुटान अफृका स्वीजरल्यान्ड लगायत का देश बाट बिभिन्न योगदान पुर्याउने ब्यक्तीहरु लाई अवार्ड द्वारा बिभुषित गरिएको थियो । जसमा नेपाल बाट चाँद बाबू इराकी समेत पर्न सफल भएका छन । बिगत १५ बर्ष देखि सामाजिक क्षेत्रमा लागेर युवा तथा समाज परिवर्तन को काम मा निरन्तर अग्रसर भै लागे बापत इराकी लाई सम्मान गरिएको हो। कार्यक्रम का प्रमुख अतिथी जर्ज म्याक्नोडिफ को हात बाट इराकी ले सम्मान ग्रहण गरे । कार्यक्रम मा नेपाल बाट अतिथीका रुप मा प्रदेश नम्बर एक का सामाजिक बिकास मन्त्री जीवन घिमिरे को समेत सहभागिता रहेको थियो।

भखरै मात्र एक सन्तान का पिता बनेका युवा लाई परिवार लाई समय दिनु पर्ने बाध्यता छ तर पनि समाज परिवर्तन को बाटो मा लाग्न उनी हरदम हर पल लागि रहेका छन । उनको समाज प्रती को यति धेरै लगाब देखेर परिवार तथा छिमेकी नै छक्क पर्छ ।

आफू सुपारी समेत नखाने चाँद बाबू इराकी अब युवा लाई कुलत बाट बचाउन का लागि पहलकदमी लिने बिचार ब्यक्त गर्छन , युवा शशक्तीकरण तब मात्रै सम्भ्बब छ जब युवा लाइ नेतृत्व मा जान का लागि प्रोत्साहन गरिन्छ भन्ने सोच चाँद बाबू इराकी को छ। अब को आवस्यकता राजनैतिक नेता मात्र हैन सामाजिक युवा नेता जन्माएर देश लाई बिकास को पथ मा अघि बढाउनु पर्ने सोच इराकी को छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – हेम्प स्पटलाइटमा पाइला चाल्दा, धेरै मानिसहरूले यो वास्तवमा के हो र किन यस्तो हानिकारक र उपयोगी बोट वरिपरि

एजेन्सी । मानिसको शरीर अन्य प्राणीको तुलनामा निकै संवेदनशील हुन्छ । यही कारण भविष्यमा हुने घटनाप्रति हाम्रो शरीरले पहिले नै

नयाँदिल्ली: मान्छे आफ्नो प्रेमको लागि जस्तोसुकै जोखिम मोल्न सक्छ भन्ने उदाहरण भारतको उत्तर प्रदेशस्थित भदोही गाउँमा देखिएको छ । भदोही

काठमाडौं -सामान्यतया बदामको सिजन या प्रचलन जाडो महिनामा बढी हुन्छ । घाममा बसेर बदम खाने प्रचलन बढी भएपनि बदम सधै