Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

साउदी अरबमा बर्ड फ्लूको संक्रमण

२३ माघ २०७६, बिहीबार १२:०५

लोकप्रिय

रियादको एउटा कुखुरा फार्ममा कुखुराहरुमा बर्ड फ्ल्यूको संक्रमण देखिएपछि त्यहाँको स्वास्थ संयन्त्र अर्लट रहेको हो । मंगलबारका दिन साउदीका कृषि अधिकारीहरुले जारी गरेको विज्ञप्तीमा साउदीमा बर्ड फ्ल्यूको जोखिम मान्छेहरुमा नरहेको बताएका छन् ।

त्यहाँको कुखुरा फार्ममा हाइली प्याथोजेनीक वर्ड फ्ल्यू एच५एन८ देखिएको थियो, जल, वातावरण तथा कृषी मन्त्रालयको जाँचमा पत्ता लागेको वर्ड फ्ल्यू संक्रमण नियन्त्रण गर्नका लागि तत्कालै कदमहरु चालिएको बताइन्छ । मन्त्रालयका प्रवक्ता अब्दुल्ला अबा अल खलिलले बताएअनुसार साउदीमा सन् २०१७ मा नै कुखुराहरुमा यस संक्रमणको पहिलो केस पत्ता लागेको भएतपनि सावधानी अनि सर्तकताका कारणले संक्रमण जोखिम मानवमा न्यून रहेको बताएका छन् ।

जंगली चराहरुको शिकार गर्न र खान पनि साउदीमा प्रतिबन्ध लगाइएको बताइन्छ, यसो गर्दा अन्य देशबाट आउने चराहरुको संक्रमणबाट जोगिन सकिन्छ । सन् २००५ मा दक्षिणपूर्वी एसियाका देशहरुमा H5n1 फ्ल्यू संक्रमणले ४०० भन्दा बढिको ज्यान लिएको थियो, यसको संक्रमण केन्द्रबिन्दु चाही हङकङबाट शुरु भएको बताइएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन