Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

दक्षिण भारतको केरलामा भान्साको धाराबाट पानीको साटो मदिरा बगेपछि…

२४ माघ २०७६, शुक्रबार २०:५१

दक्षिण भारतको केरलास्थित एक आवासीय भवनका स्थानीयहरुको धाराहरूबाट विभिन्न मदिराजन्य तरल पदार्थहरु बग्न थालेपछि अचम्भित भएका छन् ।

आइतबार राति सबैथोक ठिकठाकै रहेको ति क्षेत्रका स्थानीयहरुको घरमा सोमवारको बिहानी भने अलि फरक थियो उनीहरूको भान्सामा राखिएका खानेपानीका धाराबाट अचम्मले मदिराको गन्ध सहितको मैलो तरल बग्न थाल्यो । धारामा पानीको साटो मदिराको गन्ध सहितको तरल बगेको देखेर आश्चर्यचकित बनेका स्थानीयहरूले त्यहाँका स्थानीय प्रशासनमा यस सम्बन्धमा गुनासो पोखे । छानबिनको क्रममा उनीहरूले स्थानीयको धारामा सप्लाई गर्ने प्रयोजनले पानी पम्प गर्न प्रयोग गरेको इनारको पानी दुर्घटनावश दूषित भएको भेटिएको छ ।


इनारनजिकै स्थानीय अधिकारीहरूले जफत गरेको ६ हजार लिटर मदिरा नष्ट पारिएको रहेछ । जसका कारण इनार दूषित हुन पुगेको हो । अदालतको आदेशपछि जफत गरिएको मदिरालाई नजिकै एउटा खाल्टोमा हालिएको थियो जुन विस्तारै खानेपानीको श्रोतको रुपमा तयार पारिएको त्यस क्षेत्र नजिकैको इनारसम्म पुगेको हो ।

मदिराले दूषित बनेको त्यस इनारलाई केरलास्थित त्रिस्सूर जिल्लाका आवासीय भवनका १८ वटा फ्ल्याटमा पानी तान्ने कार्यका लागि प्रयोग गरिंदै आइएको थियो ।

मदिरा मिसिएको पानी पुगेको उक्त आवासीय भवनका मालिक जोशी मालिएक्कले स्थानीय मेडियासँगको कुराकानीका क्रममा, “हामी त छक्कै पर्‍यौँ, धन्न त्यस दूर्गन्धित पानीको प्रयोग यहाँ बस्नेहरुले गरेनन । पिउने र कपडा धुन पानी नभएपछि समस्याको सामना गर्नुपर्यो । बच्चाहरू विद्यालय जान पाएनन् भने अभिभावकहरु आ-आफ्नो काममा जान पाएनन् ।”

इनार यति दूर्घन्धित र दूषित छ की पानी पम्प गरेर इनारको पानी पिउने लायक बनाउन महिनौँ लाग्नसक्ने देखिएको छ । त्यस आवासिय भवनमा दैनिक ५ हजार लिटर पानी आपूर्ति गर्ने गरिएको थियो । जुन त्यहाँ बस्ने सबैलाई पर्याप्त छेन ।

जैविक विविधता, प्राचित केरल सभ्यता, नृत्य र सङ्गीतका लागि विख्यात केरला हरेक वर्ष सार्वजनिक हुने सरकारी तथ्याङ्क अनुसार भारतमा सर्वाधिक मदिरा खपत हुने राज्यको रुपमा पनि परिचित छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको