Lifestyle Portal
  •   १७ असार २०७९, शुक्रबार

बेलायतका लागि ईरानी राजदुत तेहरान र्फिता

२५ माघ २०७६, शनिबार ०९:००

गत महिनामात्र बेलायत पुगेका ईरानी राजदुत ईरानी सुरक्षा फौजले अहिले तेहरानमा व्यपाक घरपकड शुरु गरेपछि सुरक्षाका कारण लेखाएर तेहरान फिर्ता आएका हुन् ।

रोव मकाएर हालका लागि बेलायत खटिएका ईरानी राजदुत हुन्, भर्खर ईन्स्टाग्राममा रोवले फार्सि भाषामा बेलायतको छोटो भ्रमण र वापसीका बारेमा भिडियो अपलोड पनि गरेका हुन् । उन्का अनुसार बेलायतमा रहँदा उन्ले बेलायतका बिदेश मन्त्री र मुख्य नेतृत्वहरुसंग भेट गरे ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UK in Iran (@ukiniran) on

यि राजदुत पछिल्लो समयमा बेलायतमा ईरानी सरकारका बिरुद्ध यूक्रेनी जहाज खसालेको बिरोधमा भएको बिरोध र्यालीमा देखापरेका थिए, उन्को यस कदमप्रति ईरानी नेतृत्व क्रुद्ध भएपछि यिनलाई ईरानले देश फिर्ता बोलाएको बताइन्छ । सन् २०१८ बाट नै बेलायतमा खटिएका यि ईरानी राजदुत ईरानी नेतृत्वका अनुसार नचाहेको तत्व अर्थात अनडिसाइरेवल एलीमेन्ट भनी ब्याख्या गरिएको छ ।
ईरानको एउटा कट्टर मुसलमानी पार्टीका नेताले जनरल सोलेमानीका समर्थक ईरानीहरुले रोव मकाएरलाई भेटे भनें टुक्रा टुक्रा पारेर काट्न सक्ने सम्म बताएका छन्, मकाएरको उदारवाद संग ईरानीहरु रिसाएको स्पष्ट छ । मकाएर यूक्रेनी जहाजको मुद्धामा धेरै पटक ईरान बिरोधी प्रदर्शनमा स्वयम उपस्थित भएका थिए, मकाएरलाई पछिल्लो समय पूर्व ईरानी राजपरिवारसंग निकट भएको आरोप पनि लागेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको