Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

बेलायतका लागि ईरानी राजदुत तेहरान र्फिता

२५ माघ २०७६, शनिबार ०९:००

गत महिनामात्र बेलायत पुगेका ईरानी राजदुत ईरानी सुरक्षा फौजले अहिले तेहरानमा व्यपाक घरपकड शुरु गरेपछि सुरक्षाका कारण लेखाएर तेहरान फिर्ता आएका हुन् ।

रोव मकाएर हालका लागि बेलायत खटिएका ईरानी राजदुत हुन्, भर्खर ईन्स्टाग्राममा रोवले फार्सि भाषामा बेलायतको छोटो भ्रमण र वापसीका बारेमा भिडियो अपलोड पनि गरेका हुन् । उन्का अनुसार बेलायतमा रहँदा उन्ले बेलायतका बिदेश मन्त्री र मुख्य नेतृत्वहरुसंग भेट गरे ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UK in Iran (@ukiniran) on

यि राजदुत पछिल्लो समयमा बेलायतमा ईरानी सरकारका बिरुद्ध यूक्रेनी जहाज खसालेको बिरोधमा भएको बिरोध र्यालीमा देखापरेका थिए, उन्को यस कदमप्रति ईरानी नेतृत्व क्रुद्ध भएपछि यिनलाई ईरानले देश फिर्ता बोलाएको बताइन्छ । सन् २०१८ बाट नै बेलायतमा खटिएका यि ईरानी राजदुत ईरानी नेतृत्वका अनुसार नचाहेको तत्व अर्थात अनडिसाइरेवल एलीमेन्ट भनी ब्याख्या गरिएको छ ।
ईरानको एउटा कट्टर मुसलमानी पार्टीका नेताले जनरल सोलेमानीका समर्थक ईरानीहरुले रोव मकाएरलाई भेटे भनें टुक्रा टुक्रा पारेर काट्न सक्ने सम्म बताएका छन्, मकाएरको उदारवाद संग ईरानीहरु रिसाएको स्पष्ट छ । मकाएर यूक्रेनी जहाजको मुद्धामा धेरै पटक ईरान बिरोधी प्रदर्शनमा स्वयम उपस्थित भएका थिए, मकाएरलाई पछिल्लो समय पूर्व ईरानी राजपरिवारसंग निकट भएको आरोप पनि लागेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर