Lifestyle Portal
  •   २२ मंसिर २०७८, बुधबार

अमेरीकामा एक मानसिक रोगी महिलाको जेलमैं प्रताडनाका कारण मृत्यू

२ फाल्गुन २०७६, शुक्रबार १४:०६

अमेरिको वासिंगटनमा मानसिक स्वास्थमा समस्या भएर अलग्गै सेलमा राखिएकी ५ सन्तानकी एक महिलाको दर्दनाक मृत्यूको भिडियो ब्रिटिस मेडिया ‘डेली मेल’ले आफ्नो अनलाईनबाट सार्वजनिक गरेको छ । घस्रिएर अनि वान्ता गर्दै बसेकी र लगतार ४ दिनसम्म भोक्कै राखिएकी ति महिलाको अन्नतोगत्वा मृत्यू भयो । सन् २१०७ को डिसेम्बर ३० मा नै यिनका पतिले मानसिक स्वास्थ्यको कारण यिनलाई मानसिक सुधार केन्द्र पठाएका थिए । डामारिस रोड्ररीगेज नामकी यि महिलालाई स्वास्थ सुधारमा राखिनुको साटो प्रहरीले थर्ड डिग्री टर्चर दिएर कारागारमा राखेको बताइन्छ ।


डेली मेलले सार्वजनिक गरेको फुटेजमा यि महिलालाई ३ जना प्रहरीले हत्कडी सहित ल्याएर चिसो भुँईमा कारागारमा राख्दछन् अनि त्यही उनी मुडो लडे झैं लडिरहेकी देखिन्छिन । लगभग १०६ घण्टा चिसो अनि भोकमा बस्नु परेपछि यि महिलाको मृत्यू हुन्छ । जनवरी ३ मा मृत्यू हुनु केहि समय अगाडि मात्र कारागारमा यिनले काम्दै अनि कमजोर अवस्थामा पानी खाएको देख्न सकिन्छ । उनका छोराका अनुसार आमालाई बाइपोलार डिजेज भएकोमा प्रहरीले गलत रुपमा पक्राउ गरि अपराधीको रुपमा राखेको हुनाले यस्तो भयो ।

अपराधी र बिरामीबिचको भिन्नतालाई संयन्त्रले बुझ्न नसकेकोमा अहिले अमेरिकी प्रशासनको सर्वत्र बिरोध पनि भइरहेको छ । उनी बिरामी थिइन यद्धपी यिनलाई ठूलै अपराधिको रुपमा कारागारमा राखियो, अमेरिकाजस्तो बिकसित देशमा भोकले अनि यातनाले कैदिहरु मारिनु र बिरामीलाई कैदि बनाइनु कतिसम्मको न्यायसंगत हो त ? मनन योग्य कुरा हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

भारतको हरियाणास्थित सोनीपतमा राष्ट्रिय कुस्तीवाज निशा दहिया, उनको २१ वर्षिय भाई, ८ वर्षिय एक बालक तथा आमा लगायत घरका ६

एजेन्सी, उत्तर प्रदेश । भारतीय कांग्रेसकी महासचिव प्रियंका गांधी पक्राउ परेकी छिन् । उत्तर प्रदेशस्थित लखीमपुर खीरीमा किसानमाथी भएको हिंसाका

एजेन्सी, नोम पेन । राजनीतिक दलका नेताबिरुद्ध गालीग्लौज गरेको अभियोगमा कम्बोडियामा एक किशोरलाई कैद गरिएको छ । सत्तारुढ पार्टीका नेताबिरुद्ध

एजेन्सी, यांगुन । म्यानमारकोे सेना र विद्रोहीबीच जारी हिंसामा एउटा सहरका आधाभन्दा बढी विस्थापित भएका छन् । पश्चिम म्यानमारको चीन