Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

सिरियामा सूर्यसंग डराँउदछन् मान्छेहरु

७ फाल्गुन २०७६, बुधबार १०:३३

लोकप्रिय

उत्तरपश्चिमी सिरियामा अस्पतालहरुमा भएका आक्रमणमा अस्पतालहरु जर्जर अवस्थामा पुगेका छन्, यो भन्दा बढि निकृष्ठ क्रियाकलाप केहि नहुने स्थानीयहरुले बताए । दक्षीणी इदलीवबाट त पछिल्ला दुई महिनामा नै करिब ३ लाख ९० हजार मान्छेहरु बिस्थापित भइसकेका छन्, टर्कीको सिमा क्षेत्रमा अड्कीएका मान्छेहरु आफूलाई हवाई आक्रमण, चोरी, लुटपाट अनि भोक र प्यासबाट जोगाँउदै त्यहाँ पुगेका छन्, टर्कीले चाँही थप सिरियन शरणार्थी धान्न नसक्ने बताँउदै आएको छ । सिरियाको यो दर्दनाक अवस्थाको वयान उति धेरै सञ्चार माध्यमहरुले पनि गर्दैनन तर त्यहाँ मानवतामाथि यस्ते आघात पुगेको छ जुन पछिल्ला दशकहरुमा कहिँ कतै देखिएको थिएन भन्दा पनि हुन्छ ।

इदलीवको सर्वाधिक ठूलो मारात अल नुमान अस्पताललाई हवाई आक्रमण गरेर चल्न नसक्ने बनाइयो, सेनाको अस्पताललाई त झन बन्द नै हुने गरि ध्वस्त पारियो । बिद्रोही समुह पनि के कम थिए र ? सिरिया सेन्ट्रल अस्पताल जहाँ कमसेकम प्रार्थमिक उपचार त गरिने गरिएको थियो, त्यस अस्पताललाई पनि ध्वस्त बनाइयो ।

सिरियनहरु आजभोली उज्यालो दिन भएपछि डराउन थालेका छन्, दिनको उज्यालोमा खुल्ला आकाशमा आकाशबाट उडेर आउने हवाइजहाजले छानी छानी सिररियनको घर, अस्पताल, बिधालय अनि बाटाहरुमा खेल खेले झैं मान्छेहरु मार्ने गर्दछन् । पछिल्ला तथ्याकं हेर्दा धुम्म परेको दिन भन्दा उज्यालो दिनमा नै धेरै बम आक्रमण, ड्रोन हमलाका श्रृखलाहरु भएका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन