Lifestyle Portal
  •   १५ माघ २०७७, बिहीबार

सिरियामा सूर्यसंग डराँउदछन् मान्छेहरु

७ फाल्गुन २०७६, बुधबार १०:३३

उत्तरपश्चिमी सिरियामा अस्पतालहरुमा भएका आक्रमणमा अस्पतालहरु जर्जर अवस्थामा पुगेका छन्, यो भन्दा बढि निकृष्ठ क्रियाकलाप केहि नहुने स्थानीयहरुले बताए । दक्षीणी इदलीवबाट त पछिल्ला दुई महिनामा नै करिब ३ लाख ९० हजार मान्छेहरु बिस्थापित भइसकेका छन्, टर्कीको सिमा क्षेत्रमा अड्कीएका मान्छेहरु आफूलाई हवाई आक्रमण, चोरी, लुटपाट अनि भोक र प्यासबाट जोगाँउदै त्यहाँ पुगेका छन्, टर्कीले चाँही थप सिरियन शरणार्थी धान्न नसक्ने बताँउदै आएको छ । सिरियाको यो दर्दनाक अवस्थाको वयान उति धेरै सञ्चार माध्यमहरुले पनि गर्दैनन तर त्यहाँ मानवतामाथि यस्ते आघात पुगेको छ जुन पछिल्ला दशकहरुमा कहिँ कतै देखिएको थिएन भन्दा पनि हुन्छ ।

इदलीवको सर्वाधिक ठूलो मारात अल नुमान अस्पताललाई हवाई आक्रमण गरेर चल्न नसक्ने बनाइयो, सेनाको अस्पताललाई त झन बन्द नै हुने गरि ध्वस्त पारियो । बिद्रोही समुह पनि के कम थिए र ? सिरिया सेन्ट्रल अस्पताल जहाँ कमसेकम प्रार्थमिक उपचार त गरिने गरिएको थियो, त्यस अस्पताललाई पनि ध्वस्त बनाइयो ।

सिरियनहरु आजभोली उज्यालो दिन भएपछि डराउन थालेका छन्, दिनको उज्यालोमा खुल्ला आकाशमा आकाशबाट उडेर आउने हवाइजहाजले छानी छानी सिररियनको घर, अस्पताल, बिधालय अनि बाटाहरुमा खेल खेले झैं मान्छेहरु मार्ने गर्दछन् । पछिल्ला तथ्याकं हेर्दा धुम्म परेको दिन भन्दा उज्यालो दिनमा नै धेरै बम आक्रमण, ड्रोन हमलाका श्रृखलाहरु भएका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

नयाँ दिल्ली । चीन र भारतका सैनिकबीच फेरि सीमा क्षेत्रमा झडप भएको छ । झडपमा २० चिनियाँ सेनाहरु घाइते भएका

दुनियाका चर्चित राजनेताहरु तथा मनोरञ्जन कलाकारहरुको साक्षात्कार गर्ने सिल्भर स्क्रिनका प्रसिद्ध प्रस्तोता ल्यारी किङ – Larry King को आज निधन

बीबीसी । चिनियाँ उद्धार टोलीले जमिनमुनि सयौँ मिटर तलको सुरुङमा फसेका कामदारहरुलाई बाहिर निकाल्न अझै दुई हप्ता लाग्न सक्ने बताएको

नयाँ दिल्ली । चीनको माछामासु बजार रहेको बुहान शहरबाट सुरु भएको कोरोना प्रकोपले विश्‍वव्यापी महामारीको रुप लिएपछि यसको उत्पत्तिबारे अध्ययन