Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

अमेरिकाका प्रथम मुसलमान प्रहरी प्रमुखको शपथ

११ फाल्गुन २०७६, आईतवार १२:५७

न्यू जर्सिका नयाँ प्रहरी प्रमुखले बाइबलको साटो कुरान समातेर कार्यसम्पादनमा तठस्तताको शपथ खाए, अमेरिकामा यो प्रथम घटना हो जहाँ मुसलमान समुदायका आप्रवासीले शहरको प्रहरी प्रमुखजस्तो नेतृत्वदायि भूमिका पाएका छन् । ३० वर्षभन्दा बढि समयदेखि न्यू जर्सीको प्रहरीमा कार्यरत माइक बायकोरा नवजात शिशु हुँदा नै बुवाआमासंग टर्कीबाट अमेरिका आएका हुन् । उनी अमेरिकाको इतिहासमा नै प्रथम प्रहरी प्रमुख हुन जो मुसलमान हुन् । प्याटेरसन सरकार, अमेरिकामा बस्ने टर्कीश समुदाय लगायत अन्य थुप्रैको सहभागीतामा बायकोराको शपथ कार्यक्रममा प्याटेसनका मेयर आन्द्रे सायेगले आफ्नो भाषणमा अरबी शव्द प्रयोग गरेर सबैलाई हेल्लो भनेका थिए ।

६० वर्षिय बोयकोराले पनि आफू अमेरिकी हुनुमा गर्व अनि टर्कीश पुरातत्व र सम्पदाहरुको सम्म तारिफ गरे । बोयकोराका अनुसार आफू ३२ वर्षदेखि प्याटेरसनको सुरक्षाका लागि अटिएको र उन्को रगतमा प्याटेरसनको माया सदैव रहिआएको छ । विगतका दिनहरुमा अमेरिकामा मुसलमान समुदायको सहभागीता र समावेशीता बढ्दो छ, सन् २०१८ मा पनि ४ जना अरब अमेरिकनहरु हाउस अफ रिप्रसेन्टेटिभमा छानिएकामा २ जना मुसलमान समुदायका थिए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ