Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

मक्काकी केटी : एउटा बिवादास्पद गीत

११ फाल्गुन २०७६, आईतवार १५:५७

लोकप्रिय

कुरा साउदी अरबको हो जहाँ ईस्लाम धर्मको पवित्र शहर मक्का छ अनि अहिले त्यहाँ मक्काको विषयमा एउटा बिवाद चलिरहेको छ । त्यो बिवाद हो, मक्काकी केटी अर्थात गर्ल फ्रर्म मक्का नामक म्यूजीक भिडियोको बिवाद । यि महिला र्यापरले गर्ल फ्रर्म मक्का नामक गीत को भिडियो मार्फत आफू पविब मक्का शहरकी केटी भएकोमा गर्व अभिव्यक्ति त गरिन तर दुर्भाग्य त्यो भिडियो बिवादमा पर्यो ।
बिन्ट मक्का अर्थात मक्काकी केटी चाँही साउदीकी महिला र्यापर आसायलको गीत हो । साउदी प्रशासनले त यस भिडियोमा संलग्न सबैलाई कारवाहीको सिफारिश गरिसकेको छ । हिजाब लगाएर नाचेका महिलाहरु, कफी पसलको दृश्य लगायत अन्य केहि महिला केन्द्रित दृश्यहरु मार्फत यस गीतलाई प्रस्तुत गरिएको छ । यूट्यूबमा रातारात १६ लाख दर्शक पाएको यस गीतले साउदी मुल्य र ईस्लामीक मान्यता माथि खलल पूर्याएको आरोप छ । अरबीक भाषामा धेरै ह्याशट्याग सहित तिमी मक्काकी छोरी हैनौं लगायत कमेन्टहरु गरिएको छ, स्पष्ट छ कि दर्शक त गीतले कमायो तर समर्थक कमाउन सकेन ।

आसायललाई समर्थन गर्नेको पनि लर्को उत्तिकै छ, अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको पक्षमा आसायललाई कलात्मक अभिव्यक्ति गर्न पाउने छुट भएको धेरै साउदीहरुको पनि तर्क छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा