Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

मक्काकी केटी : एउटा बिवादास्पद गीत

११ फाल्गुन २०७६, आईतवार १५:५७

कुरा साउदी अरबको हो जहाँ ईस्लाम धर्मको पवित्र शहर मक्का छ अनि अहिले त्यहाँ मक्काको विषयमा एउटा बिवाद चलिरहेको छ । त्यो बिवाद हो, मक्काकी केटी अर्थात गर्ल फ्रर्म मक्का नामक म्यूजीक भिडियोको बिवाद । यि महिला र्यापरले गर्ल फ्रर्म मक्का नामक गीत को भिडियो मार्फत आफू पविब मक्का शहरकी केटी भएकोमा गर्व अभिव्यक्ति त गरिन तर दुर्भाग्य त्यो भिडियो बिवादमा पर्यो ।
बिन्ट मक्का अर्थात मक्काकी केटी चाँही साउदीकी महिला र्यापर आसायलको गीत हो । साउदी प्रशासनले त यस भिडियोमा संलग्न सबैलाई कारवाहीको सिफारिश गरिसकेको छ । हिजाब लगाएर नाचेका महिलाहरु, कफी पसलको दृश्य लगायत अन्य केहि महिला केन्द्रित दृश्यहरु मार्फत यस गीतलाई प्रस्तुत गरिएको छ । यूट्यूबमा रातारात १६ लाख दर्शक पाएको यस गीतले साउदी मुल्य र ईस्लामीक मान्यता माथि खलल पूर्याएको आरोप छ । अरबीक भाषामा धेरै ह्याशट्याग सहित तिमी मक्काकी छोरी हैनौं लगायत कमेन्टहरु गरिएको छ, स्पष्ट छ कि दर्शक त गीतले कमायो तर समर्थक कमाउन सकेन ।

आसायललाई समर्थन गर्नेको पनि लर्को उत्तिकै छ, अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको पक्षमा आसायललाई कलात्मक अभिव्यक्ति गर्न पाउने छुट भएको धेरै साउदीहरुको पनि तर्क छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर