Lifestyle Portal
  •   २२ मंसिर २०७८, बुधबार

सिरियाबाट वाल्टीमोर आएका पिज्जा वोय जस्लाई अमेरिकामा गोली हानेर मारियो

१३ फाल्गुन २०७६, मंगलवार ०७:००

यो घटना एउटा सिरियन केटाको हो, जस्ले नयाँ सपना र आशाका लागि सिरिया छाडेर अनि अमेरिका वाल्टीमोर त आए , जागिर पनि पाए तर जीवन पाउन सकेनन् । सिरियाको अशान्तमा अनि अप्रजातान्त्रिक ब्यबस्थामा जेनतेन बाँचेर आएका यिनलाई अमेरिकाको शान्ति र सुब्यबस्थाले शिकार बनायो । खालिद हिवा नामका यि सिरियनले सन् २०१६ मा संसारकै सबैभन्दा भयंकर ठाँउ सिरिया छाडे र अमेरिका छिरे । त्यसपछि अमेरिकाको वाल्टीमोरमा यिनले बुवाआमासंग मिलेर एउटा पिज्जा पसलमा डेलीभरीको जागीर पाए । खालिदको इहलिलाचाँही दिँउसोको उज्यालोमा धेरै जना रहने हार्लेम पार्कमा यिनमाथि गोली चलाएर एकजना अपराधीले समाप्त गरिदिए अनि संगै समाप्त भयो यिनको बुवाआमाको सपना अनि अमेरिकी सुब्यबस्थाको दम्भ । सिरियाको हतियारले मारिन नसकेका यि निहत्था सिरियन अमेरिकामा मारिए ।

बव्लु फ्याकंलीन स्ट्रीटमा १३०० रोड छेउमा छातीमा गोली लागेर घाइते खालिद फेब्रुअरी ७ तारिख सन् २०२० मा गोली लागेकै ठाँउमा छटपटिएर बिते । प्रहरीले अहिलेसम्म हत्यारा पत्ता लगाउन र हत्याको कारणको छेउसम्म पनि पुग्न सकेको छैन । करिब ५ फिट ९ ईन्चमा कालो कपडा लगाएको पुरुष हत्या भएके ठाँउवाट कुदेर भागेको सिसिटिभी फुटेजमा पर बाट देखियो तर हत्याराको पहिचान खुल्न यति मात्र बिवरण पर्याप्त भएन । ह्यूमन राइट्स वाच नामक संस्थाका अनुसार २५०,००० हन्दा धेरै सिरियनहरु मारिएका तथ्याकं छ, त्यपछि अमेरिकाले उनीहरुलाई शरणार्थी करार दिएर अमेरिकामा बस्ने प्रावधान त दियो यद्धपि सिरियनहरुको अमेरिकामा पनि उचित सुरक्षा र पूर्नवासको प्रावधान हुन सकेको छैन ।

हरेक शुक्रवार जुम्माको दिन पारेर खालिद कार्यरत पिज्जा पसलले एउटा वेलुन खालिदको नाममा उडाउने गरेको छ । त्यस शुक्रवार उनी मारिदा त्यो डेलिभरी खालिदको अन्तिम डेलिभरि थियो, त्यसपछि खालिद प्रार्थनाका लागि जाने तयारीमा थिए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको नेरु. १ करोड २७ लाख आर्थिक सहयोगमा दार्चुला जिल्लाको खलंगा, तिंकरमा अवस्थित श्री मोती महिला संघ प्राथमिक विद्यालयको

वीरगञ्ज । वीरगञ्जस्थित क्लार्क्स रिसोर्ट्समा “आजादी का अमृत महोत्सव” (भारत @ 75) को अवसरमा, भारतीय महावाणिज्य दूतावास, विरगञ्जद्वारा “लोकतन्त्रको विशेष

टुंडिखेलस्थित नेपाली सेनाको मुख्यालयमा आयोजना गरिएको एक समारोहबीच भारतीय सेनाले नेपाली सेनालाई आज टाटा एलपिटिए १६२८ वर्कशप ट्रकहरु उपहारस्वरुप प्रदान

कोभिड खोप प्रमाणपत्रको पारस्परिक मान्यताका लागि भारत सरकार स्वास्थ्य एवम् परिवार कल्याण मन्त्रालय र नेपाल सरकार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयबीच