Lifestyle Portal
  •   ३१ भाद्र २०७८, बिहीबार

मलेसियाका प्रधानमन्त्रीले दिए एक्कासी राजिनामा

१३ फाल्गुन २०७६, मंगलवार १५:०६

मतदानमा बिजय भएको करिब २ वर्ष पनि नपुगि, विश्वकै सर्वाधिक धेरै उमेरका प्रधानमन्त्री मलेसियाका महाथिर मोहम्मदले आफ्नो पदबाट राजिनामा दिएका हुन् । सत्ता गठबन्धनबाट महाथिरको दल हटेपछि एक्कासी यो राजनैतिक उथलपुथल आएको बताइन्छ । बेरसातु पार्टीको अध्यक्ष पदबाट समेत आफ्नो राजिनामा जारी गर्दै ९४ वर्षिय प्रधानमन्त्रीले आफ्नो प्रधानमन्त्री पदबाट समेत राजिनामा गरेर राजदरबारमा आफ्नो राजिनामा पत्र पठाइसकेका छन् । ४ वटा दलको गठबन्धनबाट बनेको मलेसियन सरकारमा बरसातु दलले भनें सरकार छोडेको र महाथिरलाई नै समर्थन गर्ने बताएको छ ।


उता सत्तारुढ गठबन्धनको अर्को पार्टी, अनवर पार्टीका पनि ११ जना सभासद र ७ जना क्याबिनेट मन्त्रीहरुले नै राजिनामा गरेर स्वतन्त्र रहने बताएका छन् । मलेसियाका राजा सुल्तान अव्दुल्लाह सुल्तान अहमद शाहले पनि आइतवार नै महाथिर र अन्य नेताहरुलाई राजदरबारमा ल्याएर भेट गरेका छन् । अब मलेसियामा सरकारको स्वरुप कसरी कुन पार्टीलाई दिने, नदिने या संसद नै बिघठन गर्ने भन्ने निर्णय चाँही राजाको हुनेछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र