Lifestyle Portal
  •   २५ बैशाख २०७८, शनिबार

मलेसियाका प्रधानमन्त्रीले दिए एक्कासी राजिनामा

१३ फाल्गुन २०७६, मंगलवार १५:०६

मतदानमा बिजय भएको करिब २ वर्ष पनि नपुगि, विश्वकै सर्वाधिक धेरै उमेरका प्रधानमन्त्री मलेसियाका महाथिर मोहम्मदले आफ्नो पदबाट राजिनामा दिएका हुन् । सत्ता गठबन्धनबाट महाथिरको दल हटेपछि एक्कासी यो राजनैतिक उथलपुथल आएको बताइन्छ । बेरसातु पार्टीको अध्यक्ष पदबाट समेत आफ्नो राजिनामा जारी गर्दै ९४ वर्षिय प्रधानमन्त्रीले आफ्नो प्रधानमन्त्री पदबाट समेत राजिनामा गरेर राजदरबारमा आफ्नो राजिनामा पत्र पठाइसकेका छन् । ४ वटा दलको गठबन्धनबाट बनेको मलेसियन सरकारमा बरसातु दलले भनें सरकार छोडेको र महाथिरलाई नै समर्थन गर्ने बताएको छ ।


उता सत्तारुढ गठबन्धनको अर्को पार्टी, अनवर पार्टीका पनि ११ जना सभासद र ७ जना क्याबिनेट मन्त्रीहरुले नै राजिनामा गरेर स्वतन्त्र रहने बताएका छन् । मलेसियाका राजा सुल्तान अव्दुल्लाह सुल्तान अहमद शाहले पनि आइतवार नै महाथिर र अन्य नेताहरुलाई राजदरबारमा ल्याएर भेट गरेका छन् । अब मलेसियामा सरकारको स्वरुप कसरी कुन पार्टीलाई दिने, नदिने या संसद नै बिघठन गर्ने भन्ने निर्णय चाँही राजाको हुनेछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

जावलाखेल ग्रुप अफ इन्डस्ट्रिजका संस्थापक अध्यक्ष विजयकुमार शाहले कोभिड-१९ विरुद्ध लड्न काभ्रेस्थित धुलिखेल अस्पताललाई एक करोड ३५ लाख रुपैयाँ दिने

काठमाडौं । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञाका क्रममा घरबाहिर निस्कनुपर्ने भएमा त्यसमा सहजीकरण गर्न थप व्यवस्था गरेको छ

काठमाडौँ– पूर्वरानी कोमलराज्य लक्ष्मी शाहलाई आईसीयूबाट वार्डमा सारिएको छ। कोरोनाभाइरसको संक्रमण भएपछि पूर्वरानी शाहलाई थापाथलीस्थित नर्भिक अस्पताल उपचार भइरहेको छ

काठमाडौँ– कोभिड–१९ महामारी नियन्त्रणका लागि सरकारले यही वैशाख २० गते रातिदेखि मुलुकको आन्तरिक हवाई उडान स्थगन गरेको छ । यस