Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

मलेसियाका प्रधानमन्त्रीले दिए एक्कासी राजिनामा

१३ फाल्गुन २०७६, मंगलवार १५:०६

लोकप्रिय

मतदानमा बिजय भएको करिब २ वर्ष पनि नपुगि, विश्वकै सर्वाधिक धेरै उमेरका प्रधानमन्त्री मलेसियाका महाथिर मोहम्मदले आफ्नो पदबाट राजिनामा दिएका हुन् । सत्ता गठबन्धनबाट महाथिरको दल हटेपछि एक्कासी यो राजनैतिक उथलपुथल आएको बताइन्छ । बेरसातु पार्टीको अध्यक्ष पदबाट समेत आफ्नो राजिनामा जारी गर्दै ९४ वर्षिय प्रधानमन्त्रीले आफ्नो प्रधानमन्त्री पदबाट समेत राजिनामा गरेर राजदरबारमा आफ्नो राजिनामा पत्र पठाइसकेका छन् । ४ वटा दलको गठबन्धनबाट बनेको मलेसियन सरकारमा बरसातु दलले भनें सरकार छोडेको र महाथिरलाई नै समर्थन गर्ने बताएको छ ।


उता सत्तारुढ गठबन्धनको अर्को पार्टी, अनवर पार्टीका पनि ११ जना सभासद र ७ जना क्याबिनेट मन्त्रीहरुले नै राजिनामा गरेर स्वतन्त्र रहने बताएका छन् । मलेसियाका राजा सुल्तान अव्दुल्लाह सुल्तान अहमद शाहले पनि आइतवार नै महाथिर र अन्य नेताहरुलाई राजदरबारमा ल्याएर भेट गरेका छन् । अब मलेसियामा सरकारको स्वरुप कसरी कुन पार्टीलाई दिने, नदिने या संसद नै बिघठन गर्ने भन्ने निर्णय चाँही राजाको हुनेछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा