Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

इजिप्टका पूर्व राष्ट्रपति होसनी मुवारकको मृत्यु

१४ फाल्गुन २०७६, बुधबार १४:२०

लोकप्रिय

९१ वर्षका इजिप्टका पूर्व प्रधानमन्त्री होसनी मुवारकको फेब्रुअरी २५ तारिखमा कायरोको एउटा अस्पतालमा मृत्यु भएको छ । उन्का पुत्र ईलाको ट्वीटका अनुसार पिता मुवारकको हप्ता दिन अस्पतालमा भर्ना भएपछि मृत्यु भएको हो । ३० वर्ष इजिप्टमा एकछत्र राज गरेका मुवारकलाई सन् २०११ मा भएको आन्दोलनमा अपदस्त गरिएको थियो । मुवारक माथि करिब ८४८ जना आन्दोलनकारीहरुलाई मारेको आरोप छ , पछिल्लो समयमा अस्पतालको शैयावाटै उनी अदालतमा तारिख बुझाउन जाने गरेका थिए । बिभिन्न स्वास्थ समस्याले गाँजेको अरबमा ९१ वर्षिय वयोवृद्ध तर क्रुर शाषकको मृत्यु भएको हो ।

मुसलमान ब्रदरहुड अनि हमास, हजिवुल्लाह जस्ता संस्थाहरुसंग मुवारकको नाम समय समयमा जोडिएर आएको पनि थियो, मुवारकको मृत्युले एउटा निरकुंश शाषकको अन्त अनि अरबको एउटा शक्तिशाली नेताको अस्तको उद्घोष गरेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा