Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

इजिप्टका पूर्व राष्ट्रपति होसनी मुवारकको मृत्यु

१४ फाल्गुन २०७६, बुधबार १४:२०

९१ वर्षका इजिप्टका पूर्व प्रधानमन्त्री होसनी मुवारकको फेब्रुअरी २५ तारिखमा कायरोको एउटा अस्पतालमा मृत्यु भएको छ । उन्का पुत्र ईलाको ट्वीटका अनुसार पिता मुवारकको हप्ता दिन अस्पतालमा भर्ना भएपछि मृत्यु भएको हो । ३० वर्ष इजिप्टमा एकछत्र राज गरेका मुवारकलाई सन् २०११ मा भएको आन्दोलनमा अपदस्त गरिएको थियो । मुवारक माथि करिब ८४८ जना आन्दोलनकारीहरुलाई मारेको आरोप छ , पछिल्लो समयमा अस्पतालको शैयावाटै उनी अदालतमा तारिख बुझाउन जाने गरेका थिए । बिभिन्न स्वास्थ समस्याले गाँजेको अरबमा ९१ वर्षिय वयोवृद्ध तर क्रुर शाषकको मृत्यु भएको हो ।

मुसलमान ब्रदरहुड अनि हमास, हजिवुल्लाह जस्ता संस्थाहरुसंग मुवारकको नाम समय समयमा जोडिएर आएको पनि थियो, मुवारकको मृत्युले एउटा निरकुंश शाषकको अन्त अनि अरबको एउटा शक्तिशाली नेताको अस्तको उद्घोष गरेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको