Lifestyle Portal
  •   २२ मंसिर २०७८, बुधबार

दिल्लीको दंगा अनि मोदीको आलोचना

१५ फाल्गुन २०७६, बिहीबार १०:३२

नयाँ दिल्लीका बिभिन्न अस्पतालहरुमा भएका घाइतेको आँलकन अनि मृतकको गणना गर्दा कम्तिमा पनि २५ जनाको मृत्यु र सैयौं घाइते भएको अनुमान लगाइएको छ । बुधवार बाट प्रहरी र अर्धसैनिक निकायहरुले दंगाग्रस्त क्षेत्रहरुमा गस्ती गरेका छन् भनें त्यहाँ बिभिन्न क्षेत्रहरुमा निशेधाज्ञा नै जारी गरिएको छ ।

अश्रुग्यास, पेगलेट, रवर वुलेट लगायतका कुराहरु प्रयोग गरेर भिँड र दंगालाई रोक्न खोजिएपनि प्रशासनले दंगा रोक्न सकेन, विपक्षीहरुले प्रधानमन्त्री मोदीको यस विषयमा निकै विरोध गरेका छन् । कांग्रेस आई कि शिर्षस्थ नेत्री सोनिया गान्धीले त गृह मन्त्री अमित शाहको राजिनामा नै माग गरेकी छिन्, गृह प्रशासन दंगामा निकै कमजोर भएको र अल्पसंख्यकको सुरक्षा गर्न सरकार असक्षम भएको उन्को आरोप छ ।

८४ हजार प्रहारीको निगरानीमा रहेको दिल्लीमा केवल ४ दिनमा यत्रो हिंसा हुनु अचम्मको विषय भएको र सत्तापक्षले हिंसाप्रति आँखा चिम्लेको त हैन भन्ने आशंका पनि उव्जेको अलजजिराकी पत्रकार एलिजावेथ पुरानमले आफ्नो भिडियो रिपोर्टमा बताएकी छिन् ।
सरकारले ल्याएको बिवादास्पद नागरीकता संशोधन ऐनको समर्थन र बिरोधमा भएको दंगामा दिल्लीले अहिलेसम्मकै ठूलो साम्प्रदायिक दंगा झेलेको हो । छिमेकी राष्ट्रका मुसलमानहरुले चाँही अब भारतमा शरण पाउने छैनन, नागरीकता ऐनले भारतका अल्पसंख्यक मुसलमानहरुको भातृत्व भावलाई हनन गरेको आरोप लगाइएको छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको नेरु. १ करोड २७ लाख आर्थिक सहयोगमा दार्चुला जिल्लाको खलंगा, तिंकरमा अवस्थित श्री मोती महिला संघ प्राथमिक विद्यालयको

वीरगञ्ज । वीरगञ्जस्थित क्लार्क्स रिसोर्ट्समा “आजादी का अमृत महोत्सव” (भारत @ 75) को अवसरमा, भारतीय महावाणिज्य दूतावास, विरगञ्जद्वारा “लोकतन्त्रको विशेष

टुंडिखेलस्थित नेपाली सेनाको मुख्यालयमा आयोजना गरिएको एक समारोहबीच भारतीय सेनाले नेपाली सेनालाई आज टाटा एलपिटिए १६२८ वर्कशप ट्रकहरु उपहारस्वरुप प्रदान

कोभिड खोप प्रमाणपत्रको पारस्परिक मान्यताका लागि भारत सरकार स्वास्थ्य एवम् परिवार कल्याण मन्त्रालय र नेपाल सरकार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयबीच