Lifestyle Portal
  •   २० असार २०७९, सोमबार

दिल्लीको दंगा अनि मोदीको आलोचना

१५ फाल्गुन २०७६, बिहीबार १०:३२

नयाँ दिल्लीका बिभिन्न अस्पतालहरुमा भएका घाइतेको आँलकन अनि मृतकको गणना गर्दा कम्तिमा पनि २५ जनाको मृत्यु र सैयौं घाइते भएको अनुमान लगाइएको छ । बुधवार बाट प्रहरी र अर्धसैनिक निकायहरुले दंगाग्रस्त क्षेत्रहरुमा गस्ती गरेका छन् भनें त्यहाँ बिभिन्न क्षेत्रहरुमा निशेधाज्ञा नै जारी गरिएको छ ।

अश्रुग्यास, पेगलेट, रवर वुलेट लगायतका कुराहरु प्रयोग गरेर भिँड र दंगालाई रोक्न खोजिएपनि प्रशासनले दंगा रोक्न सकेन, विपक्षीहरुले प्रधानमन्त्री मोदीको यस विषयमा निकै विरोध गरेका छन् । कांग्रेस आई कि शिर्षस्थ नेत्री सोनिया गान्धीले त गृह मन्त्री अमित शाहको राजिनामा नै माग गरेकी छिन्, गृह प्रशासन दंगामा निकै कमजोर भएको र अल्पसंख्यकको सुरक्षा गर्न सरकार असक्षम भएको उन्को आरोप छ ।

८४ हजार प्रहारीको निगरानीमा रहेको दिल्लीमा केवल ४ दिनमा यत्रो हिंसा हुनु अचम्मको विषय भएको र सत्तापक्षले हिंसाप्रति आँखा चिम्लेको त हैन भन्ने आशंका पनि उव्जेको अलजजिराकी पत्रकार एलिजावेथ पुरानमले आफ्नो भिडियो रिपोर्टमा बताएकी छिन् ।
सरकारले ल्याएको बिवादास्पद नागरीकता संशोधन ऐनको समर्थन र बिरोधमा भएको दंगामा दिल्लीले अहिलेसम्मकै ठूलो साम्प्रदायिक दंगा झेलेको हो । छिमेकी राष्ट्रका मुसलमानहरुले चाँही अब भारतमा शरण पाउने छैनन, नागरीकता ऐनले भारतका अल्पसंख्यक मुसलमानहरुको भातृत्व भावलाई हनन गरेको आरोप लगाइएको छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको