Lifestyle Portal
  •   १५ मंसिर २०७८, बुधबार

म संग मोबाइल फोन छैन : रुसी राष्ट्रपति पुटिन

१७ फाल्गुन २०७६, शनिबार १९:१७

लोकप्रिय

६७ वर्षिय रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिन पछिल्लो २ दशकदेखि रुसमा चर्चित अनि शक्तिशाली नेतृत्व हुन्, संसद नै भगं गरेर बिधेयक ल्याउनेसम्मको ल्याकत राख्ने यि रुसी नेता विश्वकै सर्वाधिक शक्तिशाली र रणनैतिक नेतामा पर्दछन् ।

अहिले पुटिनका विषयमा केहि रोचक तथ्यहरु उनी स्वयमले भनेका कुराहरु विश्वभरिका सञ्चारमाध्यममा आइरहेको छ । पुटिनको सुरक्षा र गोपनियता रुसी प्रशासनको प्रार्थमिक्तामा पर्दछ, भर्खरै पुटिनले अहिलेसम्म वडी डवल प्रयोग नगरेको बताएका छन् । वडी डवलको अर्थ पुटिन जस्तै देखिने अर्का व्यक्ति यिनको ठाँउमा पठाउने र पुटिन आफूचाँही अपत्यारिलो तवरले या अर्को साधनमा जाने र सुरक्षित हुने भन्ने अर्थ लाग्दछ । मध्यपूर्वका शाषकहरु सद्धाम हुसेन, गद्धाफि लगायत विश्वभरिका शिर्षस्थ नेताहरुले यस वडी डवलको प्रयोग गर्दछन् जुन पुटिनले अहिलेसम्म प्रयोग नगरेको बताए ।

बिहिवार यिनले तास न्यूज एजेन्सीमा अन्र्तवार्ता दिएका थिए, प्रश्नकर्ताले ईन्टरनेटमा पुटिन वडि डवल भनि धेरै खोज गरिएको बताएपछि पुटिनले अहिलेसम्म वडि डवल प्रयोग नगरेको बताएका हुन् । प्रश्नकर्ताले के तपाँई वास्तविक पुटिन नै हो या डवल भनी प्रश्न गर्दा पुटिनले एउटा नेताले सार्वजनिक स्थानमा आफ्नो उपस्थिती नै आफूजस्तै देखिनेहरु बाट गरायो भने उस्को नेतृत्वको औचित्य के होला र भनी उत्तर दिएका थिए ।

पुटिनले आफूले वडि डवल प्रयोग नगर्दा सन् २००० ताकाको आतंकवादी कालमा हमलाहरु बाट जोगिन निकै अफ्ठेरो भएको पनि बताए , पुटिनका अनुसार उनी आफ्नो मोवाइल फोन भनेर कहिल्यै बोक्दैनन, उन्को मोवाइल फोन छैन र यसरी व्यक्तिगत फोन नबोक्दा आफूलाई सुरक्षित र सहज महसुस हुने पुटिनको भनाई छ ।

चाहेको बेलामा एकजना सुरक्षागार्डको फोन मार्फत विश्वमा जोसुकै संग आफूले कुरा गर्न सक्ने पुटिनको उत्तर थियो । रुसको दक्षिण भेगका चेचनीयामा रहेका मुसलमान पृथकतावादीहरुसंग पुटिनको नेतृत्वले निकै युद्ध गरेको थियो, ति पृथकतावादीहरुले पुटिनलाई पटक पटक आफ्नो हमलाको निशाना बनाएपनि पुटिन हरेक पटक बच्दै आएका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको नेरु. १ करोड २७ लाख आर्थिक सहयोगमा दार्चुला जिल्लाको खलंगा, तिंकरमा अवस्थित श्री मोती महिला संघ प्राथमिक विद्यालयको

वीरगञ्ज । वीरगञ्जस्थित क्लार्क्स रिसोर्ट्समा “आजादी का अमृत महोत्सव” (भारत @ 75) को अवसरमा, भारतीय महावाणिज्य दूतावास, विरगञ्जद्वारा “लोकतन्त्रको विशेष

टुंडिखेलस्थित नेपाली सेनाको मुख्यालयमा आयोजना गरिएको एक समारोहबीच भारतीय सेनाले नेपाली सेनालाई आज टाटा एलपिटिए १६२८ वर्कशप ट्रकहरु उपहारस्वरुप प्रदान

कोभिड खोप प्रमाणपत्रको पारस्परिक मान्यताका लागि भारत सरकार स्वास्थ्य एवम् परिवार कल्याण मन्त्रालय र नेपाल सरकार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयबीच