Lifestyle Portal
  •   २२ माघ २०७९, आईतवार

चीनपछि ईरानभन्दा धेरै ईटालीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण

२२ फाल्गुन २०७६, बिहीबार १७:२२

लोकप्रिय

पश्चिमा देशहरुमा पनि कोरोनाको प्रभाव बढ्दो पाइएको छ, ईटालीमा त कोरोनाले ७९ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । ईरान चीनपछिको सर्वाधिक कोरोना संक्रमण भएको देश मानिएको थियो जहाँ ७७ जनाको हालसम्म कोरोनाको कारणले मृत्यु भइसकेको छ तर अब ईरानलाई ईटालीले उछिनेको छ । विश्वभरि ९२,००० भन्दा धेरै कोरोना संक्रमणका केसहरु पुष्टि भइसकेका छन् भनें ३११० जनाको मृत्यु विश्वभरि भइसकेको छ भनी विश्व स्वास्थ संगठनले बताएको छ ।

यसबाट बच्नका लागि स्वास्थकर्मीहरुले प्रयोग गर्नुपर्ने चश्मा, पञ्जा र मास्क लगायतका कुराहरुको पूर्तिमा भएको कालाबजारीका विषयमा पनि विश्व स्वास्थ संगठनले चासो देखाएको छ । उता वासिंगटन अमेरिकामा पनि २७ जनाको पुष्टि भइसकेको केस छ भनें ९ जनाको मृत्यु त्यहाँ भइसकेको बताइएको छ ।

चीनमा घट्दो बताइएको कोरोना पश्चिममा बढ्दो पाइन थालेको छ, चीनबाट शुरु भएको यो संक्रमण क्रमश ईरानमा टेक्दै अब पश्चिममा पनि पुगिसकेको छ । अमेरिकाले कोरोना प्रभावित हटस्पट ठाँउहरुमा ट्राभल ब्यान गर्ने ट्रम्पले संकेत सम्म दिइसकेका छन् । अल्जेरियाले पनि ३ वटा कोरोनाको केस पुष्टि गरिसकेको छ भनें स्पेनमा यस संक्रमणले एकजनाको मृत्यु नै भइसकेको छ ।  यूरोपमा हात मिलाउन बन्द गरिएको छ, मान्छेहरु भेट्दा एकआपसमा अब हात नमिलाउने क्रम शुरु गरिएको हो । कोरोनाले अब पश्चिमा देशहरुलाई आक्रान्त बनाउने क्रम शुरु भएको त हैन ? यस विश्वव्यापी महामारीलाई कसरी ब्यबस्थापन गर्ने भन्ने विषय चाँही अहिले विश्वका लागि चुनौती नै भएको छ ।

लाइभमाण्डु

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा