सात वर्षपछि निर्भयालाई न्याय, सामूहिक बलात्कारपछि मारीएकी निर्भयाका चार अपराधीहरुलाई सामूहिक फाँसी


सन् २०१२ मा दिल्लीको एउटा बसमा निर्भया नामकी यूवतीलाई ४ जना मिलेर सामुहिक बलात्कार गरेका थिए, भारत लगायत विश्वभर नै निर्भया केसले निकै चर्चा पायो । अन्तत आज शुक्रवार निर्भया हत्याकाण्डमा संलग्न चारै जना अपराधीहरुलाई तिहाड जेलमा सामूहिक फाँसी दिइएको छ ।

डिसेम्बर १६ सन् २०१२ मा दिल्लीमा निर्भया सामुहीक बलात्कार काण्ड भएको हो, ७ वर्ष पछि भारतमा छोरीहरुले न्याय पाए भन्ने नाराको साथ बलात्कारीहरुको मृत्यूदण्डले भारतीय सामाजिक उत्थान र लैगिंक समानतामा नयाँ अध्याय थपेको छ । सन् २०१२ को २९ डिसेम्बरमा निर्भयाले प्राण त्यागिन, सफदरगन्ज अस्पतालमा उपचार संभव नभएपछि यिनलाई सिंगापुर लगिएको थियो ।

विनय, अक्षय, पवन गुप्ता र मुकेशलाई भारतीय समयानुसार बिहान ५ बजेर ३० मिनेटमा फाँसी दिइएपछि मृत घोषणा गरी पोष्टमार्टमका लागि उनीहरुको मृत शरीर अस्पताल पठाइसकेको छ ।

निर्भयाकी आमा आशादेवीका अनुसार आफ्नो छोरीलाई जस्तै अरु छोरीहरुलाई कहिल्यै नपरोस् भन्नका लागि अबउप्रान्त हरेक मार्च महिनाको ३० तारिख निर्भया दिवसका रुपमा मनाँईदै लैगिंक समानता र न्यायका लागि पैरवी गरिनेछ ।


Loading comments...