Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

भयभित नबनौं, Self-Quarantine र Social Distancing कायम गरौं, सुरक्षित र सतर्क रहौंः नेपाल चिकित्सक संघ

१२ चैत्र २०७६, बुधबार १८:३४

विश्वव्यापी महामारी (Pandemic) का रुपमा देखापरेको कोरोना भाइरस संक्रमण (COVID-19) बाट जोगिने महत्वपूर्ण उपाय भनेको Self-Quarantine र सामाजिक पृथकीकरण (Social Distancing) मा बस्नु हो । त्यसैले नेपाल सरकारले देशभर ’लकडाउन’ गरी सम्भावित प्रकोप फैलिन नदिन सर्वसाधारण नागरिकहरुलाई सामान्य परिस्थितिमा सात दिन घरबाहिर ननिस्किन आवहान गरेको छ । नेपाल सरकारको यो कदमलाई पूर्ण रुपमा सफल पारी संभावित सक्रमणबाट जोगिन नेपाल चिकित्सक संघका महासचिव बद्रि रिजालद्वारा जारी विज्ञप्तीमा अपिल गरिएको छ ।

सामाजिक पृथकीकरण (Social Distancing) मा बस्नु भनेको परिवार भन्दा बाहिरका व्यक्तिहरु जम्मा भएर एकै ठाउँ बस्ने, रमाइलो गर्ने नभई आ आफ्नो घरमा सुरक्षित साथ बस्नु, घरबाट बाहिर ननिस्कनु हो । साथै संक्रमित राष्ट्रबाट आउनु भएका नागरिकहरुले एकान्तवासमा बसी, कसैको सम्र्पकमा नआउनु, भीडभाडमा नजानु, सार्वजनिक यायायात प्रयोग नगर्नु नै सेल्फ क्वारेन्टाइन हो । तसर्थ, देशभरका नागरिकहरुमा नेपाल चिकित्सक संघ सेल्फ क्यारेन्टाइन र सामाजिक पृथकीकरणलाई राम्रोसँग बुझि सोही अनुरुप गर्नु गराउनु हुन अनुरोध गर्दछ । साथै सामाजिक पृथकीकरण र सेल्फ क्यारेन्टाइनमा रहेको अवस्थामा कोरोना भाइरसका लक्षणहरु देखा परेको अवस्थामा तुरुन्त स्वास्थ्य संस्था गई परीक्षण गराउनु हुन समेत अनुरोध गरिन्छ ।

दैनिक जीवन यापनका लागि अत्यावश्यक सामग्रीहरुको खरिद गर्दा वा औषधी खरिद गर्दा हामीले कम्तिमा पनि १ मिटरको दुरी कायम गर्नु पर्ने भएको हुनाले सकेसम्म चिन्ह नै लगाई सोही अनुरुप खरिद गर्ने बानी बसालौं र यो डरलाग्दो महामारीबाट आफू पनि जोगिऔं र अरुलाई पनि जोगाऊँ । त्यसैले सकेसम्म पटक–पटक साबुन पानिले हात धोऊँ, मास्क, सेनिटाइजर आदिको नियमित प्रयोग गरौं । स्मरणरहोस कि आफू सुरक्षित रहन आफ्ना वरिपरिका मानिसहरु पनि सुरक्षित रहनु उत्तिकै महत्वपूर्ण हुने भएको हुनाले सोही अनुरुप गर्नु गराउनु हुन नेपाल चिकित्सक संघ सबैमा पुनः हार्दिक अपलि गर्दछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास