Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

निको भएका १४ प्रतिशतमा फेरि कोरोना संक्रमण देखियो

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार ०९:५३

डेली मेल यूकेको समाचार अनुवाद गर्देछौ जहाँ चीनमा गरिएको कोरोना संक्रमीतहरुमा पूनं संक्रमणको अध्ययन गरिएको थियो । एकफेर कोरोना संक्रमण देखिएर पून तिनै व्यक्तिमा नेगेटिभ भइसकेको भाइरस देखापरेको १४ प्रतिशतमा पाइएको छ । चीनमा एकफेर नियन्त्रणमा आइसकेको महामारी फेरि देखिन थालिएको अवस्था छ, साइलेन्ट करिययर्स भनेंर मेडिकल साइन्समा संज्ञा दिइएका बिरामीहरु कुनै पूर्व लक्षणबिना नै कोरोना पोजिटिभ पाइएका छन् । हुवेई प्रान्तमा दुई महिनाको लकडाउन अव खोलिएको छ र त्यहाँ छाडेर जान चाहने वासिन्दालाई चीनले जाने अनुमती दिइसकेको छ, यस लकडाउन खोदिनुको उदेश्य नै त्यहाँ खाली गराउन र थप कोरोना सम्बन्धी उपचार र अध्ययन गराउन पनि हुनसक्दछ ।

हुवानको अस्पतालमा १४७ जना निको पारेर फर्काइएका बिरामीहरु फेरि संक्रमीत भएको पाइएका हुन् । यि पूर्नसंक्रमीतहरुमा कुनै लक्षण या असर भने देखिएन । हुवान अस्पताल प्रशासनले थप धेरै स्याम्पल साइजमा अध्ययन गर्न खोजेको बताइसकेको छ, आखिर कोरोनाको पूर्नसंक्रमणको दर र अवस्थाका कुराहरु कसरी हुन्छ भन्ने शोध गरिन विश्वका लागि नै जरुरी छ । साउदर्न चाइना मर्निगं पोष्टले पनि यस्ता साइलेन्ट क्यारिअरहरु अनुमान गरेको भन्दा धेरै हुन सक्ने लेखेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर