Lifestyle Portal
  •   १० माघ २०७९, मंगलवार

निको भएका १४ प्रतिशतमा फेरि कोरोना संक्रमण देखियो

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार ०९:५३

लोकप्रिय

डेली मेल यूकेको समाचार अनुवाद गर्देछौ जहाँ चीनमा गरिएको कोरोना संक्रमीतहरुमा पूनं संक्रमणको अध्ययन गरिएको थियो । एकफेर कोरोना संक्रमण देखिएर पून तिनै व्यक्तिमा नेगेटिभ भइसकेको भाइरस देखापरेको १४ प्रतिशतमा पाइएको छ । चीनमा एकफेर नियन्त्रणमा आइसकेको महामारी फेरि देखिन थालिएको अवस्था छ, साइलेन्ट करिययर्स भनेंर मेडिकल साइन्समा संज्ञा दिइएका बिरामीहरु कुनै पूर्व लक्षणबिना नै कोरोना पोजिटिभ पाइएका छन् । हुवेई प्रान्तमा दुई महिनाको लकडाउन अव खोलिएको छ र त्यहाँ छाडेर जान चाहने वासिन्दालाई चीनले जाने अनुमती दिइसकेको छ, यस लकडाउन खोदिनुको उदेश्य नै त्यहाँ खाली गराउन र थप कोरोना सम्बन्धी उपचार र अध्ययन गराउन पनि हुनसक्दछ ।

हुवानको अस्पतालमा १४७ जना निको पारेर फर्काइएका बिरामीहरु फेरि संक्रमीत भएको पाइएका हुन् । यि पूर्नसंक्रमीतहरुमा कुनै लक्षण या असर भने देखिएन । हुवान अस्पताल प्रशासनले थप धेरै स्याम्पल साइजमा अध्ययन गर्न खोजेको बताइसकेको छ, आखिर कोरोनाको पूर्नसंक्रमणको दर र अवस्थाका कुराहरु कसरी हुन्छ भन्ने शोध गरिन विश्वका लागि नै जरुरी छ । साउदर्न चाइना मर्निगं पोष्टले पनि यस्ता साइलेन्ट क्यारिअरहरु अनुमान गरेको भन्दा धेरै हुन सक्ने लेखेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा