Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

निको भएका १४ प्रतिशतमा फेरि कोरोना संक्रमण देखियो

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार ०९:५३

डेली मेल यूकेको समाचार अनुवाद गर्देछौ जहाँ चीनमा गरिएको कोरोना संक्रमीतहरुमा पूनं संक्रमणको अध्ययन गरिएको थियो । एकफेर कोरोना संक्रमण देखिएर पून तिनै व्यक्तिमा नेगेटिभ भइसकेको भाइरस देखापरेको १४ प्रतिशतमा पाइएको छ । चीनमा एकफेर नियन्त्रणमा आइसकेको महामारी फेरि देखिन थालिएको अवस्था छ, साइलेन्ट करिययर्स भनेंर मेडिकल साइन्समा संज्ञा दिइएका बिरामीहरु कुनै पूर्व लक्षणबिना नै कोरोना पोजिटिभ पाइएका छन् । हुवेई प्रान्तमा दुई महिनाको लकडाउन अव खोलिएको छ र त्यहाँ छाडेर जान चाहने वासिन्दालाई चीनले जाने अनुमती दिइसकेको छ, यस लकडाउन खोदिनुको उदेश्य नै त्यहाँ खाली गराउन र थप कोरोना सम्बन्धी उपचार र अध्ययन गराउन पनि हुनसक्दछ ।

हुवानको अस्पतालमा १४७ जना निको पारेर फर्काइएका बिरामीहरु फेरि संक्रमीत भएको पाइएका हुन् । यि पूर्नसंक्रमीतहरुमा कुनै लक्षण या असर भने देखिएन । हुवान अस्पताल प्रशासनले थप धेरै स्याम्पल साइजमा अध्ययन गर्न खोजेको बताइसकेको छ, आखिर कोरोनाको पूर्नसंक्रमणको दर र अवस्थाका कुराहरु कसरी हुन्छ भन्ने शोध गरिन विश्वका लागि नै जरुरी छ । साउदर्न चाइना मर्निगं पोष्टले पनि यस्ता साइलेन्ट क्यारिअरहरु अनुमान गरेको भन्दा धेरै हुन सक्ने लेखेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ