Lifestyle Portal
  •   २४ श्रावण २०७९, मंगलवार

निको भएका १४ प्रतिशतमा फेरि कोरोना संक्रमण देखियो

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार ०९:५३

डेली मेल यूकेको समाचार अनुवाद गर्देछौ जहाँ चीनमा गरिएको कोरोना संक्रमीतहरुमा पूनं संक्रमणको अध्ययन गरिएको थियो । एकफेर कोरोना संक्रमण देखिएर पून तिनै व्यक्तिमा नेगेटिभ भइसकेको भाइरस देखापरेको १४ प्रतिशतमा पाइएको छ । चीनमा एकफेर नियन्त्रणमा आइसकेको महामारी फेरि देखिन थालिएको अवस्था छ, साइलेन्ट करिययर्स भनेंर मेडिकल साइन्समा संज्ञा दिइएका बिरामीहरु कुनै पूर्व लक्षणबिना नै कोरोना पोजिटिभ पाइएका छन् । हुवेई प्रान्तमा दुई महिनाको लकडाउन अव खोलिएको छ र त्यहाँ छाडेर जान चाहने वासिन्दालाई चीनले जाने अनुमती दिइसकेको छ, यस लकडाउन खोदिनुको उदेश्य नै त्यहाँ खाली गराउन र थप कोरोना सम्बन्धी उपचार र अध्ययन गराउन पनि हुनसक्दछ ।

हुवानको अस्पतालमा १४७ जना निको पारेर फर्काइएका बिरामीहरु फेरि संक्रमीत भएको पाइएका हुन् । यि पूर्नसंक्रमीतहरुमा कुनै लक्षण या असर भने देखिएन । हुवान अस्पताल प्रशासनले थप धेरै स्याम्पल साइजमा अध्ययन गर्न खोजेको बताइसकेको छ, आखिर कोरोनाको पूर्नसंक्रमणको दर र अवस्थाका कुराहरु कसरी हुन्छ भन्ने शोध गरिन विश्वका लागि नै जरुरी छ । साउदर्न चाइना मर्निगं पोष्टले पनि यस्ता साइलेन्ट क्यारिअरहरु अनुमान गरेको भन्दा धेरै हुन सक्ने लेखेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास