Lifestyle Portal
  •   १८ श्रावण २०७९, बुधबार

कोभिड १९ : घरबाटै काम गर्दा आफ्नो ग्याजेटहरु कसरी सफा गर्ने

१४ चैत्र २०७६, शुक्रबार १०:५५

लेनेभो कम्पनीका भारत शाखाका निर्देशक अशोक नायरसंगको अन्र्तवार्ता यहाँ प्रस्तुत छ । घरमा बसेर काम गर्दा पनि आफ्ना डिभाइसहरु सफा गर्न नसकेमा, राम्ररी सफा नभएमा अनि संक्रमण भएमा कोरोना संक्रमणको संभावना घरमा नै पनि नहोला भन्न सकिन्न । हाम्रा मोबाइल, कम्प्यूटर , ट्यावहरु लगायतका डिभाइसहरु हामीले सोचेभन्दा धेरै फोहोर र संक्रमीत हुन सक्दछन् ।
घरबाट काम गर्नु भनेको अधिकतम डिभाइसहरु बच्चाहरुलाई दिनु भनें जस्तै हो, हरेक घरमा बच्चाहरु ग्याजेट झगडा गरेरै भएपनि लिएर बसेका र खेलेका पाइन्छन् । बच्चाहरुको प्रयोगशैली र नादानीपनाले पनि ग्याजेटको सरसफाई झनै संवेदनशील हुन जान्छ ।
डिभाइस सफा गर्न अगावै पहिले त्यसलाई राम्ररी बन्द गर्ने अनि चार्जर र अन्य सकेटहरु बन्द गराइनु पर्दछ । हेडफोन लगायत अन्य केवलहरु बन्द गर्ने, झिक्ने गरेपछि मात्र सफाई शुरु गरिनु पर्दछ । मेडिकल प्रयोजनका लागि बनाइएका सबै डिसइन्फेक्शन गर्ने स्प्रेहरु डिभाइसका लागि उचित नहुन सक्दछन्, कतिपय स्प्रे ले त डिभाइसको रंग बदल्ने र कार्यप्रणालीनै बिगार्ने पनि गर्दछन् । डिभाइसहरु हाइड्रोजन प्रक्साइड वाइप्स वा पीडिआई जर्मोसाइडल वाइप्सको प्रयोग गर्न पर्दछ, सुख्खा, सफा र मुलायम कपडाको प्रयोग गरिन पर्दछ । कनेक्टर पीनहरुमा यि स्प्रेहरु कदापी हाल्न हुँदैन भने चाहिने भन्दा बढि मात्रामा यि स्प्रेहरु हालिन पनि हुन्न, कपडाले सतहमा सहज र हल्का रुपमा पुछ्दै जान पर्दछ । सफा गरेपछि पूर्णत नसुकीकन डिभाइसहरु खोल्न पनि हुन्न, स्मरण रहोस् व्याकटोरियाको मुख्य स्थल डिभाइसका किवोर्डहरु हुन्, बेलाबेलामा किवोर्डहरु सफा नगरिएमा हामी आफू, परिवार र सहकर्मीहरुलाई पनि जोखिममा राखिरहेका हुन्छौं ।

लाइभमाण्डु
Corona Virus, all you must know in 500 words

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास