पाकिस्तानमा रोकिएन शुक्रवारको सामुहिक जुम्मा प्रार्थना


पाकिस्तानमा कोरोनाको संक्रमण त्रासका बावजुद पनि शुक्रवारको जुम्मा प्रार्थना हजारौ मान्छेहरुको उपस्थितीमा मस्जिदहरुमा निर्वाध सञ्चालन भएको छ । यि प्रार्थनाहरुमा लाखौं हातमिलाउने र अगांलो मार्ने कार्यहरु हुन्छन्, पाकिस्तानी अधिकारीहरुका अनुसार सरकारले यि मस्जिद र प्रार्थनास्थल र भेलाहरु रोक्ने छैन । ईस्लामीक नेता अनि धर्मगुरुहरुले पाकिस्तानमा मस्जिद बन्द नगर्ने कडा सल्लाह दिँदै बरु बुढेसकाल लागेका र रोगीहरुलाई भने मस्जिद नआउने फत्वा जारी गरेका छन् । ईस्लामावादमा शुक्रवार भएको प्रार्थनामा आएका अल्ताप खानलाई उद्धृत गर्दै अल अरबी नामक एजेन्सीले लेखेको छ कि पाकिस्तानीहरु कोरोनामा हैन अल्लाहमा बिश्वास राख्दछन् भनी ।


अहिलेसम्म १२२५ जना संक्रमीत र ९ जनाको मृत्यु भइसकेको पाकिस्तानको यस कदमले त्यहाँको संक्रमण झनै बढाउने सन्देह मजवुत भएको हो । शुरुवाती कोरोना संक्रमणका पाकिस्तानी केसहरु ईरानबाट फर्केका तिर्थयात्रुहरु भएको पाइएको थियो, अब फेरि तिर्थ र प्रार्थनास्थलको लाखौंको भेलाले यो संक्रमण पक्का बढ्ने बताइएको छ ।

लाइभमाण्डु

कश्मिरका मस्जिदहरुमा ४ महिनादेखिको शून्यता
मस्जिद प्रार्थना गर्न जानलाई कर तिर्नुपर्ने


Loading comments...