Lifestyle Portal
  •   २५ बैशाख २०७८, शनिबार

पाकिस्तानमा रोकिएन शुक्रवारको सामुहिक जुम्मा प्रार्थना

१५ चैत्र २०७६, शनिबार ०८:२९

पाकिस्तानमा कोरोनाको संक्रमण त्रासका बावजुद पनि शुक्रवारको जुम्मा प्रार्थना हजारौ मान्छेहरुको उपस्थितीमा मस्जिदहरुमा निर्वाध सञ्चालन भएको छ । यि प्रार्थनाहरुमा लाखौं हातमिलाउने र अगांलो मार्ने कार्यहरु हुन्छन्, पाकिस्तानी अधिकारीहरुका अनुसार सरकारले यि मस्जिद र प्रार्थनास्थल र भेलाहरु रोक्ने छैन । ईस्लामीक नेता अनि धर्मगुरुहरुले पाकिस्तानमा मस्जिद बन्द नगर्ने कडा सल्लाह दिँदै बरु बुढेसकाल लागेका र रोगीहरुलाई भने मस्जिद नआउने फत्वा जारी गरेका छन् । ईस्लामावादमा शुक्रवार भएको प्रार्थनामा आएका अल्ताप खानलाई उद्धृत गर्दै अल अरबी नामक एजेन्सीले लेखेको छ कि पाकिस्तानीहरु कोरोनामा हैन अल्लाहमा बिश्वास राख्दछन् भनी ।


अहिलेसम्म १२२५ जना संक्रमीत र ९ जनाको मृत्यु भइसकेको पाकिस्तानको यस कदमले त्यहाँको संक्रमण झनै बढाउने सन्देह मजवुत भएको हो । शुरुवाती कोरोना संक्रमणका पाकिस्तानी केसहरु ईरानबाट फर्केका तिर्थयात्रुहरु भएको पाइएको थियो, अब फेरि तिर्थ र प्रार्थनास्थलको लाखौंको भेलाले यो संक्रमण पक्का बढ्ने बताइएको छ ।

लाइभमाण्डु

कश्मिरका मस्जिदहरुमा ४ महिनादेखिको शून्यता
मस्जिद प्रार्थना गर्न जानलाई कर तिर्नुपर्ने

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

जावलाखेल ग्रुप अफ इन्डस्ट्रिजका संस्थापक अध्यक्ष विजयकुमार शाहले कोभिड-१९ विरुद्ध लड्न काभ्रेस्थित धुलिखेल अस्पताललाई एक करोड ३५ लाख रुपैयाँ दिने

काठमाडौं । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञाका क्रममा घरबाहिर निस्कनुपर्ने भएमा त्यसमा सहजीकरण गर्न थप व्यवस्था गरेको छ

काठमाडौँ– पूर्वरानी कोमलराज्य लक्ष्मी शाहलाई आईसीयूबाट वार्डमा सारिएको छ। कोरोनाभाइरसको संक्रमण भएपछि पूर्वरानी शाहलाई थापाथलीस्थित नर्भिक अस्पताल उपचार भइरहेको छ

काठमाडौँ– कोभिड–१९ महामारी नियन्त्रणका लागि सरकारले यही वैशाख २० गते रातिदेखि मुलुकको आन्तरिक हवाई उडान स्थगन गरेको छ । यस