Lifestyle Portal
  •   २९ श्रावण २०७९, आईतवार

खाडी देशहरुमा कोरोना संक्रमणको अवस्था के छ ?

१६ चैत्र २०७६, आईतवार १४:०२

२८ जना संक्रमीत संख्या बाट केहि दिनमा नै ५९० पुगेको कतारले शनिवारको दिन पहिलो कोरोना संक्रमणबाट आफ्नो देशमा मृत्यु भएको केस दर्ज गरेको छ ।

स्वास्थ मन्त्रालयले एकजना ५७ वर्षिय बंगलादेशी मुलका कतारमा बस्ने मानिसको श्वाँसप्रश्वास समस्याले मृत्यु भएको र तिनमा कोरोना पोजिटिभ भएको बताएको छ । साउदी अरबले पनि शनिवारको दिननै ९९ जना मा संक्रमण र १ जनाको मृत्यु केस दर्ज गरेको छ , यसका साथै अब साउदीमा ४ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । मध्यपूर्वका यि देशहरु पनि अब कोरोना बिछोडबाट पर रहन सकेनन्, यूएईमा ६३ वटा फ्रेश केसहरु, ओमनमा २१ र कुवेतमा १० संक्रमणका केसहरु देखिएका छन् ।

यसका साथै साउदीमा १२०३ वटा केसहरु, ४६८ यूएईमा, ४५७ वहराइनमा, २६५ कुवेतमा र ओमानमा १५२ कोरोना संक्रमणका केसहरु पाइएका छन् । यूएईमा २ जना र वहराइनमा ४ जना सहित गल्फ कोअपरेशनमा देशहरुमा कोरोना मृत्युका ११ केसहरु दर्ज भएका छन् । साउदी अरबले मदिना आसपासका राज्यहरुमा करफ्यू समय बढाएको छ, शनिवार यस्ते घोषणा जारी गरिएको छ ।

त्यहाँ करफ्यू तोड्नेलाई १०,००० रियालसम्म जरिवाना र पटकपटकसम्म नियम तोडेमा कारावासको प्रावधान पनि जारी गरेको छ । विशेषत मक्का मदिना क्षेत्रमा साउदी करफ्यूको प्रभाव केन्द्रित छ भनें लगभग खाडी देशहरुमा सबै मूल शहरहरु अहिले बन्द अवस्थामा छन् । कतारमा पनि अधिकांश कम्पनीहरु बन्द गरिएका छन् भनि कामदारहरुलाई आफ्ना वसोवासमा नै बस्न निर्देशन दिइएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास