Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

खाडी देशहरुमा कोरोना संक्रमणको अवस्था के छ ?

१६ चैत्र २०७६, आईतवार १४:०२

लोकप्रिय

२८ जना संक्रमीत संख्या बाट केहि दिनमा नै ५९० पुगेको कतारले शनिवारको दिन पहिलो कोरोना संक्रमणबाट आफ्नो देशमा मृत्यु भएको केस दर्ज गरेको छ ।

स्वास्थ मन्त्रालयले एकजना ५७ वर्षिय बंगलादेशी मुलका कतारमा बस्ने मानिसको श्वाँसप्रश्वास समस्याले मृत्यु भएको र तिनमा कोरोना पोजिटिभ भएको बताएको छ । साउदी अरबले पनि शनिवारको दिननै ९९ जना मा संक्रमण र १ जनाको मृत्यु केस दर्ज गरेको छ , यसका साथै अब साउदीमा ४ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । मध्यपूर्वका यि देशहरु पनि अब कोरोना बिछोडबाट पर रहन सकेनन्, यूएईमा ६३ वटा फ्रेश केसहरु, ओमनमा २१ र कुवेतमा १० संक्रमणका केसहरु देखिएका छन् ।

यसका साथै साउदीमा १२०३ वटा केसहरु, ४६८ यूएईमा, ४५७ वहराइनमा, २६५ कुवेतमा र ओमानमा १५२ कोरोना संक्रमणका केसहरु पाइएका छन् । यूएईमा २ जना र वहराइनमा ४ जना सहित गल्फ कोअपरेशनमा देशहरुमा कोरोना मृत्युका ११ केसहरु दर्ज भएका छन् । साउदी अरबले मदिना आसपासका राज्यहरुमा करफ्यू समय बढाएको छ, शनिवार यस्ते घोषणा जारी गरिएको छ ।

त्यहाँ करफ्यू तोड्नेलाई १०,००० रियालसम्म जरिवाना र पटकपटकसम्म नियम तोडेमा कारावासको प्रावधान पनि जारी गरेको छ । विशेषत मक्का मदिना क्षेत्रमा साउदी करफ्यूको प्रभाव केन्द्रित छ भनें लगभग खाडी देशहरुमा सबै मूल शहरहरु अहिले बन्द अवस्थामा छन् । कतारमा पनि अधिकांश कम्पनीहरु बन्द गरिएका छन् भनि कामदारहरुलाई आफ्ना वसोवासमा नै बस्न निर्देशन दिइएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा