Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

साउदी अरब माथी रकेट आक्रमण

१७ चैत्र २०७६, सोमबार ०७:१३

मध्यपूर्व कोरोना संक्रमणले झनै आक्रान्त छ, यद्धपि त्यहाँको अन्तरदेशिय दुश्मनी अनि घृणाका श्रृखलाले पूर्णविराम त के अल्पविराम पनि नपाएको स्पष्ट छ । साउदीको राजधानी रियाद र दक्षिणी शहर जझानमाथि आकाशमा दुईवटा रकेट आक्रमण भएको छ, साउदी मिडियाका अनुसार साउदी नेतृत्वको गठबन्धनले यमनमा संघर्ष गरिरहेको अवस्थामा त्यहाँका हाउथी बिद्रोहीहरुले साउदीमाथि यसरी रकेट आक्रमण गरेको ठहर गरेका छन् । हाउथीलाई सहयोग गरेको आरोपमा ईरानलाई दशकौं देखि मध्यपूर्वका अन्य देशहरु लगायत पश्चिमा देशहरुले औंला ठड्याँउदै आएका छन् । जनरल सोलेमानी यसरी मध्यपूर्व क्षेत्रमा ईरानी सेनाको वर्चस्व र गठबन्धन बढाउन सक्रिय नेता रहेको आरोपमा अमेरिकाले ईराकमा मारेको एक चर्चित ईरानी नेता र सेना थिए ।

स्थानीय समय रातीको ११ बजेर २० मिनटमा साउदीमा यी रकेटहरुको आवाज आएको स्थानीयले बताएका छन्, साउदी इहवरिया टिभीका अनुसार एन्टी व्यालीस्टीक मिसाइलको सहयोगले ति रकेटहरुलाई आकाशमा नै निस्तेज गरियो, त्यसबाट कुनै मानविय क्षती भने भएको छैन । अमेरिकासंग साउदीले किनेको यूएस प्याट्रियोट मिसाइल सिस्टम प्रयोग गरि ति मिसाइलहरु झारिएको थियो ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर