Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

साउदी अरब माथी रकेट आक्रमण

१७ चैत्र २०७६, सोमबार ०७:१३

मध्यपूर्व कोरोना संक्रमणले झनै आक्रान्त छ, यद्धपि त्यहाँको अन्तरदेशिय दुश्मनी अनि घृणाका श्रृखलाले पूर्णविराम त के अल्पविराम पनि नपाएको स्पष्ट छ । साउदीको राजधानी रियाद र दक्षिणी शहर जझानमाथि आकाशमा दुईवटा रकेट आक्रमण भएको छ, साउदी मिडियाका अनुसार साउदी नेतृत्वको गठबन्धनले यमनमा संघर्ष गरिरहेको अवस्थामा त्यहाँका हाउथी बिद्रोहीहरुले साउदीमाथि यसरी रकेट आक्रमण गरेको ठहर गरेका छन् । हाउथीलाई सहयोग गरेको आरोपमा ईरानलाई दशकौं देखि मध्यपूर्वका अन्य देशहरु लगायत पश्चिमा देशहरुले औंला ठड्याँउदै आएका छन् । जनरल सोलेमानी यसरी मध्यपूर्व क्षेत्रमा ईरानी सेनाको वर्चस्व र गठबन्धन बढाउन सक्रिय नेता रहेको आरोपमा अमेरिकाले ईराकमा मारेको एक चर्चित ईरानी नेता र सेना थिए ।

स्थानीय समय रातीको ११ बजेर २० मिनटमा साउदीमा यी रकेटहरुको आवाज आएको स्थानीयले बताएका छन्, साउदी इहवरिया टिभीका अनुसार एन्टी व्यालीस्टीक मिसाइलको सहयोगले ति रकेटहरुलाई आकाशमा नै निस्तेज गरियो, त्यसबाट कुनै मानविय क्षती भने भएको छैन । अमेरिकासंग साउदीले किनेको यूएस प्याट्रियोट मिसाइल सिस्टम प्रयोग गरि ति मिसाइलहरु झारिएको थियो ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ