Lifestyle Portal
  •   ६ चैत्र २०७९, सोमबार

अमेरिकामा कोरानाले २ लाखको ज्यान जान सक्ने अनुमान

१७ चैत्र २०७६, सोमबार १०:००

लोकप्रिय

न्यू ओर्लियन्स र अन्य शहरका मेयरहरुले तिनीहरु छिटै मेडिकल सप्लाईको स्टक आउट हुने र त्यहाँ संक्रमीत संख्याको तुलनामा अस्पताल वेड अनि भेन्टीलेटरहरु कम भएको जनाएपछि त्यहाँ कोरोनाको भयले नयाँ उचाई लिएको छ ।

नेशनल इन्सटिट्यूट अफ एलर्जी एण्ड इन्फेक्सीयस डिजेजका निर्देशक एन्थोनी फाउसीले भर्खरै सिएननलाई दिएको अन्र्तवार्तामा अमेरिकामा मात्र १ लाख देखि २ लाखसम्म कोरोनाले नागरीकहरु मार्न सक्ने संभावना रहेको बताएका छन् ।

राष्ट्रपति ट्रम्पको कोरोना विरुद्धको टास्क फोर्सका उच्चपदस्त नेता फाउसीले म यकिन गरेर यति नै मर्नेछन् त भन्न नसकुँला तर अहिलेसम्मको तथ्य, संख्या, संक्रमण अनि भाइरसको बुझ्न नसकिएको चलायमानताले परिस्थिती थप जोखिममा परेको छ । सन् २०११ पछिको डाटा हेर्दा करिब १२००० देखि ६१००० जनाको बिचमा अमेरिकीहरु फ्लु ले मात्र मारिएको फाउसीले बताएका छन् । सन् १९१८ र १९१९ मा भएको फ्लु प्यान्डेमीकमा करिब ६७५,००० अमेरिकीहरुको मृत्यु भएको थियो । फाउसीले पछिल्लो समयको तुलनामा अहिलेका हप्तामा टेस्टीगं टुल किट सहज उपलव्ध भएको पनि बताएका छन् । आइतवारको दिन मात्र २३०० बढि अमेरिकी कोरोनाले मारिइसकेका छन् । पछिल्लो तथ्याकंअनुसार १३०,००० भन्दा बढि अमेरिकीहरु कोरोना संक्रमीत भइसकेका छन् ।

अप्रिलको ४ तारिखबाट यहि दरमा संक्रमण भएमा न्यू ओर्लियन्स शरहमा भेन्टीलेटर उपलव्ध हुने छैन, अन्य धेरै शहरहरुको पनि अवस्था त्यस्तै रहेको बताइन्छ । न्यू योर्कका मेयर डिल डे व्लासीयो ले पनि अप्रिल ५ बाट न्यू योर्कलाई थप मास्क, पन्जा, स्यानीटाइजर र भेन्टीलेटर चाहिने जनाउ दिइसकेका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले भारत सरकारको आर्थिक सहयोगमा काठमाडौंस्थित मदन भण्डारी स्मृति कलेजका लागि निर्मित कलेज भवनको आज

काठमाडौं– सडकपेटी नै कब्जा गरेर सञ्चालन गरिएका वर्कसपलाई काठमाडौं महानगरपालिकाले कारबाही गरेको छ। बुधबार महानगरले बिजुली बजारको आर्क ब्रिजबाट देब्रेतर्फ

मिति २०७९।११।०१ गते अं.१६;५० बजेको समयमा काठमाण्डौ जिल्ला काठमाण्डौ महानगरपालिका वडा नं.१६ माछापोखरी चोक स्थितमा नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदुर संगठन,

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली