Lifestyle Portal
  •   १० श्रावण २०७८, आईतवार

बेलायतमा कोरोना लागेर मरेका मुस्लीम डाक्टरहरुको नलेखिएको कथा

२० चैत्र २०७६, बिहीबार ०८:५७

हप्तादिन भरिमा बेलायतमा ४ जना मुसलमान डाक्टहरुको मृत्यु भइसकेको छ । नेशनल हेल्थ सर्भिस स्टाफहरुलाई पर्याप्त सुरक्षा उपकरण नदिएको कारणले यस्तो भएको बताइएको छ, फ्रन्टलाइनमा मुस्लीम र आप्रवासी डाक्टरहरु राखिएको बेलायती कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ संरचनालाई बिभेद अनि अन्ययायको आरोप लागेको छ ।

डाक्टर अग्मद ईआई हवरानी सेन्ट्रल इग्ल्याण्डको लेकिस्टरमा कोरोना संक्रमण पोजिटिभ देखिएपछि मरेका हुन्, उनी सोमालीयन मुलका थिए र ५५ वर्षका थिए । अर्को सुडानी डाक्टर अदिल ईल तायर पनि कोरोना संक्रमणले मरे भने पाकिस्तानी मुलका डाक्टर हविव जायदी पनि बेलायतमा मरे ।

६३ वर्षिय ईल तायर सर्जन थिए जो साउदी अरब र सुडानमा पनि कार्यरत थिए, बेलायतमा कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ दलमा सामेल उनी केहि हप्तामा नै कोरोना संक्रमणले मारिए । ब्रिटिश मिडियाहरुमा यि मुस्लीम डाक्टरहरु र उनीहरुको मृत्युलाई हल्का रुपमा प्रस्तुत गरिएको बताइएको छ, बेलायती मुल्यमा मुस्लीम अनि आप्रवासीहरुको परिभाषालाई व्यबहारीक रुपमा नल्याइएको आरोप छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ– पछिल्लो २४ घण्टामा सबैभन्दा धेरै २१ देखि ३० वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिहरुमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

विवेकशील साझा युवा संगठनका सचिव तथा पार्टीका केन्द्रीय समिति सदस्य अमित पाठकले सर्वोच्च अदालतको फैसलाले प्रतिगमनलाई परास्त गरेको बताएका छन्।

काठमाडौं। नेकपा एमालेको आन्तरिक विवाद समाधान गर्न गठन गरिएको सँयुक्त कार्यदलले आइतबार राति सहमति जुटाएको छ। कार्यदलले १० बुँदे सहमति

काठमाडौं । वर्षासँगै बाढी–पहिरोले देशका विभिन्न ठाउँमा सडकखण्ड अवरुद्ध भएको छ । सडक विभागका अनुसार शुक्रबार बिहान सवा ७ बजेसम्म