Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

बेलायतमा कोरोना लागेर मरेका मुस्लीम डाक्टरहरुको नलेखिएको कथा

२० चैत्र २०७६, बिहीबार ०८:५७

हप्तादिन भरिमा बेलायतमा ४ जना मुसलमान डाक्टहरुको मृत्यु भइसकेको छ । नेशनल हेल्थ सर्भिस स्टाफहरुलाई पर्याप्त सुरक्षा उपकरण नदिएको कारणले यस्तो भएको बताइएको छ, फ्रन्टलाइनमा मुस्लीम र आप्रवासी डाक्टरहरु राखिएको बेलायती कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ संरचनालाई बिभेद अनि अन्ययायको आरोप लागेको छ ।

डाक्टर अग्मद ईआई हवरानी सेन्ट्रल इग्ल्याण्डको लेकिस्टरमा कोरोना संक्रमण पोजिटिभ देखिएपछि मरेका हुन्, उनी सोमालीयन मुलका थिए र ५५ वर्षका थिए । अर्को सुडानी डाक्टर अदिल ईल तायर पनि कोरोना संक्रमणले मरे भने पाकिस्तानी मुलका डाक्टर हविव जायदी पनि बेलायतमा मरे ।

६३ वर्षिय ईल तायर सर्जन थिए जो साउदी अरब र सुडानमा पनि कार्यरत थिए, बेलायतमा कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ दलमा सामेल उनी केहि हप्तामा नै कोरोना संक्रमणले मारिए । ब्रिटिश मिडियाहरुमा यि मुस्लीम डाक्टरहरु र उनीहरुको मृत्युलाई हल्का रुपमा प्रस्तुत गरिएको बताइएको छ, बेलायती मुल्यमा मुस्लीम अनि आप्रवासीहरुको परिभाषालाई व्यबहारीक रुपमा नल्याइएको आरोप छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर