Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

बेलायतमा कोरोना लागेर मरेका मुस्लीम डाक्टरहरुको नलेखिएको कथा

२० चैत्र २०७६, बिहीबार ०८:५७

हप्तादिन भरिमा बेलायतमा ४ जना मुसलमान डाक्टहरुको मृत्यु भइसकेको छ । नेशनल हेल्थ सर्भिस स्टाफहरुलाई पर्याप्त सुरक्षा उपकरण नदिएको कारणले यस्तो भएको बताइएको छ, फ्रन्टलाइनमा मुस्लीम र आप्रवासी डाक्टरहरु राखिएको बेलायती कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ संरचनालाई बिभेद अनि अन्ययायको आरोप लागेको छ ।

डाक्टर अग्मद ईआई हवरानी सेन्ट्रल इग्ल्याण्डको लेकिस्टरमा कोरोना संक्रमण पोजिटिभ देखिएपछि मरेका हुन्, उनी सोमालीयन मुलका थिए र ५५ वर्षका थिए । अर्को सुडानी डाक्टर अदिल ईल तायर पनि कोरोना संक्रमणले मरे भने पाकिस्तानी मुलका डाक्टर हविव जायदी पनि बेलायतमा मरे ।

६३ वर्षिय ईल तायर सर्जन थिए जो साउदी अरब र सुडानमा पनि कार्यरत थिए, बेलायतमा कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ दलमा सामेल उनी केहि हप्तामा नै कोरोना संक्रमणले मारिए । ब्रिटिश मिडियाहरुमा यि मुस्लीम डाक्टरहरु र उनीहरुको मृत्युलाई हल्का रुपमा प्रस्तुत गरिएको बताइएको छ, बेलायती मुल्यमा मुस्लीम अनि आप्रवासीहरुको परिभाषालाई व्यबहारीक रुपमा नल्याइएको आरोप छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको