Lifestyle Portal
  •   १९ मंसिर २०७९, सोमबार

बेलायतमा कोरोना लागेर मरेका मुस्लीम डाक्टरहरुको नलेखिएको कथा

२० चैत्र २०७६, बिहीबार ०८:५७

हप्तादिन भरिमा बेलायतमा ४ जना मुसलमान डाक्टहरुको मृत्यु भइसकेको छ । नेशनल हेल्थ सर्भिस स्टाफहरुलाई पर्याप्त सुरक्षा उपकरण नदिएको कारणले यस्तो भएको बताइएको छ, फ्रन्टलाइनमा मुस्लीम र आप्रवासी डाक्टरहरु राखिएको बेलायती कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ संरचनालाई बिभेद अनि अन्ययायको आरोप लागेको छ ।

डाक्टर अग्मद ईआई हवरानी सेन्ट्रल इग्ल्याण्डको लेकिस्टरमा कोरोना संक्रमण पोजिटिभ देखिएपछि मरेका हुन्, उनी सोमालीयन मुलका थिए र ५५ वर्षका थिए । अर्को सुडानी डाक्टर अदिल ईल तायर पनि कोरोना संक्रमणले मरे भने पाकिस्तानी मुलका डाक्टर हविव जायदी पनि बेलायतमा मरे ।

६३ वर्षिय ईल तायर सर्जन थिए जो साउदी अरब र सुडानमा पनि कार्यरत थिए, बेलायतमा कोरोना बिरुद्ध लड्ने स्वास्थ दलमा सामेल उनी केहि हप्तामा नै कोरोना संक्रमणले मारिए । ब्रिटिश मिडियाहरुमा यि मुस्लीम डाक्टरहरु र उनीहरुको मृत्युलाई हल्का रुपमा प्रस्तुत गरिएको बताइएको छ, बेलायती मुल्यमा मुस्लीम अनि आप्रवासीहरुको परिभाषालाई व्यबहारीक रुपमा नल्याइएको आरोप छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा

काठमाडौं– काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ६ मा निर्देश सिलवालले उम्मेदवारी दिएका छन्। लामो समय देखि वैकल्पिक राजनीतिमा सक्रिय रहेका सिलवालले स्वतन्त्र

काठमाडौं – विवेकशील साझा पार्टीका युवा नेता समुन्द्र केसीले ललितपुर क्षेत्र नं. ३ (क) मा उम्मेदवारी दिएका छन्। ब्रिटिस कलेज,