Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

म्यानमारमा पहिलो कोरोना बाट मृत्यु, दक्षिण एसियाली देशलाई थप जोखिम

२० चैत्र २०७६, बिहीबार १५:३६

लोकप्रिय

एसियाली देश म्यानमार खास्मा हेर्दा नेपाल, भारत र बगंलादेशबाट उति पर छैन, बिम्स्टेकको परियोजनाले नेपाल देखि भारत, बगंलादेश, म्यानमार हुँदै थाइल्याण्डसम्म बस सेवा सञ्चालन गर्ने प्रस्ताव पनि पारित गरेको हो । म्यानमारमा कोरोना मृत्युको प्रकरण शुरु भएसंगै अब यस संक्रमणबाट भारत, बगंलादेश अनि नेपाल पनि थप जोखिममा परेका छन् । थाइल्याण्डमा रहेका लाखौं म्यानमारी शरणार्थि आफ्नो देश फर्कन थाले लगत्तै ति शरणार्थिहरुमा कोरोना संक्रमण देखिन थालेको छ, मगंलबारको दिन म्यानमारले आफ्नो देशको पहिलो कोरोना संक्रमणले मृत्यु भएको केस रेकर्ड गरेको हो ।

मार्च २३ मा अमेरिका र बेलायतबाट फर्केका आफ्ना २ नागरीकहरुलाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको जनाएको म्यानमारले हिजोको मितिसम्म १४ जना कोरोना संक्रमणको केस पुष्टि गरेको हो । म्यानमार चीनको २ हजार किमी वोर्डर मा दैनिक हजारौ मान्छेहरु आवतजावत गर्दथे र कोरोना संक्रमणको शुरुवाती दिनसम्म म्यानमारको हुवानसंग प्रत्यक्ष फ्लाइटहरु थिए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा