Lifestyle Portal
  •   १७ असार २०७९, शुक्रबार

म्यानमारमा पहिलो कोरोना बाट मृत्यु, दक्षिण एसियाली देशलाई थप जोखिम

२० चैत्र २०७६, बिहीबार १५:३६

एसियाली देश म्यानमार खास्मा हेर्दा नेपाल, भारत र बगंलादेशबाट उति पर छैन, बिम्स्टेकको परियोजनाले नेपाल देखि भारत, बगंलादेश, म्यानमार हुँदै थाइल्याण्डसम्म बस सेवा सञ्चालन गर्ने प्रस्ताव पनि पारित गरेको हो । म्यानमारमा कोरोना मृत्युको प्रकरण शुरु भएसंगै अब यस संक्रमणबाट भारत, बगंलादेश अनि नेपाल पनि थप जोखिममा परेका छन् । थाइल्याण्डमा रहेका लाखौं म्यानमारी शरणार्थि आफ्नो देश फर्कन थाले लगत्तै ति शरणार्थिहरुमा कोरोना संक्रमण देखिन थालेको छ, मगंलबारको दिन म्यानमारले आफ्नो देशको पहिलो कोरोना संक्रमणले मृत्यु भएको केस रेकर्ड गरेको हो ।

मार्च २३ मा अमेरिका र बेलायतबाट फर्केका आफ्ना २ नागरीकहरुलाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको जनाएको म्यानमारले हिजोको मितिसम्म १४ जना कोरोना संक्रमणको केस पुष्टि गरेको हो । म्यानमार चीनको २ हजार किमी वोर्डर मा दैनिक हजारौ मान्छेहरु आवतजावत गर्दथे र कोरोना संक्रमणको शुरुवाती दिनसम्म म्यानमारको हुवानसंग प्रत्यक्ष फ्लाइटहरु थिए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको