Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

म्यानमारमा पहिलो कोरोना बाट मृत्यु, दक्षिण एसियाली देशलाई थप जोखिम

२० चैत्र २०७६, बिहीबार १५:३६

एसियाली देश म्यानमार खास्मा हेर्दा नेपाल, भारत र बगंलादेशबाट उति पर छैन, बिम्स्टेकको परियोजनाले नेपाल देखि भारत, बगंलादेश, म्यानमार हुँदै थाइल्याण्डसम्म बस सेवा सञ्चालन गर्ने प्रस्ताव पनि पारित गरेको हो । म्यानमारमा कोरोना मृत्युको प्रकरण शुरु भएसंगै अब यस संक्रमणबाट भारत, बगंलादेश अनि नेपाल पनि थप जोखिममा परेका छन् । थाइल्याण्डमा रहेका लाखौं म्यानमारी शरणार्थि आफ्नो देश फर्कन थाले लगत्तै ति शरणार्थिहरुमा कोरोना संक्रमण देखिन थालेको छ, मगंलबारको दिन म्यानमारले आफ्नो देशको पहिलो कोरोना संक्रमणले मृत्यु भएको केस रेकर्ड गरेको हो ।

मार्च २३ मा अमेरिका र बेलायतबाट फर्केका आफ्ना २ नागरीकहरुलाई कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको जनाएको म्यानमारले हिजोको मितिसम्म १४ जना कोरोना संक्रमणको केस पुष्टि गरेको हो । म्यानमार चीनको २ हजार किमी वोर्डर मा दैनिक हजारौ मान्छेहरु आवतजावत गर्दथे र कोरोना संक्रमणको शुरुवाती दिनसम्म म्यानमारको हुवानसंग प्रत्यक्ष फ्लाइटहरु थिए ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ