Lifestyle Portal
  •   ३१ बैशाख २०७८, शुक्रबार

साउदी अरबले आप्रवासीलाई उबर चलाउन रोक लगायो

२२ चैत्र २०७६, शनिबार ०८:३३

विश्वभरि चर्चित ट्याक्सी भाडामा लिएर हिँड्ने मोबाइल एप ब्यबस्थापन कम्पनी उबर साउदी अरबमा पनि निकै प्रयोग हुन्छ । कोरोना संक्रमणको जोखिममा साउदी अरबले उबरमा आप्रवासी चालकहरुलाई रोक लगाइदिएको छ । एउटै ट्याक्सीमा एक भन्दा बढि शेयर गर्न मिल्ने, ट्याक्सीमा दैनिक धेरैजना चढ्नुपर्ने र संक्रमणको जोखिम हुने लगायत मुख्यतया त्यहाँका स्थानीय बासिन्दा अर्थात साउदी नागरीकहरुको घट्दो जागिर र रोजगारको अवस्थालाई नियाल्दै र आत्मसाथ गर्दै साउदीले यो निर्णय गरेको बताइन्छ । अब त्यहाँ बाहिरका मान्छेहरुले उबर चलाउन पाउनेछैनन, केवल साउदी मुलका चालकहरुले मात्र उबर चलाएर रोजगारी श्रृजनागर्न पाउनेछन् ।
युवा साउदीहरुलाई आफ्नो आर्थिक अवस्था बढोत्तरी गर्न र स्वाबलम्बी बन्न प्रोत्साहन गर्ने योजना अनुरुप यसो गरिएको साउदीको मानीय श्रोत र समाज बिकास मन्त्रालयको बिज्ञप्ती छ, मन्त्री हमद अल राजीले यस्मा हस्ताक्षर गरेका छन् । अब देशहरु आफ्ना नागरीकको आर्थिक स्वालम्बनलाई सुनिश्चित गर्न लागिपरेका छन्, कोरोना संक्रमणको महामारीको यो पक्षलाई बिश्वका धेरै देशहरुले आत्मसाथ गर्दै आएका छन् ।

यसरी नियम नमानेर उबर चलाउने आप्रवासी चालकहरुलाई भारी फाइन, कारावास र हिडोर्ट पनि गरिन सकिने छ । आप्रवासी कामदारका लागि साउदी उबर चलाउने सर्वाधिक ठूलो थलो थियो, अब त्यहाँका दशौं लाख आप्रवासी कामदारहरु जागिर विहिन भएका छन् । कोरोना संक्रमण, तेलको मुल्य समायोजन, ईरानसंगको शितयुद्ध लगायत थुप्रै अन्य कारणहरुले साउदीको अर्थतन्त्रमा अहिले ठूलो धक्का पुगेको बताइन्छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश