Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा

२४ चैत्र २०७६, सोमबार ०८:००

कोरोना असरले विश्व पूरै बन्द छ, सिभिलियन जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा पुगेको भारतको आइ एम डी ईण्डिया मेटेरियोजीकल डिपार्टमेन्टले जनाएको छ । यसवर्षको मनसुनको पूर्वानुमान लगाउने समय निकट आइसकेको छ यद्धपि त्यसको पूर्वानुमानमा समस्या भइरहेको छ ।

जहाजहरुले माथिल्लो वातावरणमा हावाको चाप, दिशा अनि तापक्रमका जानकारीहरु मौसम पूर्वानुमान शाखामा पठाँउदछन्, यसरी जहाजहरु नउडेपछि माथिल्लो आकाशको वातावरणमा तापक्रम र वायूको दिशा थाहा पाउन अफ्ठेरो भएको आइडिबीको बिज्ञप्तीमा बताइएको छ । आइडीबीका मुख्य अफिसर डिएस पाई का अनुसार जहाजहरुले पठाएका डाटाहरु सुपर कम्प्यूटरले पाएपछि मात्र प्रशाोधन गरि आगामी केहि दिनको मौसम दुरुस्तै पूर्वानुमान गर्न सकिन्छ, जुन अहिले जहाजहरु नउडेकाले अफ्ठेरो परेको अवस्था छ ।
यद्धपी मनसुनको पूर्वानुमान भनें दिर्घकालिन डाटाहरुको प्रशोधन भएकाले त्यसमा खासै फरक नपर्ने पाई ले बताए । मार्च २४ बाट भारतमा सबै जहाजहरु ग्राउण्डेड छन्, सिभिलियन जहाज र रुटीन फ्लाइटहरु ठप्प छन् , विश्वका सबै विमानस्थल, विमानसेवा कम्पनी र पर्यटकीय थलोहरु ठप्प छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका