Lifestyle Portal
  •   ५ आश्विन २०७८, मंगलवार

जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा

२४ चैत्र २०७६, सोमबार ०८:००

कोरोना असरले विश्व पूरै बन्द छ, सिभिलियन जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा पुगेको भारतको आइ एम डी ईण्डिया मेटेरियोजीकल डिपार्टमेन्टले जनाएको छ । यसवर्षको मनसुनको पूर्वानुमान लगाउने समय निकट आइसकेको छ यद्धपि त्यसको पूर्वानुमानमा समस्या भइरहेको छ ।

जहाजहरुले माथिल्लो वातावरणमा हावाको चाप, दिशा अनि तापक्रमका जानकारीहरु मौसम पूर्वानुमान शाखामा पठाँउदछन्, यसरी जहाजहरु नउडेपछि माथिल्लो आकाशको वातावरणमा तापक्रम र वायूको दिशा थाहा पाउन अफ्ठेरो भएको आइडिबीको बिज्ञप्तीमा बताइएको छ । आइडीबीका मुख्य अफिसर डिएस पाई का अनुसार जहाजहरुले पठाएका डाटाहरु सुपर कम्प्यूटरले पाएपछि मात्र प्रशाोधन गरि आगामी केहि दिनको मौसम दुरुस्तै पूर्वानुमान गर्न सकिन्छ, जुन अहिले जहाजहरु नउडेकाले अफ्ठेरो परेको अवस्था छ ।
यद्धपी मनसुनको पूर्वानुमान भनें दिर्घकालिन डाटाहरुको प्रशोधन भएकाले त्यसमा खासै फरक नपर्ने पाई ले बताए । मार्च २४ बाट भारतमा सबै जहाजहरु ग्राउण्डेड छन्, सिभिलियन जहाज र रुटीन फ्लाइटहरु ठप्प छन् , विश्वका सबै विमानस्थल, विमानसेवा कम्पनी र पर्यटकीय थलोहरु ठप्प छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र