Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा

२४ चैत्र २०७६, सोमबार ०८:००

लोकप्रिय

कोरोना असरले विश्व पूरै बन्द छ, सिभिलियन जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा पुगेको भारतको आइ एम डी ईण्डिया मेटेरियोजीकल डिपार्टमेन्टले जनाएको छ । यसवर्षको मनसुनको पूर्वानुमान लगाउने समय निकट आइसकेको छ यद्धपि त्यसको पूर्वानुमानमा समस्या भइरहेको छ ।

जहाजहरुले माथिल्लो वातावरणमा हावाको चाप, दिशा अनि तापक्रमका जानकारीहरु मौसम पूर्वानुमान शाखामा पठाँउदछन्, यसरी जहाजहरु नउडेपछि माथिल्लो आकाशको वातावरणमा तापक्रम र वायूको दिशा थाहा पाउन अफ्ठेरो भएको आइडिबीको बिज्ञप्तीमा बताइएको छ । आइडीबीका मुख्य अफिसर डिएस पाई का अनुसार जहाजहरुले पठाएका डाटाहरु सुपर कम्प्यूटरले पाएपछि मात्र प्रशाोधन गरि आगामी केहि दिनको मौसम दुरुस्तै पूर्वानुमान गर्न सकिन्छ, जुन अहिले जहाजहरु नउडेकाले अफ्ठेरो परेको अवस्था छ ।
यद्धपी मनसुनको पूर्वानुमान भनें दिर्घकालिन डाटाहरुको प्रशोधन भएकाले त्यसमा खासै फरक नपर्ने पाई ले बताए । मार्च २४ बाट भारतमा सबै जहाजहरु ग्राउण्डेड छन्, सिभिलियन जहाज र रुटीन फ्लाइटहरु ठप्प छन् , विश्वका सबै विमानस्थल, विमानसेवा कम्पनी र पर्यटकीय थलोहरु ठप्प छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा