Lifestyle Portal
  •   २० असार २०७९, सोमबार

जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा

२४ चैत्र २०७६, सोमबार ०८:००

कोरोना असरले विश्व पूरै बन्द छ, सिभिलियन जहाजहरु नउडेकाले मौसम पूर्वानुमानमा वाधा पुगेको भारतको आइ एम डी ईण्डिया मेटेरियोजीकल डिपार्टमेन्टले जनाएको छ । यसवर्षको मनसुनको पूर्वानुमान लगाउने समय निकट आइसकेको छ यद्धपि त्यसको पूर्वानुमानमा समस्या भइरहेको छ ।

जहाजहरुले माथिल्लो वातावरणमा हावाको चाप, दिशा अनि तापक्रमका जानकारीहरु मौसम पूर्वानुमान शाखामा पठाँउदछन्, यसरी जहाजहरु नउडेपछि माथिल्लो आकाशको वातावरणमा तापक्रम र वायूको दिशा थाहा पाउन अफ्ठेरो भएको आइडिबीको बिज्ञप्तीमा बताइएको छ । आइडीबीका मुख्य अफिसर डिएस पाई का अनुसार जहाजहरुले पठाएका डाटाहरु सुपर कम्प्यूटरले पाएपछि मात्र प्रशाोधन गरि आगामी केहि दिनको मौसम दुरुस्तै पूर्वानुमान गर्न सकिन्छ, जुन अहिले जहाजहरु नउडेकाले अफ्ठेरो परेको अवस्था छ ।
यद्धपी मनसुनको पूर्वानुमान भनें दिर्घकालिन डाटाहरुको प्रशोधन भएकाले त्यसमा खासै फरक नपर्ने पाई ले बताए । मार्च २४ बाट भारतमा सबै जहाजहरु ग्राउण्डेड छन्, सिभिलियन जहाज र रुटीन फ्लाइटहरु ठप्प छन् , विश्वका सबै विमानस्थल, विमानसेवा कम्पनी र पर्यटकीय थलोहरु ठप्प छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको