Lifestyle Portal
  •   २ आश्विन २०७८, शनिबार

कोरोना सार्न प्यालीस्टाइनीका कारहरुमा थुकिन्छ, आखिर किन ?

२३ चैत्र २०७६, आईतवार १०:०७

कोरोना मानविय शरीरका थुक, खकार, सिंगान आदिबाट सर्न सक्ने तथ्याकं आएसंगै पूर्वी जेरुसलेमको बइट इस्का भन्ने गाँउमा केहि ईज्रेली सेट्लरसहरुले प्यालीस्टीइनीहरुका कारहरुमा थुक्ने र त्यस थुकबाट कोरोना सरोस् भन्ने कामना गरेको खबर आएको छ ।
यि सबै रामोट भन्ने ठाँउका केहि उपद्रो गर्ने सेटलर्स रहेका र उनीहरुको गाँउ छिर्ने र निस्कने प्यालीस्टाइनीहरुका कारहरुमा थुक्ने गरेको बताइएको छ । केहि दिनअघि मात्र तिनी सेट्लरसहरुमा भारी मात्रामा कोरोना संक्रमण परीक्षण रिपोर्ट पोजिटिभ आएको थियो । प्यालीस्टाइनी यूवाहरुले ति उपद्रो मचाउनेहरुलाई लखेटेको र यिनै प्यालीस्टाइनी यूवाहरुको पहलमा त्यहाँका सडक र गल्लीहरु डिसइन्फेक्ट गर्ने कार्य पनि भइरहेको खबर छ । आखिर किन ईज्रेली सेट्लरसहरुले प्यालीस्टाइनी यूवाहरुलाई यति घृणा गर्दैछन् त ? मध्यपूर्वका बस्तीहरुमा साथसाथै बसेका ईज्रेली र प्यालीस्टाइनीहरु कोरोनाको बिषम परिस्थितीमा पनि एक हुन नसक्नुको औचित्य के हो त ? विश्व चकित छ ।

केहि हप्ताअघि ईज्रेलमा कार्यरत प्यालीस्टाइनी कामदारहरु पश्चिम तटको जोर्डन किनारमा भेला भएर आफूहरुलाई क्वाराइन्टाइनमा राख्दा ईज्रेली कम्पनी र सञ्चालकहरुले भुँईम सुत्न लगाएको भनी विरोध पनि गरेका हुन् । एकजना प्यालीस्टाइनी कामदारहलाई कोरोना पोजिटिभ देखिएपछि ईज्रेली अस्पतालले हत्कडी लगाएर अस्पतालबाट बाहिर निकालिदिएको खबर पनि सप्रमाण आएको थियो ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र