Lifestyle Portal
  •   १७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

कोरोना सार्न प्यालीस्टाइनीका कारहरुमा थुकिन्छ, आखिर किन ?

२३ चैत्र २०७६, आईतवार १०:०७


कोरोना मानविय शरीरका थुक, खकार, सिंगान आदिबाट सर्न सक्ने तथ्याकं आएसंगै पूर्वी जेरुसलेमको बइट इस्का भन्ने गाँउमा केहि ईज्रेली सेट्लरसहरुले प्यालीस्टीइनीहरुका कारहरुमा थुक्ने र त्यस थुकबाट कोरोना सरोस् भन्ने कामना गरेको खबर आएको छ ।
यि सबै रामोट भन्ने ठाँउका केहि उपद्रो गर्ने सेटलर्स रहेका र उनीहरुको गाँउ छिर्ने र निस्कने प्यालीस्टाइनीहरुका कारहरुमा थुक्ने गरेको बताइएको छ । केहि दिनअघि मात्र तिनी सेट्लरसहरुमा भारी मात्रामा कोरोना संक्रमण परीक्षण रिपोर्ट पोजिटिभ आएको थियो । प्यालीस्टाइनी यूवाहरुले ति उपद्रो मचाउनेहरुलाई लखेटेको र यिनै प्यालीस्टाइनी यूवाहरुको पहलमा त्यहाँका सडक र गल्लीहरु डिसइन्फेक्ट गर्ने कार्य पनि भइरहेको खबर छ । आखिर किन ईज्रेली सेट्लरसहरुले प्यालीस्टाइनी यूवाहरुलाई यति घृणा गर्दैछन् त ? मध्यपूर्वका बस्तीहरुमा साथसाथै बसेका ईज्रेली र प्यालीस्टाइनीहरु कोरोनाको बिषम परिस्थितीमा पनि एक हुन नसक्नुको औचित्य के हो त ? विश्व चकित छ ।

केहि हप्ताअघि ईज्रेलमा कार्यरत प्यालीस्टाइनी कामदारहरु पश्चिम तटको जोर्डन किनारमा भेला भएर आफूहरुलाई क्वाराइन्टाइनमा राख्दा ईज्रेली कम्पनी र सञ्चालकहरुले भुँईम सुत्न लगाएको भनी विरोध पनि गरेका हुन् । एकजना प्यालीस्टाइनी कामदारहलाई कोरोना पोजिटिभ देखिएपछि ईज्रेली अस्पतालले हत्कडी लगाएर अस्पतालबाट बाहिर निकालिदिएको खबर पनि सप्रमाण आएको थियो ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ — काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख बालेन्द्र शाहले वाग्मती सभ्यताको जगेर्ना गर्ने काम पहिलो प्राथमिकतामा हुनुपर्ने बताएका छन् । बुधबारबाट सुरु

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले भारत सरकारको आर्थिक सहयोगमा काठमाडौंस्थित मदन भण्डारी स्मृति कलेजका लागि निर्मित कलेज भवनको आज

काठमाडौं– सडकपेटी नै कब्जा गरेर सञ्चालन गरिएका वर्कसपलाई काठमाडौं महानगरपालिकाले कारबाही गरेको छ। बुधबार महानगरले बिजुली बजारको आर्क ब्रिजबाट देब्रेतर्फ

मिति २०७९।११।०१ गते अं.१६;५० बजेको समयमा काठमाण्डौ जिल्ला काठमाण्डौ महानगरपालिका वडा नं.१६ माछापोखरी चोक स्थितमा नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदुर संगठन,