Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

मस्जिदलाई मास्क कारखाना बनाइयो

२५ चैत्र २०७६, मंगलवार ११:३९

यो घटना ईरानको हो, अमेरिकी नाकाबन्धीले अत्यावश्यक सामान र ओखतीसमेत आयात गर्न नपाएको ईरान यस समयमा आफ्नै बलबुतामा उभिरहेको छ, केहि यूरोपी सहयोग, चीनीयाँ आपूर्ति अनि विश्व स्वास्थ संगठनको थोरै सहयोगमा ईरान कोरोना बिरुद्ध लडिरहेको छ ।

ईरानी शहर शिराजमा एउटा धार्मिक श्राइन अर्थात मस्जिदमा प्रार्थना र अर्चना बन्द भएको अवस्थामा ईरानले त्यस ठाँउलाई मास्क बनाउने कारखाना बनाइएको हो । ईस्लामीक दर्शनमा बिशेष मान्यता राख्ने यस डोममा दर्शन गर्न पाकिस्तन, अल्वानिया, भारत, ईराक, सिरिया लगायतका ठाउँबाट दर्शनार्थिहरु आउने गर्दथे, अहिले त्यस डोममा सुरक्षा गाउन लगाएर महिलाहरु मास्क सिलाइरहेका छन् । यस ठाउँबाट ईरानले राष्ट्रिय सप्लाईका लागि दैनिक ४० लाख मास्क उत्पादन गर्दछ । उधोग मन्त्री रेजा रहमानको भनाईलाई राष्ट्रिय मिडिया एजेन्सी आइआरएनएले उद्धृत गरेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – शास्त्र र आयुर्वेदमा दिनको समय काम गर्नका लागि अनि राति चाहिँ सुत्नका लागि निर्धारण गरेका छन् । तर

बामाको । मालीकी एक महिलाले एकैपटक ९ सन्तानलाई जन्म दिएकी छिन् । २५ वर्षीया हलिमा सिसेले मोरक्कोको एक अस्पतालमा ९

काठमाडौं। अमेरिकामा एक जोडी जुम्ल्याहा दिदीबहिनी हरेक काम एकसाथ गर्ने गर्छन् । ब्रिटनी र ब्रायना डीन नामका यी जुम्ल्याहा दिदीबहिनीले

रिस कति हानीकारक छ ? कति नोक्सान पुर्याउँछ ? त्यो धेरैले आफ्नो जीवनमा अनुभव गरेकै हुन्छ । पारिवारिक जीवन विघटन