Lifestyle Portal
  •   ८ माघ २०७९, आईतवार

मस्जिदलाई मास्क कारखाना बनाइयो

२५ चैत्र २०७६, मंगलवार ११:३९

लोकप्रिय

यो घटना ईरानको हो, अमेरिकी नाकाबन्धीले अत्यावश्यक सामान र ओखतीसमेत आयात गर्न नपाएको ईरान यस समयमा आफ्नै बलबुतामा उभिरहेको छ, केहि यूरोपी सहयोग, चीनीयाँ आपूर्ति अनि विश्व स्वास्थ संगठनको थोरै सहयोगमा ईरान कोरोना बिरुद्ध लडिरहेको छ ।

ईरानी शहर शिराजमा एउटा धार्मिक श्राइन अर्थात मस्जिदमा प्रार्थना र अर्चना बन्द भएको अवस्थामा ईरानले त्यस ठाँउलाई मास्क बनाउने कारखाना बनाइएको हो । ईस्लामीक दर्शनमा बिशेष मान्यता राख्ने यस डोममा दर्शन गर्न पाकिस्तन, अल्वानिया, भारत, ईराक, सिरिया लगायतका ठाउँबाट दर्शनार्थिहरु आउने गर्दथे, अहिले त्यस डोममा सुरक्षा गाउन लगाएर महिलाहरु मास्क सिलाइरहेका छन् । यस ठाउँबाट ईरानले राष्ट्रिय सप्लाईका लागि दैनिक ४० लाख मास्क उत्पादन गर्दछ । उधोग मन्त्री रेजा रहमानको भनाईलाई राष्ट्रिय मिडिया एजेन्सी आइआरएनएले उद्धृत गरेको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – हेम्प स्पटलाइटमा पाइला चाल्दा, धेरै मानिसहरूले यो वास्तवमा के हो र किन यस्तो हानिकारक र उपयोगी बोट वरिपरि

एजेन्सी । मानिसको शरीर अन्य प्राणीको तुलनामा निकै संवेदनशील हुन्छ । यही कारण भविष्यमा हुने घटनाप्रति हाम्रो शरीरले पहिले नै

नयाँदिल्ली: मान्छे आफ्नो प्रेमको लागि जस्तोसुकै जोखिम मोल्न सक्छ भन्ने उदाहरण भारतको उत्तर प्रदेशस्थित भदोही गाउँमा देखिएको छ । भदोही

काठमाडौं -सामान्यतया बदामको सिजन या प्रचलन जाडो महिनामा बढी हुन्छ । घाममा बसेर बदम खाने प्रचलन बढी भएपनि बदम सधै