Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

अमेरिकामा १० हजार को मृत्यु : यूरोपको मृत्युदरमा कमी

२५ चैत्र २०७६, मंगलवार १२:३०

सोमवारको दिन अमेरिकामा कोरोनाले मारिएका मान्छेहरुको संख्याले १० हजार नाघेको छ । जन हप्कीन्स विश्वविधालयको आधिकारिक तथ्याकंलाई हामी साभार गर्दैछौं । सोमवारका मितिसम्म अमेरिकामा ३६६००० मान्छेहरुमा कोरोनाको संक्रमण भइसकेको तथ्याकं छ ।

अमेरिका कोरोनाले सर्वाधिक धेरै मृत्यु भएका देशहरुको सूचीमा तेश्रो नंबरमा छ, सर्वाधिक धेरै ईटालीमा मारिएका छन् भने दोश्रो स्पेन हो । यूरोपका यि दुई देशहरु हेर्दा अमेरिका ईटाली भन्दा १५८८७ जना कम मृतक भएको देश हो भने स्पेनमा भन्दा अमेरिकामा १३०५५ जना कम मारिएका छन् । उता यूरोपमा भनें कोरोना संक्रमणको मृत्युदर कम हुँदै गएको खबर छ ।

अमेरिकामा ह्वाइट हाउसबाटै अनुमोदन भएको प्रतिवेदनले करिब १ लाख देखी २ लाख ५० हजार बढि अमेरिकीहरुको मृत्यु कोरोना बाट हुन सक्ने जनाएको छ भने लक डाउनको पालना गरकै खण्डमा पनि यो संख्याको मोर्टलीटी पुग्नसक्ने जनाइएको छ ।
गत हप्ता अमेरिकामा कोरोनाका कारणले पिक डेथ वीक भएको जनाइएको छ, अस्पताल र शहरहरु आफ्ना स्वास्थ सेवा बढाउन लागिपरेका छन् । न्यू योर्क, न्यू जर्सी, डेट्राएट मिचिगन र कनेक्टीकट जस्ता ठाँउहरु धेरै जोखिम र स्वास्थ प्रदायकलाई चाप परेका ठाँउहरु हुन् ।

९० प्रतिशत भन्दा बढि अमेरिकीहरु घरघरमा नै बसिरहेका छन् । उता यूरोपमा भने स्पेन र ईटालीमा मृत्युदर कम नभएपनि नयाँ संक्रमण उल्लेखनीय हिसाबले घट्दै गएको छ । बेलायतका प्रधानमन्त्री बोरिस जनशन भने कोरोना संक्रमणले अस्पताल भर्ना भएका छन्, प्रतिकुल स्वास्थ अवस्थाका कारणले यिनलाई सघन उपचार कक्ष आईसीयू मा नै राख्नु परेको छ । जापानमा पनि अप्रिल ७ मा प्रधानमन्त्री एबले संकटकाल घोषणा गरेका छन् भने चीनले यसै दिन प्रथमपटक नयाँ संक्रमणले एकजना पनि नमारिएको जनाएको छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

हैदराबाद(एएनआई) – भारतको औषधि नियामक निकायले कोभिड–१९ विरुद्धको रुसी स्पुतनिक भी खोप आपतकालीन प्रयोगका लागि अनुमति दिएसँगै भारतीय बजारमा बिक्री

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति