Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

यमनमा दुईहप्ता युद्धविराम

२७ चैत्र २०७६, बिहीबार १४:५८

यमनका हाउथी विद्रोहीहरुलाई ईरानले सहयोग गरेको आरोप छ, यिनै हाउथी विद्रोहीहरुको विरुद्धमा यूएई र साउदी अरबका सेनाहरु अपरेसन सञ्चालन गरेको वर्षौवर्ष भएको थियो । कोरोना भाइरसको संक्रमण महामारी अनि संयुक्तराष्ट्र संघको आव्हनका कारणले दुई हप्तालाई यमनमा युद्धविराम घोषणा गरिएको हो ।

साउदी अरबको राज्यले सञ्चालन गरेको समाचार एजेन्सी एसपीएलाई हामीले साभार गर्दै यो समाचार बनाएका हौ । साउदी अरबका अनुसार कोरोना संक्रमणलाई नियन्त्रण गर्न र हाउथी विद्रोहीलाई संयुक्तराष्ट्र संघको मातहतमा शान्तिप्रक्रियामा आउन यो युद्धविरामको घोषणा गरिएको हो जुन आगामी २ हप्तासम्म रहन्छ, साउदीका अनुसार साउदी र यूएई यमनमा दीर्घकालिन शान्ति र युद्धको अन्त भएको हेर्न चाहन्छ ।

हाउथी अभियानका प्रमुख मोहम्मद अब्दुलसलाम पनि ५ वर्ष लामो यमनको युद्ध अन्त गर्दै यमनमाथिको संयुक्तराष्ट्र संघको नाकाबन्धी फुकुवा भएको हेर्न चाहन्छ । जे होस् कोरोना भाइरसको संक्रमण प्रभावको अवस्थामा यमनको युद्धविराम पनि एउटा सकारात्मक समाचार पनि हो ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

हैदराबाद(एएनआई) – भारतको औषधि नियामक निकायले कोभिड–१९ विरुद्धको रुसी स्पुतनिक भी खोप आपतकालीन प्रयोगका लागि अनुमति दिएसँगै भारतीय बजारमा बिक्री

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति