Lifestyle Portal
  •   ३१ बैशाख २०७८, शुक्रबार

एउटा पीडादायी हप्ताः अमेरिकामा कोरोना मृतकको संख्या १५ हजार नाघ्यो

२८ चैत्र २०७६, शुक्रबार १३:२७

बिहिबार साँझ अमेरिकामा कोरोना संक्रमणले मृत्यु हुनेको संख्या १५ हजार नाघेको छ । जन हप्कीन्स विश्वविधालयको तथ्याकं हेर्दा त बिहिबार सम्म अमेरिकामा करिब ४५१,००० जनालाई संक्रमण भइसकेको र १५,९०० को मृत्यु भइसकेको जनाएको छ । उपराष्ट्रपति माइक पेन्सले यस हप्तालाई पीडादायी हप्ताका रुपमा हिजो ह्वाइट हाउसको एउटा ब्रिफिंगमा ब्याख्या गर्दै अब अमेरिकाले आशाको त्यान्द्रो कोरोना यपरको युद्धमा देख्न थालेको बताएका छन् ।

मगंलवार र बुधवार त दैनिकजसो १९०० भन्दा माथि प्रतिदिनको मृत्यु रेकर्ड अमेरिकामा देखिएको थियो । ईटालीमा १८२७९ र स्पेनमा १५२३८ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । अमेरिकामा न्यूयोर्कमा चाँही सर्वाधिक धेरै मृत्युका केसहरु छन्, मगंलवार र बुधवारमात्र त्यहाँ प्रतिदिन ७७९ मृत्यु भएको थियो । न्यूयोर्कमा गर्भनर एन्ड्रीयू क्यूमोले पछिल्लो २४ घण्टामा त्यहाँ नयाँ संक्रमणले अस्पताल आउने केसहरु उल्लेखनीय रुपमा कम भएको जनाएका छन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश