Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

कोरोना भाइरसले विनाश गर्यो भन्दै जर्मनले चीनलाई १४९ विलियन यूरोको विल पठाउँदै

९ बैशाख २०७७, मंगलवार १०:३४

कोरोना कहरको उच्चतम बिन्दुमा अत्यन्त पीडादायी अवस्थामा रहेका यूरोपका केही देशहरुले चीनलाई कोरोना संक्रमण शुरु गरेको आरोप सहित उपहास स्वरुप केहि रकम कोरोना विनाशलाई पूर्ति गर्न पठाउने क्रम चलेको पाइएको छ । एक्सप्रेस सिओ यूकेको समाचार यहाँ अनुवाद गर्दै छौं । जर्मनको एउटा मुख्य पत्रिकाले चीनका नाममा एउटा बिजक जारी गर्दै चीनले जर्मनलाई कोरोना कहर पठाएकोमा १३० विलियन डलर तिर्नपर्ने उपहास प्रकाशित गरेको छ । चीनले पछिल्लो समयमा पनि कोरोना क्राइसिसको सत्य विवरण जनाउन र बताउन नसकेकोमा कोरोना संक्रमणको जाखिम विश्वभरि बढेको र कोरोना अझैपनि सबैका लागि एउटा रहस्य भएको जनाएको छ ।


शनिवारका दिन अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले पनि यदि चीनले कोरोना कहर उत्पादन गरेको हो भने यसको दुष्परिणाम पनि चीनले नै सबैभन्दा बढि भोग्ने जनाएका छन् । ट्रम्पका अनुसार चीनले समयमा नै संक्रमण नियन्त्रण गर्न नसकेकाले अहिले समग्र विश्व नै यसको चपेटामा आएको हुनसक्दछ । यदि यो गल्ती हो भने क्षमा गर्न सकिएला तर यो षडयन्त्र हो भने चीनले यसको परिणाम भोग्नेछ भनि अमेरिकी राष्ट्रपतिले बताएका छन् ।
अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पलगायत उन्का बरिष्ठ सल्लाहकारहरुले नै धेरै पटक कोरोना कहरमा चीनको अपारदर्शितालाई औंल्याउँदै आएका छन् । यसै हप्ता हुवानमा ५० प्रतिशत थप महामारी संक्रमण पाइएको बताइएको छ, उता वेलायतका इन्टेलिजेन्स र अमेरिकी गुप्तचर संस्थाहरु मिलेर एकैसाथ हुवानमा या हुवानको कुनै प्रयोगशालामा कोरोना जिवाणु रोपिएको थियो भनेर अनुसन्धान शुरु गरिसकेका छन् ।

उता जर्मनको सर्वाधिक ठूलो विचार र मन्थनहरु प्रकाशित गर्ने ओपेड बम्बशेलले १४९ विलियन यूरोको बिल चीनको नाममा जारी गर्दै चीनको उपहास गरेर कोरोना बिध्वंश रचेवापत जर्मनलाई चीनले सो रकम तिर्नुपर्ने बिजक जारी गरेको छ । हुन त यो आधिकारिक त हैन तर यूरोपमा पछिल्लो समय चीन विरुद्ध आवाजहरु अनि कोरोना कहरमा चीनको संलग्नताका कुराहरु चर्किरहेको पाइन्छ यद्धपी यो कुरा प्रमाणित भनें भइसकेको तथ्य हैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको