Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

कोरोना भाइरसले विनाश गर्यो भन्दै जर्मनले चीनलाई १४९ विलियन यूरोको विल पठाउँदै

९ बैशाख २०७७, मंगलवार १०:३४

कोरोना कहरको उच्चतम बिन्दुमा अत्यन्त पीडादायी अवस्थामा रहेका यूरोपका केही देशहरुले चीनलाई कोरोना संक्रमण शुरु गरेको आरोप सहित उपहास स्वरुप केहि रकम कोरोना विनाशलाई पूर्ति गर्न पठाउने क्रम चलेको पाइएको छ । एक्सप्रेस सिओ यूकेको समाचार यहाँ अनुवाद गर्दै छौं । जर्मनको एउटा मुख्य पत्रिकाले चीनका नाममा एउटा बिजक जारी गर्दै चीनले जर्मनलाई कोरोना कहर पठाएकोमा १३० विलियन डलर तिर्नपर्ने उपहास प्रकाशित गरेको छ । चीनले पछिल्लो समयमा पनि कोरोना क्राइसिसको सत्य विवरण जनाउन र बताउन नसकेकोमा कोरोना संक्रमणको जाखिम विश्वभरि बढेको र कोरोना अझैपनि सबैका लागि एउटा रहस्य भएको जनाएको छ ।


शनिवारका दिन अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले पनि यदि चीनले कोरोना कहर उत्पादन गरेको हो भने यसको दुष्परिणाम पनि चीनले नै सबैभन्दा बढि भोग्ने जनाएका छन् । ट्रम्पका अनुसार चीनले समयमा नै संक्रमण नियन्त्रण गर्न नसकेकाले अहिले समग्र विश्व नै यसको चपेटामा आएको हुनसक्दछ । यदि यो गल्ती हो भने क्षमा गर्न सकिएला तर यो षडयन्त्र हो भने चीनले यसको परिणाम भोग्नेछ भनि अमेरिकी राष्ट्रपतिले बताएका छन् ।
अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पलगायत उन्का बरिष्ठ सल्लाहकारहरुले नै धेरै पटक कोरोना कहरमा चीनको अपारदर्शितालाई औंल्याउँदै आएका छन् । यसै हप्ता हुवानमा ५० प्रतिशत थप महामारी संक्रमण पाइएको बताइएको छ, उता वेलायतका इन्टेलिजेन्स र अमेरिकी गुप्तचर संस्थाहरु मिलेर एकैसाथ हुवानमा या हुवानको कुनै प्रयोगशालामा कोरोना जिवाणु रोपिएको थियो भनेर अनुसन्धान शुरु गरिसकेका छन् ।

उता जर्मनको सर्वाधिक ठूलो विचार र मन्थनहरु प्रकाशित गर्ने ओपेड बम्बशेलले १४९ विलियन यूरोको बिल चीनको नाममा जारी गर्दै चीनको उपहास गरेर कोरोना बिध्वंश रचेवापत जर्मनलाई चीनले सो रकम तिर्नुपर्ने बिजक जारी गरेको छ । हुन त यो आधिकारिक त हैन तर यूरोपमा पछिल्लो समय चीन विरुद्ध आवाजहरु अनि कोरोना कहरमा चीनको संलग्नताका कुराहरु चर्किरहेको पाइन्छ यद्धपी यो कुरा प्रमाणित भनें भइसकेको तथ्य हैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने

आम्सटर्डम, एजेन्सी । अफगास्तिानको मामिलामा विवाद बढेपछि नेदरल्यान्डकी विदेशमन्त्री सिग्रिड कागले राजीनामा दिएकी छिन् । अफगान उथलपुथलपछि पदबाट राजीनामा दिने

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले